Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Güneşler Anadolu Lisesi'nde aşure etkinliği düzenlendi

Güneşler Anadolu Lisesi'nin okul bahçesinde öğrencilere aşure dağıtımı yapıldı.

11:59   |   12.10.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi
  8. Haber Resmi
  9. Haber Resmi
  10. Haber Resmi

Düzenlenen etkinliğe okul yönetimi ve öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler bu etkinlikten oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ragıp Mete, "Allah'ın ayı olarak bilinen Muharrem ayı bereketin bollaştığı aydır. Aşure ise Muharrem'in 10. günüdür. Aşure günü denmesinin nedeni Muharrem ayının 10. Günü olmasındandır. Aşure ismi Arapçada 10 manasına gelen Aşare kelimesinden gelmektedir. Aşure Nuh Peygamber zamanında bile vardır ve aşure geleneği Osmanlı ile önem kazanmıştır" diyerek Aşure günü hakkında bilgi verdi.


Okul Müdürü Müşerref Sezgin, "Aşuremiz bereketli olsun, hayırlı olsun. Aşure tatlısı gibi bir araya gelip ömrümüzü bereketlendireceğiz inşallah. Birbirimize değer vereceğiz sevgili gençler. Arkadaşımızı, komşumuzu önemseyip seveceğiz. Farklılıklarımızı zenginlik olarak göreceğiz. Ömrünüz aşure gibi bereketli olsun. Sizleri çok seviyoruz. Sizin hayata iyi hazırlanmanız üreten, çalışan büyüğünü küçüğünü bilen çalışkan birer insan olarak yetişmeniz bizim en büyük zenginliğimizdir. Sizler her şeyin en güzeline layıksınız" diye konuştu.


Güneşler Anadolu Lisesi okul yönetimi, Aşure Günü düzenlemekteki amaçlarının öğrenci ve öğretmen ilişkisini aşure ile pekiştirmek için yaptıklarını ve geleneksel olarak her yıl yapacaklarını belirttiler.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 227580 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 693 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler