Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yavuz; "Aday belirleme çalışmasının sonuna geldik"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz: "Aday belirleme çalışmasında kalan 21 il de açıkçası sona gelmiş durumdadır. Birkaç ilde 'son bir kez daha anket yapalım' dendi ve başka bir takım mülahazalarla şimdilik kaldı" dedi

10:41   |   01.12.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, 60 ilin belediye başkan adaylarının belirlendiğini anımsatarak, "Kalan 21 il de açıkçası sona gelmiş durumdadır. Birkaç ilde 'son bir kez daha anket yapalım' dendi ve başka bir takım mülahazalarla şimdilik kaldı." dedi. 


Yavuz, partisinin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce'nin kentte karşılanmasının ardından Ormanpark Sosyal Tesislerinde yaptığı basın toplantısında, teşkilat olarak adayları belirlemek üzere hummalı bir çalışma yürüttüklerini söyledi. 


Şu ana kadar 60 ilin belediye başkan adaylarının belirlenip kamuoyuna açıklandığını anımsatan Yavuz, "Kalan 21 il de açıkçası sona gelmiş durumdadır. Birkaç tane ilde 'son bir kez daha anket yapalım' dendi ve başka bir takım mülahazalarla şimdilik kaldı. Emin olun orada da çalışmanın sonuna geldik. Yine bir takım illerin ilçelerine kadar inildi. Sayın Cumhurbaşkanımız yurt dışındayken genel merkezimiz çalışmasını sürdürüyor. Cumhurbaşkanımız gelene kadar hazırlıklar devam edecek." şeklinde konuştu. 


Aday belirleme süreçlerinde birçok anket yapıldığını aktaran Yavuz, mümkün olan en isabetli adayı tercih etmek üzere gayret sarfettiklerini anlattı. 

Halka hizmetin, dava bilinciyle yapılması gerektiğine işaret eden Yavuz, sürecin bayrak yarışı olarak görülmesi gerektiğine değindi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı dünyanın, tarihin en önemli lideri olarak gördüklerini vurgulayan Yavuz, "AK Parti'yi dünyanın en önemli markası olarak görüyoruz. Eğer Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olmasaydı, bugün gerçekleşen birçok şeyin hayalini bile kuramazdık. Sayın Cumhurbaşkanımız başımızda olmasa önümüzdeki süreçte o yeni ufukların heyecanını bu kadar net kuramazdık. Allah'ın izniyle el birliği içerisinde çok daha iyilikler güzellikler sayın Cumhurbaşkanımız başımızdayken yaşayacağız. Biz de onun bir neferi olarak ondan yük almaya çalışacağız." ifadelerini kullandı. 


- "İlçelerimiz de yakında açıklanmaya başlıyor"

Yavuz, il belediye başkanlarının yanı sıra ilçe belediye başkanlıkları için aday belirleme süreçlerinin devam ettiğini dile getirerek, "Adaylarımız çok erken bir tarihte açıklandı. İlçelerimiz de yakında açıklanmaya başlıyor. Seçim koordinasyon merkezlerimizi kurduk, yavaş yavaş çalışmalara başlayacağız. Erken olması nedeniyle rahatız, önümüzde sindire sindire süreci kurgulayabileceğimiz bir zaman dilimi var." dedi. 


Sakarya'da partisinin 7 ilçe başkanının belediye başkanlığına aday adayı olmak için istifa edeceği bilgisini paylaşan Yavuz, şunları kaydetti:

"Kimler devam eder kimler devam etmez bilemeyiz. Parti çalışmalarını sürdürüyor. Sonuçta sayın Cumhurbaşkanımızın başında olduğu bir heyet son kararı verecek. O karar ne olursa olsun iyi ve isabetli karar olarak tarafımızdan algılanacak. O kararın arkasında kenetleneceğiz. Şu anda bizim 60 ilin içerisinde 16 yerin belediye başkanı, eskilerde teşkilatta görev yapmışlardandır. Bu partide nasıl bir vefa olduğunu görmemiz gerekir."


Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Ekrem Yüce'nin, hem belediye hem de devlette önemli deneyimler kazandığını belirterek, güzel bir sinerji oluşturarak başarı elde edeceklerini kaydetti. 


Toplantıda konuşan Ekrem Yüce de kentin dünyada eşine rastlanılmayacak derecede önemli bir konuma ve özelliklere sahip olduğunu belirterek, hizmet ve gönül belediyeciliğini benimseyeceklerini bildirdi. 


Toplantıya, AK Parti Sakarya milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek ve Kenan Sofuoğlu ile büyükşehir belediye başkanı eski aday adayları da katıldı. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 253562 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2814 kere okundu
YORUMLAR 8 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Ahmet ŞEKER
02.12.2018 10:47
Bir kaç gündür Ekrem YÜCE ile ilgili haberlerde dikkatimi çeken bir şey oldu. Ekrem YÜCE ve Ali İhsan YAVUZ hariç hiç bir fotoğrafta kimsenin yüzü gülmüyor. Bir de bu haberde Çiğdem ATABEK var yüzü gülen. Başka hiç kimsenin yüzü gülmüyor. Bu işte bir terslik var sanki.
Adalihalil
01.12.2018 22:15
Dun TVdeki konusmaları vatandaş olarak dinledigimde Sakarya adına cok uzuldum, AKP adayı bir tane bile proje acıklayamadı. Gecmişinden bahsettiğinde imam hatip kokenli olusu ve ziraat muhendisligi konuları dikkatimi cekti. Daha evvelki baskanlar Aziz Duran ve Zeki Tocoglu ile gecmişi cok benziyor, bu zihniyetleri cok denedik, sonuc husran, artık zaman degisim vaktidir
Gökhan
01.12.2018 19:11
Ak partili olarak adayından ötürü ben ak partiye oy vermryecegım. Benım ailem 10 kişi. 10 oy gıttı akpden
E.S. Sakaryalı
01.12.2018 19:05
Ali inci de orada, SBB başkanlığı gidince; acaba Hendek belediyesi için çalışmalar devam mı ediyor. Bence bu defasında MHP Hendek i alacak. almalı da eskiler çekilmedikçe yeniye reabet göstermeliyiz
hasan sarı
01.12.2018 15:57
KARASU YA DİKKAT...KARASU GİDİYOOR....BU ADAY LA OLMAAZ....BU SEN DE GÖTÜRÜR ALİ İHSAN...
Adil KAYA
01.12.2018 14:59
Hop biraz yavaş gel bakalım ali ihsan efendi tarihin en büyük adamı tayyip erdogan ne demek ATATÜRK varken. Ağzınizdan çıkanı kulağınız duysun biraz. Utan utan haşa yakında peygamber sav efendimiz den de büyük demeye kalkarsanız siz. Tapmaya da başlarsınız.
Aydın
01.12.2018 13:16
Hayırı da şerri de yaratan Allahtır. Kullara tapınmayı artık bi bırakın!!
Bulent
01.12.2018 11:24
Ekrem Yüce seçileceğini o kadar garanti görüyor ki ağzında proje kelimesinin P si çıkmadı oysa belediyecilik projedir vatandaşa imkan sunmaktır hizmet etmektir ,yoldur köprüdür,sosyal sorumluluktur,ulaşımdır,yaşam alanlarıdır.ozaman niye gitti toçoğlu şehir toç oğlundan kurtuldu havası vermek nedendir. ayrıca aday adayını başkan gibi karşılamalar nedir bu şaşaha anlamış değilim.
Online Ziyaretçiler