Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Betonlar artık çipli olacak

İnşaatlarda kullanılan beton artık çipli olacak ve elektronik ortamda denetlenecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı işbirliği için imzaları attı.

14:45   |   24.12.2018
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi
  8. Haber Resmi
  9. Haber Resmi
  10. Haber Resmi

Beton kullanımında elektronik denetim sistemi başlıyor. İnşaatlarda kullanılan beton artık çipli hale geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı arasında betonun elektronik ortamda denetlenmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.


Çipli sistem ile hem yapılar daha sağlam olacak ve kalitesi artacak hem de ev alacak vatandaşın tercihte yanılmaması önlenecek. Pilot illerde başlatılan ve kısa sürede 81 ilde yaygınlaştırılacak olan sistem sektör temsilcilerinden de tam not aldı.


Hükümet bununla birlikte eş zamanlı bir başka çalışma daha yürütüyor. Vatandaş ev satın almak istediğinde 'e-devlet'e konutun Ada-Parsel numarasını girerek her türlü bilgiye ulaşabilecek. Sistemle evlerin yaşı, inşaat safhasında çekilmiş fotoğrafları, müteahhidi, beton numunesi sonuçları yer alacak.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 187660 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5762 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
profosör
25.12.2018 01:13
sakaryanın ilk laboratuvarını kuran kişiler serdivanda çipli tahliller için yenibir laboratuvar kurdular son sistem ekipte çok deneyimli
Yapı denetim
24.12.2018 15:19
Yapı denetim şirketleri beton dökümünde kenarda sigara içmekten başka bir şey yapmıyor.... Ne paspayını ne etriyeyi ne de bindirmeleri kontrol etmiyorlar Sadece mış gibi ortalıkta gezip duruyorlar.... 16 17 yaşındaki çocuklara numune aldırıp numuneyi güneşte sağda solda bırakıyorlar... Daha silindirik kap ile numunr alan firma sayısı bile çok az iken beton çipli olmuş kaç yazar....
Online Ziyaretçiler