01 Mart 2015 Pazar
IMKB 100 : 84.148 %(-2,06)
Dolar : 2,5045 TL
Euro : 2,8045 TL
25 Nisan 2010 Pazar Saat: 17:11

O anlı şanlı okulları geride bıraktılar!

İlköğretim Okulları arasında düzenlenen Bilgi ve Kültür Yarışması finalinde 21 Haziran İlköğretim Okulu birincilik kupasını kaldırdı.


23 Nisan Cuma günü SRT Oytun Okumuş Medya Plaza'da canlı olarak yayınlanan finalde; 21 Haziran, Dr.Nuri Bayar, Mustafa Kemal Paşa ve Kaynarca Merkez İlköğretim Okulları yarıştı.
Cengiz Özer'in sunuculuğunu yaptığı yarışmayı; Kaynarca Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Kaynarca Belediye Başkanı Zennur Özel, SRT Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Okumuş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan, Adapazarı İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler izledi.

Heyecanın üst seviyede olduğu final yarışmasında 20 sorunun yer aldığı Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Genel Kültür Bilgisi sorularına en fazla doğru cevabı veren 21 Haziran İlköğretim Okulu birinciliği kazanırken, Kaynarca Merkez İlköğretim Okulu ikinci, Dr.Nuri Bayar İlköğretim Okulu üçüncü, Mustafa Kemal Paşa İlköğretim Okulu ise dördüncü oldu.
Bilgi ve Kültür Yarışması'nda bu yılın Sakarya şampiyonluğunu kazanan 21 Haziran İlköğretim Okulu'na kupa ve hediyelerini Kaynarca Kaymakamı Ersin Emiroğlu verdi.
Yarışmada ikinci olan Kaynarca Merkez İlköğretim Okulu'na hediyelerini İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, üçüncü Dr.Nuri Bayar İlköğretim Okulu'na Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, dördüncü Mustafa Kemal Paşa İlköğretim Okulu'na Kaynarca Belediye Başkanı Zennur Özel verdi. SRT Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Okumuş da finalde yarışan dört okula ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne birer plaket verdi.

Bilgi ve Kültür Yarışması'nda; ilçe elemeleri, çeyrek final ve yarı final yarışmalarını grup birincisi olarak tamamlayan 21 Haziran İlköğretim Okulu çekişmeli geçen finalde de birinciliği kimseye kaptırmayarak büyük bir başarının sahibi oldu. Okul Müdürü Yalçın Cincirop kazanılan başarı sonunda emeği geçen okul idarecilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini tek tek tebrik etti.

Son yıların en heyecanlı Bilgi ve Kültür Yarışması finalinde organizasyon tam anlamıyla kusursuzdu. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan'ın öncülüğünde görev yapan Bilgi-İşlem, Bilgisayar Sınav Hizmetleri ve Basın-Yayın Bölümü'ndeki personel, SRT Teknik ekibiyle birlikte güzel bir canlı yayına imza attılarYayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 97568 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 382 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Kaynarcanın son 4 yıllık trendini görmek lazım.geçen yıl bir köy okulu ile sakarya birinciliği,bu yıl merkez ilköğretim okulu ile ikinciliği aldılar.bana göre kutlanması gereken onlar.adapazarı merkezindeki okulları değerlendirirken buna dikkat edilmesi gerekir.ziya cevherli bunu dikkate almalı.Kaynarcada neler olduğuna bakmalı baktırmalı.
0 0
hasan kamiloğlu @ 25.04.2010 21:33:09
Editör ve MEDYA BAR 'a teşekkürler,atmış olduğunuz başlık herşeyi özetlemiş .....
0 0
Oya @ 25.04.2010 18:06:37
Hak edilmiş bir galibiyetti 21 HAZİRAN İLKÖĞRETİM OKULU daha önce yarı final ve çeyrek finalde bu okulları geride bırakarak seribaşı finale gelmişti aksi olsaydı okulun velisi olrak çok üzülecektim başta öğrencilerimiz ve öğretmenlerini okul idaresini tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
0 0
Cihat AYRAL @ 25.04.2010 17:37:25
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler