Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Minikler meşe palamudunu tanıdı

SAÜ Vakfı Özel Okulları "toprağa saygı" sloganıyla meşe palamudu toplama etkinliği düzenledi.

16:21   |   08.11.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
 
Çevre dostu TEMA'ya  her fırsatta katkıda bulunmak isteyen Vakıf Okulları, ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan doğa gönüllüsü ekiple  Karaman Macera Park'a meşe palamudu toplamaya gitti.
 
Dem etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe Vakıflı öğrenciler dünyaya bir fidan daha kazandırmak amacıyla meşe palamudu topladı.
 
Eko Okullar Sakarya İl koordinatörü olan Fen Bilimleri Zümre Başkanı Sayın Burcu Gül etkinlik hakkında şunları söyledi: "Meşe Palamudu barışın,gücün ve dayanıklılığın sembolüdür.Tek bir meşe gün be gün, derine ve yanlara doğru büyüttüğü köklerinin kapsadığı alandaki toprağı bir arada tutar, erozyona engel olur toprağı korur. On binlerce, milyonlarca meşe bizi, geleceğimizi korur. Gövdesi ve dalları kuşlara, sincaplara yuvadır. Besin değeri yüksek palamutları çok sayıda kurda, böceğe ve kuş türüne, sincaba ve ekosistemde besin zincirinde önemli yeri olan daha birçok canlıya besin kaynağıdır.Bu nedenle doğa için böylesine önemli bir tohumu toplamak,değerlendirmek ve toprakla birleştirmek okulumuz ve çocuklarımız adına çok önemlidir.Etkinlikte emeği geçen değerli mesai arkadaşım Sayın Sibel AKGÜN'e SAÜ VAKFI ANADOLU LİSESİ Müdür Yardımcısı Sayın Gökçe HOŞSÖZ ve Rehber Öğretmeni Sayın Asuman KIRKSEKİZ'e çok teşekkür ederim.Proje çalışmamız toplanan meşelerin tüplenmesi ve boy verdiklerinde toprak ile buluşturulması şeklinde devam edecek.SAÜ VAKFI ÖZEL OKULLARI olarak ağaca ve toprağa gönül vermiş herkesi hem okulumuza hem de TEMA gönüllüsü olmaya davet ediyoruz. Projeye ve VAKIF OKULLARINA desteklerinden dolayı TEMA Sakarya il koordinatörü Sayın Fatima BALKANKIYICIYA teşekkürlerimizi sunarız."dedi.
 
Vakıf Okulları olarak daha yeşil bir dünya için çalışmalarımız devam edecektir.
Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 41522 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 922 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler