Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Türk-İş öğrencilerinden etnografik sergi

Türk-İş İlkokul öğrencilerinin ders konusu olarak hazırladığı sergi büyük ilgi görüyor.

12:47   |   09.11.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

Türk-İş İlkokul öğrencilerinin 6 sınıftan oluşan 4'üncü sınıf öğrencilerinin evlerinden getirdikleri eski eşyalardan oluşan sergide yaklaşık 200 eser sergileniyor.


Sergi ile ilgili olarak bilgiler veren 4 B sınıf öğretmeni Şenay Fazlıoğlu, Sosyal Bilgiler dersinde Kültür ve Miras Ünitesinde işledikleri konuya istinaden böyle bir sergi düzenlediklerini söyledi.


Etnografik serginin öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğünü de ifade eden Fazlıoğlu, şöyle devam etti: "Bütün öğrencilerimizin görmesi için 4'üncü sınıf öğrencilerimizden evlerindeki eski eşya ve benzeri ne varsa getirmelerini ve bu eserlerden bir sergi açalım istedik. Çok da güzel oldu. 4'üncü sınıf öğretmenlerimiz Nuray Türkyılmaz, Ayla Doğan, Nevra Uysal, Demet Hubup ve Yeliz Hacioğlu'nun da katkıları ile düzenlediğimiz sergide öğrencilerimiz bugüne kadar görmedikleri günlük hayatta kullanılan eski eşyaları görme fırsatı buldular. Burada şu anda insanın günlük hayatta kullandığı mutfak eşyalarından aydınlatma lambalarına kadar giysiler, eski paralar, ütü ve dokuma kumaşlardan oluşan yaklaşık 200 eşya var. Çocukların da çok ilgisini çekti ve çocuklar da bugüne kadar görmedikleri eşyaları görmüş oldular."


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 50214 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 824 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler