Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

SAÜEAH'da bebek kaçırma ve şiddet tatbikatı!

SAÜEAH Merkez, Korucuk ve Doğumevi kampüslerinde bebek kaçırma ve şiddet olaylarına ilişkin düzenlenen tatbikatlar gerçeği aratmadı

17:07   |   09.11.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi
 12. Haber Resmi

Bebek kaçırma vakası
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SAÜEAH) "Renkli Kod Tatbikatları"nın ilki "Pembe Kod" adıyla Merkez Kampüs Çocuk Hastalıkları Servisi'nde gerçekleştirildi. 

Tatbikat, yeni doğum yapmış bir annenin uykuya dalması sonrasında bebeğinin kaçırılması senaryosu üzerine kuruldu. Odaya gizlice giren bir kadın beşikteki bebeği alarak kaçmaya çalışırken anne durumu fark ederek ağlamaya başladı. Hemşireler ve güvenlik görevlileri hemen odaya gelerek "Pembe Kod Alarmı" verdi. Daha sonra güvenlik görevlileri bebek ile beraber kaçmaya çalışan kadını yangın merdivenlerinde yakaladı. Bebek, çocuk hemşiresi aracılığı ile anneye teslim edilerek tatbikat tamamlandı.


Doktora saldırı olayı
Hekimlere ve sağlık çalışanlarına şiddet için "Beyaz Kod" isimli tatbikatta Doğumevi Kampüsünde gerçekleşti. Tatbikattaki canlandırmada, çocuğunu muayeneye getiren bir annenin, doktorun "112 geldi hemşire hanımlar hastanın ateşine bakın, ben hemen geliyorum" diyerek odadan koşarak çıkması üzerine "Benimde çocuğum önemli, benim hastama bakmadan çıkamaz" demesiyle gerginlik anı sahnelendi. Doktorun odaya tekrar dönmesiyle birlikte hastanın ateşinin normal olduğunu, tekrar kötü olursa acil servise başvurmalarını söylemesini sinirlenen anne el, kol hareketleri ve hakaretlerde bulunması üzerine poliklinikte bulunan sekreter tarafından "Beyaz Kod" verildi. Güvenlik görevlilerinin odaya gelmesi ve hasta yakınını odadan çıkarması, gerekli tutanakların tutulması ile tatbikat sonlandı. 


Hastane içinde acil müdahale
Hastasını tedavisinin yapılması için Günübirlik tedavi ünitesine getiren baba, burada kendileri ile ilgilenilmediğini iddia ederek sağlık personeli ile tartışmaya başladı. Olay büyüyünce sağlık personelleri tarafından "Beyaz kod" verildi, güvenlik ekibi olay yerine geldi.  Çıkan arbedede oğlu fenalaşarak tekerlekli sedyede yığılıp kalan baba "Oğluma yardım edin" diyerek bağırmaya başladı.  Bunun üzerine "Mavi Kod" verilerek hasta hemen sedyeye alındı. Bu iş için görevli anestezi uzmanı ve doktor kısa sürede baygınlık geçiren erkek çocuğun yanına gelerek ilk müdahaleyi yaptı. Tatbikatların tamamlanmasını ardından Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar, tatbikatları başarıyla uygulayan personeli tebrik etti.
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 37786 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2584 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
cevat ersin
14.11.2018 23:58
komik adamlar:) bunlara güvenip, sevdiklerimizi bu hastanelere emanet ediyoruz ya, yuh olsun bize
Online Ziyaretçiler