Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Alemdar'dan Sakarya Barosuna ziyaret

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve Ak Parti Serdivan İlçe yönetimi, Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak'a ziyarette bulundu

12:42   |   09.11.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

Serdivan Belediye Başkanı Sayın Yusuf Alemdar ve Ak Parti İlçe Yönetimi, Sakarya Barosu Başkanı Avukat Abdurrahim Burak'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 


Baro Başkanı Burak, misafirlerini Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özay Turan, CMK-Adli Yardım Koordinatörü Av.Alim Mert, Sakarya Barosu üyesi Av. Gülben Demircan Babaoğlu ve Av. Ertan Babaoğlu  ile birlikte ağırladı. 


Yeni Baro yönetimine başarılar dileyen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, kurumlar arasındaki iletişimin güçlendikçe sorunların çözümünün hızlanacağına dikkat çekti.

Baro Başkanı Burak, Belediyenin her zaman Baronun yanında olduğu ve destek verdiğini belirterek teşekkürlerini iletti. 

Adli Yardım çalışmaları hakkında Baro Başkanı Av. Abdurrahim BURAK ve CMK-Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert tarafından bilgi verildi. 

Avukatlık hizmetinden yararlanmaya, ekonomik gücü olmayan bireylere hukuki başvurularını yapabilmeleri ya da davalarını açabilmeleri için hukuki yardım sunmaya çalışan adli yardım bürosunun sınırlı kaynağının artırılması durumunda şehrimizde yaşayan maddi açıdan güçsüz ve adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlarımız bakımından önemi vurgulandı. 

Bu noktada başta belediye olmak üzere sosyal açıdan önemli görevler ifa eden kamu veya sivil toplum kuruluşları adli yardım bürosunun desteklemesi durumunda hizmetin daha da yaygınlaştırılacağı ifade edildi. 

Baro Başkanı Burak ise; "Baro güçsüzün, mağdurun her zaman yanında olacaktır" dedi.  

Başkan Burak ayrıca icraat hususunun üzerine basarak, hukuki bilinçlendirmeyi en üst düzeye çıkarmak istediklerini, Adaleti toplumun en zeminine kadar ulaştırmak istediğini, özellikle zayıfın hukukunu korumak için çalışmaların yapılacağını belirtti.
 
Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak nazik ziyaretlerinden dolayı Serdivan Belediye Başkanı Sayın Yusuf Alemdar ve Ak Parti İlçe Yönetimine teşekkürlerini iletti. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 35375 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 669 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler