Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Minik öğrencilere göz muayenesi yapıldı

SAÜ Vakıf Koleji,  ilkokul öğrencilerini “okul çağındaki çocukların göz sağlığı” kapsamında göz taraması yaptırdı.

10:37   |   08.11.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

Özel İnci Göz Hastanesi'nde öğrencilerinin göz taramasını gerçekleştiren yetkililer şunları söyledi, " Ülkemizde okul çağındaki çocukların %25-30'unda Görme problemi olduğunu sağlık verilerinden öğrenmiş bulunduk. Yani bu da demektir ki; her dört okula giden çocuğumuzdan birinde değişik derecelerde görme kusuru mevcuttur. Biz de Sakarya Üniversitesi vakıf koleji olarak öğrencilerimize bu konuda bir katkıda bulunmak istedik.


Okul çağındaki çocuklarımızın her yıl mutlaka detaylı bir göz muayenesi olması gerektiğini tespit ettiğimiz için öğrencilerimizi özel inci göz hastanesi nde göz sağlığı ve hastalıkları uzmanları tarafından göz taramasından geçirdik. Görme bozukluğu çocukların okul başarısını olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir durumdur. Erken yaşlarda tanı konduğunda önlenebilir ve tedavi edilebilir bir durumdur. Bu yüzdendir ki öğrencilerimizi göz taramasından geçirerek onlara katkı sağlamak istedik. Çünkü sağlıklı ve iyi gören gözler çocuğun gelişiminde ve okul başarısında büyük öneme sahiptir." dedi. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 16310 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2042 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Osman yaman
08.11.2018 10:56
Yusuf Öz ve ekibine sakaryamizin gelecek nesillerine baktıkları için teşekkür ederiz. Yaman ailesi olarak yıllardan beri incigoze gidiyoruz. Çok memnununuz doktorunuzdan. Her gittiğimizde mutlaka her tetkiki yapar ve en ufak şeyleri bile ağlamaz.
Ahmet çavdar
08.11.2018 10:54
Sakarya?nın incileri inci Gözde
Online Ziyaretçiler