Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Pamukova'nın tarımını konuştular

Pamukova Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya ve Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, mahalle muhtarları ile bir araya gelip, tarımsal üretimde çiftçilerin problemlerini konuşup rapor düzenlediler..

00:33   |   12.10.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Pamukova Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın'ın da katıldığı kahvaltılı toplantıda mahalle muhtarları ile bir araya gelerek Tarımsal Üretimde çiftçilerin yaşadığı problemleri istişare ettiler.


Mahalle muhtarlarını toplantıda, Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya'ya, tarımsal üretimde kullanılan, mazot, gübre ve ilaç fiyatlarının yüksek olmasının yanı sıra, üretilen ürünlerin pazarlanmasında yaşanan sıkıntıları dile getirdiler. Maliyetlerin yüksek olmasının çiftçileri zor durumda bıraktığını ifade eden muhtarlar, çiftçilere verilen desteklerin artırılması  gerektiğini,  ülkenin kalkınmasının çiftçilerin üretiminden ve kalkınmasından geçtiğini ifade ettiler.


Tarladaki fiyatla, tezgahtaki fiyat arasında büyük farklılıklar olduğunu, ürünü yetiştiren çiftçinin zarar ettiği vurgulandı.


Muhtarların görüşlerini tek tek not alan Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya,  toplantı sonunda üreticilerin sorunlarını hazırlayacağı rapor ile Ankara'da Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'a teslim edeceğini ifade etti.


Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın da muhtarların dile getirdiği üreticilerin sorunlarını not alırken, sorunları Sakarya Ak Parti Milletvekillerine ve Genel Merkezlerine ileteceğini söyledi. 

İsmail ÇETİNTAŞ 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 138647 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3022 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler