Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP İyi Parti İttifakının arkasında neler yaşandı

Çarşamba akşamı gündeme bomba gibi düşen CHP ve İyi Parti'nin Sakarya'da yapacağı ittifakın perde arkasında yaşananlar kulislerde konuşulmaya başlandı.

12:33   |   14.12.2018
Haber Resmi

Çarşamba akşamı siyaset gündemine düşen CHP ve İyi Parti'nin Büyükşehir Belediyesi için ittifak yapacağı bilgisi ortalığı karıştırmıştı.

CHP ve İyi Parti liderlerinin görüşmesinin ardından açıklanana ittifak yapılacak iller listesinde Sakarya'nın olmamasına rağmen sonradan dahil edilmesinin arka planında yatanlar ise kulislerde konuşulmaya başlandı.

İddialara göre Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmesinin ardından ittifak yapılan iller arasında yer almayan Sakarya için CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç devreye girdi. Özkoç'un Sakarya'da herkesi kucaklayacak bir aday bulamadıklarını ve ittifak ile şanslarının artacağını gündeme getirmesi sonrasında açıklanan illere Sakarya'da eklendi. Durumun ani gelişmesinden dolayı CHP İl Başkanının ilk açıklamasında "Konuyu basından öğrendim" demesi de dikkat çekmişti.

CHP kulislerine göre Özkoç'un bu hamlesi ile hem Sakarya'da başarılı bir seçim geçirmek hem de son dönemlerde Muharrem İnce'ye yakın duran il örgütüne net bir mesaj vermek olduğu iddia edildi. Zira, tüm ilçelerde örgütlerinden gelen isimleri aday gösteren parti, bu gelen hamle ile adeta şoka uğradı.

CHP İl Örgütünün bugün yapacağı geniş katılımlı bir toplantı ile konuyu görüşeceği ve kamuoyu açıklamasını bu görüşmeden sonra yapacağı daha önce açıklanmıştı.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 26234 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6120 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
HESAP
14.12.2018 23:48
ENGİN ÖZKOÇ 2014 YEREL SEÇİMLERİNDE DE AYNI OYUNU OYNADI. AYNI YOLDA DEVAM. ENGİN ÖZKOÇ AKTİF SİYASETTE OLDUĞU SÜRECE KİMSENİN ÖNÜNE GEÇMESİNE İZİN VERMEZ. CHP DE TEK ADAM. DİĞERLERİNİ SADECE PİYON OLARAK KULLANIR. YÜZÜNÜZE GÜLER ARKANIZDAN VURUR.
mecittaş
14.12.2018 21:06
hakettiniz be kardeş
Kanadı kırık
14.12.2018 19:54
İyi parti, chp ile ittifak yapıyor Chp diğer illerde hdp ile ittifak yapıyor Demek ki; iyi parti+chp+hdp=Millet ittifakı yapıyor Ben demiyorum matematik diyor ;) Sonuç olarak iyi parti, hdp?nin de ortağı oluyor O zaman iyi parti solcu, chp sağcı, hdp milliyetçi oluyor
Aktaş muhtar adayı
14.12.2018 14:52
Sözde iyi parti zaten chp nin sağ seçmenleri için oltaya koyulan yem ....IYI taktik
Online Ziyaretçiler