Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ak Parti'de olabilecek müstakbel adayların tarifini yaptı!

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın kapalı bölümünde verdiği mesajlara ilişkin bir yazı kaleme aldı.

12:15   |   29.10.2018
Haber Resmi

  Selvi, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın kapalı toplantıda belediye başkan adaylarının dürüst ve mütevazi olacağını, müteahhitlik yapmayacağını belirtip, bu şekilde olanların aday yapılmayacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kapalı bölümde belirttiği bu ifadelerin ardından Sakarya'da müteahhit olan, yakınları müteahhitlik yapan, kardeşini, akrabalarını ise alan başkanların olup olmadığı merak edilirken; Yazar Selvi, Erdoğan'ın 'müteahhit' uyarısını neden yaptığını düşündüğünü de söyledi.

Yazar Abdülkadir Selvi'nin köşe yazısının ilgili kısmı;

Erdoğan, "Partimizin 'ak' olan o isminin güzelliğini kimsenin lekelemeye hakkı yok. AK Parti, kapısından içeri gurur, kibir, fitne, fesat, hizipçilik, bencillik, haram, yalan kesinlikle girmeyecek bir partidir" demişti. Kapalı bölümde Erdoğan daha güçlü vurgularla bunu dile getiriyor ve "Belediye başkan adayları dürüst olacak, mütevazı olacak" diyor. Ardından ekliyor: "Müteahhit olmayacak. Müteahhitlik yapıyorsa işini kapatacak. Kimi kardeşini, kimi gelinini işe koymuş. Bunlar olmayacak".

O günden beri düşünüyorum, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "müteahhit" uyarısını neden yaptı diye.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Medya

Medyabar.com bugun 161421 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4309 kere okundu
YORUMLAR 7 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
tuncay
07.11.2018 12:40
böyle bir kriter varsa ak parti aday bulamaz..
hendekli
30.10.2018 10:50
damatlar akrabadan değil demek ki nede olsa el oğlu
sade sakarya
30.10.2018 10:09
AKARABA 'MI OZAMAN SAYIN REİS DAMADINI NEDEN BAKAN YAPTIN SORMAZLARMI ?
GEYVELİ DELİ
30.10.2018 10:02
GEYVEDEKİ İLÇE YÖNETİMİN DE OLAN BELEDİYE MECLİSİNDE OLAN MÜCAHİT KARDEŞLERİMİZ MÜTEAHHİT OLDULAR NE GÜZEL ZENGİNLEŞMEMİNİN EN PRATİK YOLU YALAN BAKIN ARAŞTIRIN
Hacıoğlu
30.10.2018 00:49
Erenler?de Ersin Kılıç kadar özveri ile çalışan milletin hayır duasını alan gönlünü alan mütevazı biri geçmişinde de belediye tecrübesi fazlasıyla varken sırf müteahhit diye adaymı gösterilmeyecek ? Bence hakeden herkes aday gösterilebilir herkesi geçirirsin bir sorgudan varsa ...... güvenen temiz kalmış biri aday yaparsın bu kadar basit böyle saçma sapan şeyler uygulayıp temiz kalabilmiş insanları es geçmeyin
Kelem alımlı
29.10.2018 23:29
:) Yakınlarını işe sokan mı? Oooo desene aday adaylarının neredeyse tamamına yakını kafadan elendi. Özellikle adaylık düşünen hatta kendini garanti gören başkan yardımcıları...
Resul Başak
29.10.2018 23:19
Erenler için Harun Şen ve Ersin Kılıç'ın hayalleri suya düştü. 3.dönem yasağından dolayı cavit bir daha aday olamaz. Geriye kalanlara bakıcaz.
Online Ziyaretçiler