Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakarya'nın suyu için tam donanımlı laboratuvar...

SASKİ, tam donanımlı ve uluslararası standartlarda bir laboratuvar hizmet binası inşa etmek için ihaleye çıkıyor. Bina Hızırilyas tesislerinde yapılacak

22:20   |   11.10.2018
Haber Resmi

MEDYABAR.COM - 
Özel Haber 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Serdivan Hızırilyas tepesindeki su yönetim merkezine tam donanımlı bir laboratuvar binası yapacak. 

3 katlı ve bin 700 metre kare alana sahip şekilde projelendirilen bina için ihaleye çıkılıyor. 


Medyabar editörünün sorusunu cevaplayan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, SASKİ olarak suyun her anını takip ettiklerini belirtirken mevcut laboratuvarın önemli bir yere sahip olduğunu ancak tam donanımlı hale gelmesi için yatırım yapılması gerektiğini vurguladı. 


ULUSLARARASI STANDART
Hızırilyas Su Yönetim Merkezi'nde yeni bir laboratuvar binası inşa edeceklerini belirten Dr. Rüstem Keleş, "Mevcut laboratuvarımız içmesuyu, atıksu ve yüzeysel suların kalitesinin takibi amacıyla alınan numunelerde belirlenen bütün parametrelere bakabiliyor. Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından istenen bütün parametrelerden yeterlilik belgesine sahip laboratuvarımızı tam donanımlı ve uluslararası standartlarda bölgenin en kapsamlısı haline getirmek için yeni bir laboratuvar hizmet binası inşa edeceğiz. Bin 720 metrekarelik yeni laboratuvar hizmet binamız çevreye duyarlı ve atık kontrolünü sağlayan, cihaz parkuru olarak bölgenin en kapsamlı cihazlarına sahip ve laboratuvar iç standartları açısından değerlendirildiğinde rehber dokümana uygun şekilde yapılanması tamamlanan bir laboratuvar olacak. İlerleyen dönemlerde laboratuvar binamızın yanına yeni SCADA binası da inşa edeceğiz" dedi. 


İHALE 1 KASIM'DA 
 Laboratuvar hizmet binasının ihalesi 1 Kasım 2018 Perşembe günü saat 11.00'da SASKİ Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek. 
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 144808 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5588 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
KARASULU
12.10.2018 06:54
Karasu'da 4.500 kişi hastanelik oldu, gerçeği açıklayamadınız. Laboratuvar kursanız ne olur başkan.
Online Ziyaretçiler