Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hendek'teki uygulama eğitim camiasını karıştırdı!

Hendek'te yer değiştirme cezası alan bir öğretmenin başka bir okula alınması için Kaymakamlığın yaptığı uygulama eğitim camiasını karıştırdı

13:44   |   06.12.2018
Haber Resmi

Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesinin yaptığı basın açıklamasıyla ortaya çıkan olaya göre Gaffar Okkan Ortaokulunda görevli bir öğretmen hakkında 'yer değiştirme' cezası verildi. 

İlçede öğretmene uygun okul bulunmayınca Abdurrahman Gürses İmam Hatip Ortaokulunda çalışan bir öğretmen, Gaffar Okkan Ortaokuluna gönderilmek istendi. 

Sendika, Kaymakamlığın yasal olmayan bu uygulamasını gündeme taşırken geri adım atılmaması halinde Pazartesi günü basın açıklaması yapılacağını duyurdu. 


Eğitim Bir Sen Sakarya 1 no'lu şube başkanı Murat Mengen'in açıklaması şu şekilde: 


"HENDEK MUZ CUMHURİYETİ'NE Mİ BAĞLI!!!


ÖĞRETMENLER SAHİPSİZ DEĞİL


Hendek'te yaşanan bir garip olayda, Gaffar Okkan Ortaokulu Öğretmeni hakkında, aynı binada ayrı zamanlarda hizmet veren Cumhuriyet İlkokulu öğrenci velilerinden birinin şikayeti üzerine yer değiştirme kararı verilmiştir. Ayrı zamanlarda eğitim verilmesine rağmen, iddiaya bağlı yer değiştirme, öğretmenin en başından suçlu ilan edilmesine sebebiyet vermiş ve bu öğretmen kendi okuluna bir şey almaya gittiğinde güvenlik görevlisi tarafından; "Okul Yönetiminin talimatı var! Okula giremezsiniz!" denilerek kadrosunun bulunduğu okula alınmamıştır.
Okul değişikliği cezası alan öğretmen için Hendek ilçesinde boş norm bulunmaması sebebiyle konuyla hiç alakası olmayan sırf ceza alan öğretmene kadro açmak için İlçe Kaymakamı tarafından başka bir öğretmen mağdur edilerek karşılıklı yer değişikliği uygulanmaya çalışılmaktadır. 
Böylelikle bu olayın belki de gerçek mağduru bu öğretmenle yer değiştirilmesi istenen Abdurrahman Gürses İmam Hatip Ortaokulunda çalışan öğretmenimiz görünmektedir. Akşam saatlerinde ilgili öğretmenimiz aranarak; "Hocam siz yarın okula gelmeyin, Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu'na gidin!" denilmiştir. İlgili öğretmenimizin hiçbir suçu olmamasına rağmen ve herhangi bir şekilde kendisine görüşü sorulmadan, sırf genç olması öne sürülerek ve rızası alınmadan, her türlü sözlü baskıya maruz bırakılarak okulundan ayrılması istenmiştir. 
Öğretmenimizin psikolojisi ve sağlığı ciddi şekilde etkilenmiştir. Öğretmenimiz öğrencilerinden ve okulundan ayrılmak istemediğini tüm yetkililerle paylaşmasına rağmen, hiçbir sonuç alamamış ve ucu açık cevaplarla geçiştirilmeye çalışılmıştır. Bir öğretmenin öğrencileri ile kendi iradesi hiçe sayılarak karar alınmış ve ilgili karar uygulamaya konulmaya çalışılmaktadır. 
Yapılan bu uygulama, son günlerde öğretmenin itibarını ve değerini sürekli gündeme getiren Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un da görüşleriyle ters düşmektedir. Bu garabet uygulama düzeltilmez ise, Hendek Kaymakamlığı Önünde, Eğitim-Bir-Sen Sakarya 1 Nolu Şube yöneticileri tarafından 9 Aralık Pazartesi günü  saat:12:00'da basın açıklaması yapılacaktır. 
Saygılarımızla!"

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 49768 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 4915 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Haksız yere yer değişimi yapan öğretmenin ogrencisi
07.12.2018 19:35
Biz hocamızı geri istiyoruz.
Haksız yere yer değişimi yapan öğretmenin ogrencisi
07.12.2018 19:02
Biz hocamızı geri istiyoruz.
hendekli
06.12.2018 15:36
haberi yapan arkadaşım haber mili eğitim ve kaymakamlıkla ilgili siz belediye hizmet binasını fotoğrafını koymuşsun size zahmet fotoğraf karesini haberden kaldırttırsanız memnun oluruz hendek halkı olarak
hendekli
06.12.2018 15:35
Sorun değil hiç öğretmen yollamayın sizin mantığınızda bu sendika yönetimi nasıl olsa gaffar okkan ilköğretim okulu hendeğin üvey evladı gibi görülüyor her şeyden mahrum öğretmenden de olsa sorun olmaz!!!!!!!! ikinci sınıf insanların eğitildiği hiç bir hak sahibi olmayan okul gibi görünen bu okulu görmesi lazım ilçe milli eğitim müdürlüğünün...
Online Ziyaretçiler