Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Vatandaş isyanda: Alt yapı bitmeden asfalt attılar!

Adapazarı Ozanlar Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, bölgeye kanalizasyon alt yapısı tamamlanmadan asfalt atılınca isyan etti..SASKİ'den yapılan açıklamada ise alt yapı için proje hazırlandığı bildirildi

13:56   |   04.10.2018
Haber Resmi


Medyabar Whatsapp İhbar Hattı(0533 615 02 24)'na şikayet mesajı yollayan Adapazarı Ozanlar Mahallesi Cengiz Ulusinan Sokak sakinleri, sokakta kanalizasyon alt yapısı olmadığı halde asfalt atılınca isyan etti.


Belediye yetkililerinin kendilerine kanalizasyon alt yapısı konusunda "Bütçe olmadığı için yapılamıyor" diye cevap verdiğini iddia eden sokak sakinleri, bölgeye bu işlem bitmeden asfalt attırmayacaklarını söyledi.


Gönderilen şikayet mesajında, "2002 yılında 18 uygulamasıyla imara açcılan bu bölgenin alt yapı sorununu gidermeden defalarca dile getirmemize ragmen hatta gerekli tüm mertebelere dilekçe verdigimiz halde, SASKİ merkez belediyeye yönlendiriyor. Merkez belediye ise SASKİ'ye yönlendiriyor. Burda mağdur olan vatandaş olarak bize alt yapıya bütçemiz yok deniliyor ama asfatı atmaya başlıyorlar. Yarın bu asfaltı kesip altyapı yapacaklarında iki katı bütçe gerekicektir.  Biz duyarlı vatandaşlar önce alt yapının yapılmasını istiyoruz." ifadeleri yer aldı.


SASKİ AÇIKLAMA YAPTI

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından bazı basın yayın organlarında Adapazarı ilçesi Ozanlar Mahallesi'nde yaşayan bazı vatandaşların bölgeye kanalizasyon hattı yapılmadığı için Adapazarı Belediyesi'nin asfalt çalışmalarını engelleyeceklerine dair habere ilişkin bir açıklama yayınlandı. 

Açıklamada, "Kurumumuz tarafından haberde belirtilen söz konusu bölgede inşa edilecek tüm yapılar için bölgede kanalizasyon altyapısı olmadığı bildirilmekte, fosseptik yapılması şartıyla bina yapım izni verilmektedir.  Ayrıca bölge için atıksu projesi hazırlanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Sizden Gelenler

Medyabar.com bugun 28377 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5683 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
cemil
05.10.2018 13:35
bu devirde foseptikmi kaldı acaba hadi diyelimki foseptik yapıldı saski hergün vidanjör yollayacakmı onuda geçtik anka okulları kale okulları atık sularını nereye atıyor onların attığı yere konutlar neden atamıyor ..
ŞEF
04.10.2018 18:00
BU GÜZELİM VERİMLİ VE YILDA 2 MAHSUL ALINABİLEN BU GÜZELİM TOPRAKLARA KONUT YAPMAK AKIL KARI DEĞİL...GELECEK NESİL ,SİZİ HAYIRLA YAD ETMEYECEKTİR. HABERİNİZ OLA...BEREKET FIŞKIRAN TOPRAKLARDAN, YAKIN ZAMANDA B... FIŞKIRACAK.
MOLLA
04.10.2018 17:57
OKULLAR YOL VE ASFALT BASKISI YAPIYOR,HALK ;ALT YAPI DİYOR ...ACİLEN KORUCUK, DUBLE YOLDA KALE OKULLARI İLE CAMİYE YAKIN NOKTADA BİR FACİA YAŞANMADAN,ÜST GEÇİT ŞART.
Cihan
04.10.2018 16:06
Biz alıştık siz de alışın; sıfır asfalt atılıp aynı hafta bu asfaltın alt yapı veya kablo işlemleri için tekrar kazıldığına.. Yerel seçimler ne zamandı?!
kayalar
04.10.2018 14:59
Burası artık şehir merkezi olmuş bir yer yapılaşmada hızla devam ediyor Saski bu inşaatlardan altyapı ücretlerini misli misli almasına rağmen birde foseptik yapacaksınız diyede dayatmaktadır.binalar yapılırken asfalt attılar altyapı yapmadılar binalar bitti foseptik kuyuları yapıldı sonra asfalt kazılır altyapı yapılır foseptik kuyuları iptal edilir kanala bağlanır tamamen israf ve haram allah bunun hesabını soracak sizlerden böyle şehir yönetilmez ayıptır yazıktır bu millete
kayalar
04.10.2018 14:57
Hangi çağda yasiyoruz anlamadim gitti altyapi yapamiyoruz diyorlar asfalta para war yapiyorlar sonra FOSEPTIK yapin diyorlar yapilan insaatlara asfalta yaptiklari musriflik yetmezmis gibi insanlarada gereksiz masraf cikartiyorlar yazik insanlarin ceplerinden cikan paralara ama herseyden once bu belediyelere yaziklar olsun...
Online Ziyaretçiler