Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Profesör Dr.Tosun Avrupa'dan sonra Asya'da

SAÜ Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Profesör Dr. Murat Tosun 8. Uluslararası Avrasya Matematik Bilimleri ve Uygulamaları Konferansını 2019 yılında Bakü Devlet Üniversitesi'nde yapılması için protokol imzaladı.

14:18   |   08.11.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Azerbaycan'ın en ünlü bilim ve eğitim merkezi olan Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Abel Meherremov ile Sakarya Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim üyesi Profesör Dr. Murat Tosun 8. Uluslararası Avrasya Matematik Bilimleri ve Uygulamaları Konferansını 2019 yılında Bakü Devlet Üniversitesi'nde yapılması için protokol imzaladılar.


100. YIL DÖNÜMÜNDE BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ'NDE

Milli Lider Haydar Aliyev'in mezun olduğu üniversitede düzenlenecek kongreye aynı zamanda Türk Dünyası Matematik Birliği yönetim Kurulu üyesi Murat TOSUN, özel bir ilgi gösteriyor. Her yıl binlerce öğretim üyesinin katılım sağladığı kongrelerin 8. si özellikle 100. yılında Bakü Devlet Üniversitesinde gerçekleşecek.


ALANINDA TÜRKİYE'DE TEK

Avrupa da 40 bin kilometreyi geride bırakan, 3000 bin den fazla bilim insanını bir araya getiren, 7. sini   IECMSA-2018 i 1615 yılında kurulmuş olan Ukrayna'nın en köklü üniversitesi Nationel University of Kyiv-Mohyla ile birlikte gerçekleştiren Murat Tosun Matematik alanında Uluslar arası Bilimsel Kongrelerde Türkiye de Tek isim.


SAKARYA İÇİN GURUR KAYNAĞI

Sakarya'mızdan, Üniversitemizden bu denli başarılı bir bilim insanımızın Türkiye ve Üniversitemizin ismini Dünyada, hem Asya hem Avrupa da duyurması, Ülkeye hizmet anlamında Sakarya'mız içinde övünç ve gurur kaynağı.


Uluslarası düzenlenen kongrelere Sakarya Üniversitesi, Kyiv-Mohyla Akademisi Ulusal Üniversitesi, Taras Shevchenko Kiev Ulusal Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Namik Kemal Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Baku Devlet Üniversitesi, Uygulamalı Matematik Enstitüsü, Türk Dünyası Matematikçiler Birliği ve Ulusal Balkan Üniversitesi tarafından destek veriliyor.AyrıcaTürkiye de Matematik alanında bilim indeksine giren 3. Büyük dergi (IEJGO) kurucularından olan Matematik Profesörü Murat Tosun sırası ile IECMSA-2012  Prishtine, IECMSA-2013  Sarayova, IECMSA-2014  Viyana, IECMSA-2015 Atina, IECMSA-2016 Belgrad, IECMSA-2017 Budapeste, IECMSA-2018 Kiev Ukrayna ve 2019 yılı içinde 100. Yılında IECMSA-2019 Bakü Azerbaycan da gerçekleşecek.


 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 36662 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1081 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler