Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

"Bu ittifak uzun süre unutulmayacak"

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında verdikleri kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesinin AKP ve MHP oylarıyla red edildiğini belirterek, “Takdir Türk Milletinindir. Bu ittifakı milletimiz asla unutmayacak” diye konuştu.

10:22   |   05.12.2018
Haber Resmi

Daha önce TBMM komisyonlarında EYT'liler ile ilgili girişimlerde bulunan İYİ Parti, bu sefer konuyu TBMM'ne kanun teklifi olarak taşıdı. TBMM'nde kanun teklifinin gündeme alınması ile ilgili yapılan oylamada ise AK Parti ve MHP red oyu kullandı. Şu anda ülke gündeminde en fazla konuşulan konuların başında gelen Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarının çözümü ise şimdilik rafa kalkmış oldu.


'Takdir Türk Milletinin'

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, yaptığı açıklamada EYT'lilerin talepleri ile ilgili daha önce Meclis'te yaptıkları mücadeleyi bu sefer kanun teklifi ile TBMM'nde görüşme istediklerini anlatarak, "Fakat Genel Kurul'da kanun teklifimizin görüşülmesine bile izin vermediler. AKP ve MHP oylarıyla teklifimiz kabul edilmedi. Milletimizin gerçek gündemini Meclis'e taşıma çabalarımız yine engellendi. Takdir Türk Milletinindir." Diye konuştu.


AKP ve MHP tarafından reddedilen önergeler ve kanunlar

TBMM'nde son dönemde yapılan ittifakların uzun süre unutulmayacağını ve tüm bunların tarihe yazıldığını belirten Milletvekili Dikbayır, "Meclis'te milletimize karşı kurulan ittifak taviz vermeden tam gaz mücadelesini sürdürüyor. Bu ittifak, Bugün EYT'lilere engel oldu. Ama bunun dünü de var. Bu gayrimilli ittifak, FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılmasına engel oldu. Çözüm sürecinin en büyük yarası olan Türkiye Cumhuriyeti Tabelalarının yeniden asılmasına engel oldu. Suriyelilerin savaş biten ülkelerine geri gönderilmelerine engel oldu. 3600 ek gösterge verilmesine engel oldu. Asgari ücretten vergi alınmaması kanununa engel oldu. Tarım sektöründe kullanılan mazottan KDV ve ÖTV'nin kaldırılmasına engel oldu. Şehit ailelerinin ev sahibi yapılması isteğine engel oldu, bunun gibi daha onlarca konu var." dedi.


'İYİ Parti milletin yanında'

İYİ Parti'nin milletin gerçek gündemini TBMM'ne taşımaya devam edeceğini de vurgulayan Milletvekili Dikbayır, "Şimdi de bizden rahatsız olduklarını ifade ediyorlar. Milletin gerçek gündemiyle yüzleşmekten korktukları gibi, red etmenin verdiği vicdan sıkıntısı ile bize saldırmaya çalışıyorlar. Çünkü milletimize bu konuları neden reddettiklerinin cevabını asla veremiyorlar. Ne olursa olsun, İYİ Parti milletimizin sorunlarını TBMM'ne taşımaya devam edecektir. Milletimiz İYİ Parti'yi kendi sorunlarını çözüme kavuşturma konusunda Meclis'e taşıdı. Biz doğru bildiğimiz yolda devam edeceğiz. İYİ Parti milletimizin yanındadır." diye konuştu.Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 248199 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2870 kere okundu
YORUMLAR 11 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
adem güner
05.12.2018 16:23
İYİ ki varsınız İYİ PARTİ ve çok değerli VEKİLİM ÜMİT BEY.Verdiğimiz rey ler ananızın ak sütü gibi helal olsun.Rabbim çalışmalırınızda muvaffakiyetler ve devamlılıklar ihsan eylesin.Amin.Kedi ete uzanamayınca murdar dermiş.Adamsanız İYİ PARTİ nin çalışmaları sonucu kazanılacak EYT hakkından,bunu kafasına(şayet varsa)göre tenkit edenler yararlanmasınlar.
nuri
05.12.2018 14:14
Muhalefetin yaptığı çalışmalara şov yapıyor, gündemden faydalanıyor gibi sözler söylemek, iktidarı cesaretlendiriyor. Adamların zaten birşey yaptığı yok. Siz de şakşakçılık yaparsanız, hepten kıllarını kıpırdatmayacaklar. Dikbayır'a helal olsun. Aldığı her kuruş milletvekili maaşını hak ediyor. Bülbül, ve AKP'li vekiller Sakarya için veya memleket meseleleri için bugüne kadar ne yapmışlar? Ama böyle bir düşünce olursa Sakarya'da, haberlere böyle yorumlar yapılırsa, 'ne gerek var ki çalışmaya. zaten şakşakçılar yetiyor bizlere' diyorlar. Yazık yazık. Bu vekilleri siz böyle yaptınız.
Cem TANRISEV
05.12.2018 13:54
Önümüzdeki Milletvekili seçimlerinde kim? Var, kim? Yok. Göreceğiz. Kim? Bir dönemlik vekil. Gündemle prim yapmak kolay. Herkes diplomalarını medyabar aracılığıyla paylaşsa da, kimlere oy vermişiz görebilsek, daha sonra önemizde ki seçimlere bakarız...
Saim Cömert
05.12.2018 13:11
Gerçekten kimlerin kimlerle beraber olduğunu son 1 ayda milletimiz çok net görüyor. MHP'lilerin hakaret ve iftiraları da artık yemiyor. Milletimiz yararına olan her kanun, AKP+MHP+HDP oylarıyla reddediliyor. İYİ Parti, Türkiye Cumhuriyeti tabelaları yeniden konulsun diyor. aynı ittifak red ediyor.. FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın diyorlar, MHP+AKP red ediyor. Senelerce birbirine hakaret edenler, neden acaba bir kaç aydır birlikte yol yürümeye başladılar. Millet bunu görmüyor mu? MHP bitmiştir. AKP'siz gireceği her seçim bunun ispatı olacaktır. Tabi cesaret edip aday çıkartabilirlerse.. AKP'nin Milliyetçiliği ayaklar altına alma projesi de başarılı olmuştur.. Ama İYİ Parti'yi hesaba katmazsak tabiki..
Hendekli cavit
05.12.2018 12:21
Ümitçiğim Levent bülbül karşısında ezikliğinden ne dediğini ne söylediğini bilmiyorsun.Levent bülbül vefasını göstererek seni il delegesi yaptı sende eline kozu alıp Akraba kontenjanından hasbelkader milletvekili oldun.Keyfini çıkar aklının ermediği işlerle uğraşma
TOPUKLU
05.12.2018 12:00
PARTNİZİN YEGANE KURULUŞ AMACININ İKTİDAR OLMAK FALAN DEĞİL SADECE MHP YE KAYBETTİRMEK OLDUĞU İYİCE AÇIĞA ÇIKTI.CAMBAZA BAK OYUNU İLE HDPKK İLE YAPTIĞINIZ İTTİFAKI GÖZLER ÖNÜNDEN KAÇIRMAYA ÇALIŞIYORSANIZ BİLİN Kİ HERYERİNİZ AÇIKTA.HDPKK CHP VE SİZİN BEYANATLARINIZ BİREBİR ÖRTÜŞÜR HALE GELMİŞ.ÖNERGE VERİP MECLİSTE DAHİ OLMADIĞINIZI BİLMEYEN YOK.BIRAKIN BU BAYAT FETÖ TAKTİKLERİNİ.31 MARTTA YÜZDE 3 OYA DÜŞTÜĞÜNÜZDE NETİN NE OLDUĞUNU ÇOK İYİ GÖRECEKSİNİZ SABREDİN AZ KALDI
sakaryalı 54
05.12.2018 11:45
ben yaş.a takılanladanım. yapmacık hareket bunlar ıktıdarda olsun da yapsın
#EYT
05.12.2018 11:41
#EYT : TümTtürkiyede EYT madurları toplantılar, imza kampanyaları düzenliyor ve haksızlığın kalkması için çaba gösteriyor. Sadece Sakarya ve Sakaryalıdan tık yok. Yorumlara bakılırsa hemen karşı çıkmalar falan. Yasa gerçekleşirse ama isemem yan cebime koy diyerek yararlanacak. Bence Yasa sakarya harici maddesi konmalı ve emeklilik yaşını Sakaryalı için 80 yaş olarak belirlemeli. Asgari ücret de 1700 TL geçmemeli. Bu bataklığı ve reziliği hak ediyor.
Hendekli
05.12.2018 11:13
CHP ve HDP ile ittifakınız, ayrıca PKK ve FETÖ seviciliğiniz unutulmayacak emin olun.
Samı Hakim
05.12.2018 11:12
MHP düşmanlığı üzerinden siyaset olmaz siz bu akılla hiçbir zaman muvaffak olamazsınız bişeyleri yukma üzere siyaset olmaz siyaset yapıcı olur MHP nin seçim beyannamesinde ki vaadlerinin hepsi hakkında önerge vererek yaratmak istediğiniz algıya ancak siz inanırsınız bu halk artık bunları yemez gittikçe CHP ye benziyorsunuz kendiniz olun daha çok takdir edilirsiniz.Böyle giderse çok yakında bu halk tarafından siyaset çöplüğüne gönderilirsiniz.Unutma tüpçü Ümit bir kere satan hep satar satan ise ergeç satılır.
osmanli 1453
05.12.2018 10:37
ümit senin genel başkanın hdp ye kürt siyasi hareketidir dedi terörist partisi diyemedi bu millet onu da o lafına ses etmeyen senide unutmaz tribün siyaseti yapma Sakarya insanı yemez
Online Ziyaretçiler