Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Genel Merkez teşkilata Toçoğlu'nu sordu

AK Parti Genel Merkezi, Sakarya teşkilatına Zeki Toçoğlu ile ilgili görüşlerini sordu. Raporda bu iki husus öne çıktı...

10:38   |   07.11.2018
Haber Resmi


AK Parti 2019 Yerel Seçimleri için aday adaylık başvurularını almaya başlayarak seçim startını resmen verdi. 


Sakarya'da 17 belediyenin tamamına sahip olan AK Parti'nin, 24 Haziran'da kaybedilen bir milletvekilinden yola çıkarak yerel seçimlerde aynı kaybın yaşanmaması için aday belirleme çalışmalarına da erken başladı.


AK Parti'nin üzerinde en hassas olduğu belediye ise şüphesiz Büyükşehir oluyor. 


Alınan bilgilere göre Büyükşehir Belediyesi adaylığı için ilk olarak anket çalışması yapan AK Parti, daha sonra ise Sakarya'da bire bir görüşmeler gerçekleştirdi. 


Geçtiğimiz haftalarda Sakarya'da geniş bir teşkilat ve kamuoyu yoklaması yapan AK Parti, İlçe, Kadın ve gençlik kolları Başkanları ve yönetimleriyle görüşerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusunda görüşlerini aldı.


Yapılan birebir görüşmelerde başkanlara ve teşkilat mensuplarına Zeki Toçoğlu ile ilgili görüşleri soruldu. 


Teşkilat dışında Milletvekillerinin de fikirleri alınan görüşmelerde, Toçoğlu hakkında genel bir kanaate varıldığı öğrenildi.

Bu görüşmelerde Toçoğlu'na dair bazı eleştirilerin olmasına rağmen şehirdeki denge özelliğinin öne çıktığı öğrenildi.


AK Parti' ye yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre partililer, Toçoğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanlığı haricinde teşkilat ve ilçe belediye başkanları arasında önemli bir konumda olduğunu ifade etti. 


Ayrıca bu görüşmelerde bazı isimlerin Zeki Toçoğlu'na dönük bazı itirazlarının olduğu ifade edilirken Toçoğlu'nun şaibeden uzak bir siyaset izlemesi ve şehirde denge olduğuna ilişkin kanaat öne çıktı. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 16310 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 9935 kere okundu
Online Ziyaretçiler