Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Tarihi Uzunçarşı açılıyor

Uzunçarşı Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Murat Uslu, 9 Kasım Cuma günü saat 14.00'da açılışı gerçekleştirilecek Tarihi Uzunçarşı'ya tüm Sakaryalıları davet etti

16:57   |   08.11.2018
Haber Resmi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Tarihi Uzunçarşı 9 Kasım Cuma günü saat 14.00'da gerçekleştirilecek tören ile açılacak. 2 etaptan oluşan ve 147 yapının restore edildiği Tarihi Uzunçarşı için Başkan Toçoğlu esnafla el ele verdi, şehir hafızasında önemli bir yere sahip olan çarşıyı Sakarya'nın geleceğine kazandırdı. Tarihi bir güne tanıklık edecek olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Uzunçarşı Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Murat Uslu, tüm Sakaryalıları bu heyecana ortak olmaya davet etti.


Cazibe merkezi olacak
Murat Uslu, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu tarafından başlatılan yenileme projesinin ilk 2 etabı tamamlandı ve açılışını gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm Sakaryalıları açılışa davet ediyorum. Biz esnaflara bundan sonra düşen; tarihi dokusuna uygun olarak restore edilen çarşımızı korumaktır. Burası sadece alışveriş yapılan yer değil, muhabbetin, samimiyetin, sıcakkanlılığın, dayanışmanın adresidir. Tarihi Uzunçarşımızın inşa sürecinde sabır gösteren tüm esnaflarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnşallah açılışın ardından yine çarşımız cazibe merkezi olacak ve sadece ticaret merkezi değil, sosyal yaşamın adresi olacak" dedi.
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 178926 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1497 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Grandbazaar
09.11.2018 06:29
Tarihi sirk alanı
Murat BOZKURT
08.11.2018 21:54
Tarihi bir ortamın kendine has rengi vardır, restorasyon yapılırken bu tür ozellikler dikkate alinir binalarin rengine bakılırsa çocuk kreşi veyahutta lunapark girişi gibi her türlü renk var tarihi silinmiş bir yerin şu anki mimarınıda kutlamak lazım tarihten bi haber pes dogrusu..
Esmere
08.11.2018 21:05
Kışın yağmurdan çamurdan geçilmiyor. Yağmurlu havalarda milletin sığınacağı alışverişine devam edeceği yerdi hangi zihniyet üzerini açık şekilde olmasına göz yumdu yazıklar olsun
Mego
08.11.2018 17:50
TARİHİ olan çarşının bütün tarihini sildiğiniz için teşekkürler...
Online Ziyaretçiler