Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Taraklı'da tarihinde bir ilk! Tuğba Aydın Burucu aday adayı oldu

Sakin şehir Taraklı'da, Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yapan Tuğba Aydın Burucu Taraklı'nın tarihine geçti.

21:17   |   09.11.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için Taraklı Ak Parti'de başvurular devam ediyor. Eski ilçe Başkanı Mehmet Pilavcı'dan sonra 2. başvuruyu Tuğba Aydın Burucu yaptı.
 
Taraklı Belediye Başkan aday adaylığı için kalabalık bir gurupla geldiği Ak Parti İlçe Teşkilatında başvuru dosyasını İlçe Başkanı Erdal Özen'e teslim eden Tuğba Aydın Burucu açıklamalarda bulundu.
 
Öncelikle Taraklı'nın bir evladı olarak bugün burada bulunmaktan dolayı büyük heyecan duyuyorum diyen aday adayı Burucu, "Mübarek Cuma günü Taraklı Belediye Başkan aday adaylığı için ilçe başkanlığımızda müracaatta bulunduk. İnşallah bugüne kadarki bilgi,  birikim ve tecrübemizi Taraklımız adına harcayabilirsek, geleceğimize bir adım taşı koyabilirsek ne mutlu bizlere diyen Burucu, İnşallah Allah hakkımızda hayırlısı nasip eder, bizlerde halkımıza hizmet yönünde üstümüze düşeni yaparız." dedi.
 
Taraklı'da Bugüne kadar kadın bir aday başkanımız ve adayımız olmamıştı diyen AK Parti İlçe Başkanı Erdal Özen'de,"Tuğba hanım bugün müracaatını yaptı. Süreç devam ediyor önümüzdeki günlerde adayımız belli olacak eğer Taraklımıza Belediye Başkanı olursa, bizde elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Önemli olan Taraklı'ya hizmet edebilmek, Taraklı'yı güzelleştirebilmek, Taraklı'daki sosyal donatım alanları genişletebilmek diyen Başkan Özen, İnşallah ailesi, kendisi ve ilçemiz adına hayırlısı olur." dedi
 
BURUCU TARAKLI'NIN KÖKLÜ AİLELERİNDEN
"Tarihi ve kültürel mirasımız Taraklı'nın söyleyecek bir sözü, anlatacak bir hikayesi var!" sloganı ile yola çıkan Orman Mühendisi Ayşe Tuğba Burucu, Taraklı'nın yakından tanıdığı ve uzun yıllar boyunca belediye başkanlığı yapmış olan Sadullah Aydın'ın torunu, Mehmet Aydın ve Halil Aydın'ın yeğeni.
 
16 YILDIR BÜYÜKŞEHİR PERSONELİ
Burucu, 2002 yılından bu yana Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapıyor. Belediyede ilk yıllarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde Orman Mühendisi olarak görev yapan Burucu, daha sonra yine Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'nda görev yaptı. 
 
Murat DİRİ/Taraklı
Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 38954 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4755 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Zehra
10.11.2018 17:38
Mümkünlü'de kadın aday da mümkün.. Bence de çok güzel olur.. Sadece bunun düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor. AK Parti'nin kadınlarla ilgili vizyonuna da güzel bir katkı olur..
Melahat
10.11.2018 17:22
Sakaryalı AK kadınlar olarak sonuna kadar arkanızdayız. Bayan Milletvekilimizin ardından sıra bir Bayan Belediye Başkanımızın olmasına geldi. Tuğba hanım. Allah yar ve yardımcınız olsun.
Serkan K
10.11.2018 12:49
Şu seçimlerde Akp ye oy vermeyecektim, ama şu an bu hanımefendinin kariyerini okuduğumda Taraklı?ya gerçekten başarılı olacağı kanattindeyim, en azından bundan iyi olacağı kesin, siz hiçbir söyleme kulak asmayın Tuğba hanım sizin bilginiz bile iyi gelecektir, bu ülkenin sizin gibi genç idealist bayanlara çok ihtiyacı var, allah yolunuzu açık etsin
Yunus
09.11.2018 23:59
Taraklı?nın Ve Sakarya?nın gibi sizin gibi tecrübeli ve kariyerli başkanlara ihtiyacı var sizleri o makamlarda görmekten mutluluk duyarız.
Online Ziyaretçiler