Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kas ve iskelet sistemi hastalıkları için enjeksiyon tedavisi

Özel Konak Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ferhat Gökmen, kas ve iskelet sistemi hastalıklarında enjeksiyon tedavisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

15:00   |   11.07.2018
Haber Resmi

ENJEKSİYON TEDAVİSİ
Enjeksiyon tedavisinin birçok kas iskelet sistemi hastalıklarında başvurulan  önemli tedavi yöntemlerinden biri olduğunu ifade eden Özel Konak Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ferhat Gökmen, "Tedavinin ne kadar sürede yapılacağı, hangi enjeksiyon yönteminin ne kadar sıklıkta uygulanacağı  hastalık süresine,  hastalığın ciddiyetine ve hastalığın tipine göre değişiklik göstermektedir. Kas iskelet sistemi enjeksiyonlarının amacı öncelikli olarak hastalıkların tedavisini yapmak, erken dönemde ağrının, ödem ve inflamasyonun geçirilmesini sağlamak ve dolayısıyla tedavi süresinin kısaltılarak hastaların ağrısız ve sağlıklı bir hayat sürmelerine yardımcı olmaktır" dedi. 


UYGULANAN YERLER
Uygulanan enjeksiyonlardan eklem enjeksiyonu hakkında bilgi veren Doç. Dr. Gökmen, "Omuzda subakromial eklem, akromiyoklaviküler eklem, sternoklaviküler eklem, dirsek eklem, el bileği eklem, el parmak eklem, sakroiliak eklem, kalça eklem, diz eklem, ayak bileği eklem ve ayak parmak eklem enjeksiyonları uygulanmaktadır. Deneyimli bir  hekim tarafından yapılan bu enjeksiyonlarla eklemdeki kas, tendon, ligament, eklem kapsülü  ve Romatizmal hastalıklara bağlı eklem romatizması gibi eklemde meydana gelen yapısal bozukluk ve hastalıklar tedavisi edilmektedir" diye konuştu.

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 12555 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2459 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler