Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Nehir ağzı yine kapanınca Cumhurbaşkanı'na mektup yazdılar

Sakarya nehrinde su seviyesinin düşmesi ve son çıkan fırtınaların denizden kum taşıması sonucunda nehir ağzı büyük teknelere kapandı. Nehri liman olarak kullanan büyük tonajlı tekneler başka limanlara yöneldi.

22:28   |   10.10.2018
Haber Resmi

Sakarya nehrinin yıllardır balıkçı teknelerine liman olarak ev sahipliği yaptığını söyleyen Ali Osman Karaman nehir ağzının daralması ve derinliğinin azalması dolayısıyla büyük teknelerin girişi pas geçtiğini, küçük teknelerin de içeriye girmekte zorlanmaya başlandığını bildirdi.

Geçtiğimiz yıllarda da defalarca benzer sorunları yaşadıklarını anlatan Başkan Yardımcısı Karaman "Zaman zaman sallama tabir edilen makinelerle ağız temizleniyor. Ancak bu bir geçici çözüm. Buna çare olarak geliştirilen Karasu Balıkçı Barınağı Projesi ise ödenek yokluğu nedeniyle ihale edilemedi. Tek çare olarak sorunu Sayın Cumhurbaşkanımıza durumu bir dilekçeyle bildirmekti; onu yaptım" diye konuştu.

MELEN GİRİŞİNDE BATAN TEKNE

7 Eylül günü Melenağzı'nda içeriye girmek isteyen bir balıkçı teknesinin battığı haberini aldıklarını hatırlatan Ali Osman Karaman, benzer bir olayın her an Sakarya girişinde de yaşanabileceğini ve bunun için acilen nehir ağzındaki kum birikintisinin boşaltılması gerektiğine işaret etti. Bir başka çözümün nehir ağzının taşlanması olduğunu belirten Karaman "Her iki yakada 200-250 metre taşlama yapılırsa nispeten bir rahatlama sağlanır. Kooperatife kayıtlı 150 civarında ve misafir 20 tekne sahipleri olarak derdimizi duyuracak merci arıyoruz" ifadelerini kullandı.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 24800 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6049 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
send işçi
11.10.2018 20:22
ülkenin çalışan tek kurumu c başlaknlığı vatandaş napsın adam nereye yetişsin
Online Ziyaretçiler