Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Orhan Camii önünde tekbir sesleri!

Sakarya İHH, Cuma namazı sonrası Orhan Camii önünde Gazze'de 12 yıldır devam eden abluka ve ambargolara tepki gösterdi. Basın açıklaması sırasında sık sık tekbir sesleri yükseldi...

15:47   |   12.10.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

MEDYABAR
Sakarya İnsani Yardım Vakfı temsilcileri, Cuma namazı sonrası ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile Gazze'de 12 yıldır devam eden abluka ve ambargolara tepki gösterdi.
Başkan Sebahattin Aydın ve onlarca İHH temsilcisinin katıldığı basın açıklamasında, açıklamayı İHH Sakarya adına Filistinli Zahit Mahir okudu.
Yapılan açıklamada, Gazze'de 12 yıldır devam eden abluka ve ambargonun hayatı durma noktasına getirdiğinin altı çizilirken, "Ekonomik sıkıntılar, altyapı sorunları ve yaşanan kısıtlamalar özellikle sağlık ve eğitim sektörlerinde çok önemli problemler ortaya çıkmaktadır. En acil çözülmesi gereken sorunlar her geçen gün ağırlaşmaktadır. İsrail ablukası sebebiyle Gazze'de hayatın çeşitli alanlarında tam bir çöküş yaşanmaktadır. Abluka altında zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan insanlar, dışarıdan gelecek yardımlara ihtiyaç duyuyor. İlaçi tıbbi malzeme, içme suyu ve mazot gibi ihtiyaçların karşılanabilmesi için dışarıdan yapılacak nakdi yardımlar çok önem arz ediyor. 
Türkiye'yi, uluslararası mekanizmaları ve herkesi harekete geçmeye ve İsrail'in attığı hukuksuz adımları ve işgali durdurmaya ve tüm Gazzeli kardeşlerimize yardıma çağırıyoruz
" ifadeleri kullanıldı.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 133485 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5030 kere okundu
YORUMLAR 11 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
İsmail Ilgar
13.10.2018 11:47
Maaşallah fotoğrafa bakıyorum bu ihh cılar 10 sene önceye göre iyi bi semirmişler hepsi tosun gibi olmuş. Tıkırlar yerinde ihaleler fora. Elbiselerine sığmıyorlar. Almışlar talimatı gündem değiştir. Ya kardeşim perişanız, markete pazara giremiyecek duruma geldik. Sayenizde camilerde ibadet edenlerin sayısı yarıya düştü. Yüce dinimizden soğuttunuz milleti. Dış güçlerin projelerinden bahsediyorlar birileri için. Aklıma kötü şeyler geliyor. Acaba toplumumuzu dinden uzaklaştırmak için bir proje varda aklımızmı almıyor. Allah devletimizi, Milletimizi, ailemizi ve bizi gerçek şeytandan kkorusun.
zaaaxd endo
13.10.2018 09:54
İHH ekonomiyi takip etmiyorsun. ihtiyacında yok. sağda soldan paralar geliyor. millet işten çıkarılıyor. AÇıZ AÇ. SEN GİT CENNET MEKAN SULTAN ABDÜLHAMİT HANI arkasından vuran HAİN FİLİSTİNLİLERİ SAVUN. YAZIK
Mehmet
13.10.2018 07:40
kendimi bildim bileli bu gazze sorunu israil sorunu ,arkadaş olmuyor işte değişen bir şey yok:buradan sizi duyan yok.gazzeye gidip orda mitinginizi yapın daha etkili olur arkadaşlar
Malcolm X
12.10.2018 21:34
Mavi Marmara davasının satıldığı gün de çıkıp mertçe yine böyle bağırıp peşinde dursaydınız ya. Mavi Marmara sembolü olan Gemisinin satılmasına da ses çıkarsaydınız ya. Siz de haklısınız tabi, sonuçta gelir kapınızı eleştirecek değilsiniz ya. Bu tavrınız sayesinde İslami kesime olan tepkiye ortaksınız. Yazık, çok yazık...
Kalabalına54
12.10.2018 21:17
rüzgara bagiriyorsinuz.rahip gitti.hemde adam tahliye olacağını bikiyormusunuz BAVULU BILE HAZIR.2 GIZLI TANIK SATTI TURKIYEYI.IŞTE BIZ BUYUZ.BAHCELI BILE ISYAN ETTI..HADI GIDIN GUCUNUZ YUREGINIZ YETIYORSA IZMIR ADLIYESININ ÖNÜNE.BU SAKAL TRAŞI YAPSINLAR SIZE..
kertenkele
12.10.2018 21:06
GÜNDEMDE KALMAK VE ADINI DUYURMAK ,İSTEYEN İKTİDAR YANDAŞI STKLAR VS KAHROLSUN İSRAİL DİYE BAĞIRINCA MEMLEKETİ KURTARDIKLARINI SANIYORLAR..HERŞEYE ZAM GELMİŞ,TEK DERDİNİZ FİLİSTİN..ELEŞTİRİN BAKAYIM EKONOMİYİ,İKTİDARI GÖREYİM ADALET DUYGUNU..SİZİN VATANDAŞINIZ EKONOMİK YÜK ALTINDA EZİLİYOR SİZ ABİDİK GUBİDİK İŞLER PEŞİNDESİNİZ..NEMALANDIĞINIZ KAYNAĞIN KURUMAMASI GEREK TABİİ.YARDIMLAR TOPLANACAK Kİ DÜMENİNİZ DEVAM ETSİN..TEZGAH BOZULMASIN..
Hasan
12.10.2018 20:07
Biraz da zulüm altında olan uygur türkleri için toplanın bakalım
hasan demir
12.10.2018 20:06
Sayın protesto yapan dernek temsilcileri ,sizden tek bir protesto sesi duymadık YEMEN deki katledilen insanlarla ilgili.Neden acaba?Yemen halkı insan değil mi?Ne sizden nede abilerinizden bir ses duyamadık!Size izin yok mu, yoksa?
Tozkoparan
12.10.2018 19:58
Rahip serbest kaldı ekonomi amerikan firmasına emanet edildi. Tek derdimiz filistin kalmıştı.
onnman
12.10.2018 17:33
Bu zulmü destekleyenlere destek verdiler Allah'u ekber . Destek verdikleri rahibi ajanı saldı yine Allah'u ekber. Allah'ım bunlara biraz akıl ver. Amin :)
MERDA
12.10.2018 16:15
TÜMMMM TASERONA KADRO SÖZÜ VERDİLER SEÇİM ÖNCESİİ,ALLAHUEKBERR.. SEÇİM SONRASI KHK İLE KAPSAM DIŞI TASERON KÖLELİK İCAT ETTİLERR KÖLELİĞE DEVAM DEDİLER.. ALLAHÜÜ EKBERRR ..:)))))))
Online Ziyaretçiler