Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

2 yıldır yıkılmayan kaçak yapı mahkemelik oldu

Ferizli ilçesinde 2016 yılında belediye encümen kararı ile yıkım kararı verilen kaçak yapı mahkemelik oldu.

18:19   |   16.09.2018
Haber Resmi

Mustafa ÜSTİBİ/Ferizli

Ferizli ilçesi Devlet Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerinde ibadet alanı olarak yer alan arsa imara açılarak konut alanına çevrilmesinin ardından 6 daire ve bir işyerinin olduğu bina yapıldı. Bir süre sonra işyerine eklenti olarak yapılan ve hakkında yıkım kararı bulunan kaçak yapı mahkemelik oldu.


Bahattin Ak isimli şahsa ait işyeri ilave eklenti yapılmasının ardından 17 Mayıs 2016 yılında Ferizli Belediyesi encümen kararıyla söz konusu yapının kaçak ve ruhsatsız olduğu tespit edilerek hakkında yıkım kararı verilmişti.


Aradan geçen 2 yıla rağmen yıkım kararının gerçekleşmemesi nedeniyle konu yargıya taşındı.

İşyerinin bulunduğu binada ikamet eden Ferizli Belediyesi eski AK Parti Meclis Üyesi Ertan Ak'ın eşi Nazmiye Ak, kaçak yapının yıkılması ve bugüne dek kaçak yapıdan alınan kira bedelinin daire sahipleri arasından paylaştırılması için mahkemeye başvurdu.


Konuyla ilgili konuşan eski AK Parti Meclis Üyesi Ertan Ak, "Birçok yerde olduğu gibi burada da hukuksuzluk mevcuttur. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk tüm bu gelişmelerden birinci derecede haberdardır. Gerek ibadet alanı ile ilgili imarla gerek dünürü üzerinden yapılan kaçak ilave yapı ile ilgili ve gerek bu işyerinin kiraya verilmesiyle ilgili olsun yakinen ilgilenmektedir. Belediye encümeninin aldığı yıkım kararı hala neden gerçekleşmemiştir? Buradan sayın başkan Soğuk'a soruyorum; acaba yıktırmamanızın sebebi işyerinin dünürünüze ait olduğu için midir? Madem kaçak yapı belediye tarafından tespit edilmiş ve yıkım kararı alınmış ise uzun zamandır ilave işyeri yapımı ortak yeşil alanı gasp ederek haksız kazanç olan kirayı kim alıyor? Mevcut binadaki hak sahiplerinin bu kira bedelinde hakları yok mu? İşte tüm bunların hesabının görüldüğü yer yüce mahkemedir.

Bizlerde bu konuları mahkemeye bildirmiş, hem kaçak yapının neden yıkmadığını, hem de bir kişi tarafından alınan kira bedelinin diğer hak sahiplerine iadesinin gerçekleşmesi için adalete başvurmuş durumdayız" ifadelerini kullandı.


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 19359 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6949 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
FeriZli
16.09.2018 22:16
Ferizlide kaç tane yapı yıkılmış ki adam akrabasının yapısını yıktırsın.ERTAN AK FERİZLİNİN GÜNDEMİNİ BÖYLE BOŞ ŞEYLERLE MEŞGUL ETME BU DERE SİZİN MAYANİZLA TUTMAZ İLÇENİN GELECEĞİ İLE OYNAMAYİN BU ZAMANA YAPTİGİNİZ HER İDDAA HAVADA KALDİ ÇAMUR AT İZİ KALSİN İŞLEMİYOR VARSA Bİ İTİRAZİN MAHKEMEYE GİDERSİN SONUCLANİR SONRA GÜNDEME TASİRSİN HER SEFERİNDEKİ GİBİ TAŞA VURMA BALTAYİ
Sakaryalı
16.09.2018 20:32
İmar barışı var yapanın yanında kar kaldı bu kararı verenler yasalara uyanların kul hakkını nasıl verecekler göreceğiz
Online Ziyaretçiler