Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kızının gözü oldu! Helal olsun anne...

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan görme engelli Berru Merve Kul'a 4 yıl boyunca hukuk metinlerini okuyan, her konuda yardımcı olan annesi Havva Kul'a fahri mezun belgesi verildi.

15:28   |   11.07.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

MEDYABAR.COM

KOCAELİ'nde yaşayan 22 yaşındaki Berru Merve Kul, 4 yıl önce  Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanaarak okumak için Sakarya'ya geldi.
Genç kızın ödevlerini yapması, sınavlarına hazırlanması ve okula dair uğraş verdiği her şeyde görmeyen gözleri annesi oldu. Anne Havva Kul, 4 yıl boyunca kızına ödevleri ve sınavları için kitaplardan ve notlardan Hukuk metinlerini okuyarak Berru Merve Kul'un tüm sınavlardan başarıyla geçmesini sağladı.
Görme engelli genç kız, bu yıl okuduğu üniversiteden büyük bir başarı puanıyla mezun oldu. Mezuniyet tören Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi binasında dün gerçekleştirildi.
Törende Berru Merve Kul, diğer mezunlardan daha başka bir heyecan yaşadı. Mezuniyete gencin annesi Havva Kul da gelerek, kep atmak için sahneye kızıyla birlikte çıktı.
Mezuniyetin sevincini öğrenciler gibi yaşayan anne, kızıyla birlikte kep attı.
Görme engelli kıza mezuniyet belgesi verilirken annesi Havva Kul'a da tüm dünyaya gösterdiği örnek davranış sebebiyle fahri mezun ödülü verildi.
Mezuniyet töreninde anne ve kız duygusal anlar yaşarken, sosyal medyada yüzlerce kişi sosyal medyada fotoğraflar paylaşarak anneye övgü dolu sözler yazdı. 
SAÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Bilen törende engelli öğrencinin başarısından bahsederek, "SAÜ Hukukta dereceye giren öğrencilerimiz dışında Berru Merve KUL görme engelli öğrencimiz 4 yılda hukuk eğitimini tamamlayarak mezun oldu. Evde bütün hukuk metinlerini kızına okuyarak sınavlara hazırlanmasında gayreti olan Annesine de fakültemizin fahri mezunu olarak ödül verdik" dedi.
Genç kız belgesini aldıktan sonra arkadaşlarıyla tek tek vedalaşarak memleketi Kocaeli'ye döndü.

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 10163 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4373 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Tatanga
11.07.2018 20:06
Son KHK ile hakimlik için hukuk fakültesi okumana ihtiyaç kalmadı. Şimdi bu kızımızın hakkıni kim ödeyecek ?
Online Ziyaretçiler