Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hendek Ziya Gökalp Okulu için müjde!

Ziya Gökalp Okulunda düzenlenen toplantıda 20 derslikli yeni okul binası yapılacağı müjdesi verildi.

17:00   |   09.11.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi

MEDYABAR.COM-: Ziya Gökalp Okulunda düzenlenen toplantıya İl Milli eğitim müdürü Fazilet Durmuş, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Ak Parti Hendek İlçe başkanı Ali Kemal Sofu, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.


Toplantıda Konuşma yapan İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar '' Bugün burda çok heyecanlıyız, çok mutluyuz, okulun ilk gününde siz değerli velilerin bir kısmı bize gelmişlerdi, bizde süreci anlattık ve en kısa zamanda buraya yeni bir okul kazandıracağımızı söyledik bunla alakalı bilgileri haberleri sizinle paylaşmak üzere bugün buradayız. Ben başından beri yanımızda olan sayın kaymakamımıza, kurumumuza, teknik destek ekibimize çok teşekkür ediyorum '' dedi.  


İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ''Buraya 20 derslik içinde 2 tane labarotuvarı, bir kütüphanesi, bir konferans salonu olan yeni bir okul yapacağız. Buraya Geldiğim zaman serzenişleri dinlediğim zaman sizlere de aynı şeyi söylemiştim biraz sakin olalım, durumu değerlendirelim, yapılması gereken neyse yapılması noktasında elimizden gelen bütün gayretleri ortaya koyacağımızı söyledim, arkadaşlarla kafa kafaya verim ne yapabilir diye düşündük önümüzdeki yeni yatırım yılını bekleyecek kadarda sabrımız kalmamıştı. Mevcut yatırımlarımız içerisinde başka bir yatırımımızı başka bir ilçemizde bir hayır sever yapmaya söz verince biz o yatırımı Hendek'e kaydırmış olduk. Bu hayırsever vatandaşımızı bu konuda ikna eden Sayın vekilimiz Ali İhsan Yavuz, Çiğdem Atabek, Kenan Sofuoğlu milletvekilimize çok teşekkür ediyoruz desteklerini esirgemediler. Hepimize hayırlı uğurlu olsun İnşallah' dedi


Hendek Kaymakamı Orhan Burhan'da mikrofonda eksiklikleri dile getirerek zaman içerisinde çözüm yolları noktasında gereken yapılacaktır açıklamalarında bulundu ve ve yeni Okulumuz için emeği geçen Hendek Belediyesine istimlak konusunda yaptığı özverili çalışmalarda gerekeni yaptığı için Hendek Belediyesi'ne teşekkür etti.


Yeni okulun bu ay içerisinde ihalesi yapılması ve bir yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor, arsa sorununu Hendek Belediyesi çözerek yan tarafta bulunan 4 arsayı okul alanına dahil etti burada yaklaşık bir buçuk dönüm alan dahil olmak  üzere 20 derslik içinde 2 tana labarotuvarı, bir kütüphanesi, bir konferans salonu olan yeni okul binası Ziya Gökalp Okul sorununu temel anlamda çözecektir. Hendek Kaymakamı bu konuda velilerden birazda sabır ve  anlayış beklediklerini de ifade etti.


Kadir KAZIN/HENDEK

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 46024 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 636 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler