Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Türkiye'nin ilk konteyner kütüphanesini açıldı

Türkiye'nin ilk konteyner  Z kütüphanesi Pamukova Ertaylan İlkokulu bahçesinde Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un kestiği kurdele ile hizmete girdi.

10:09   |   04.01.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi
 12. Haber Resmi
 13. Haber Resmi
 14. Haber Resmi
 15. Haber Resmi
 16. Haber Resmi
 17. Haber Resmi
 18. Haber Resmi
 19. Haber Resmi


Ertaylan İlkokulu Müdürü Enver Kaya, Pamukova Kaymakamlığı tarafından Ertaylan İlkokuluna verilen konteynırı, okul bahçesine kurulduktan sonra kurumların ve hayırsever vatandaşların desteği ile onarıp kütüphane haline getirdi.


İçinde akıl oyunları ve kitapların bulunduğu z kütüphane biçiminde dizayn edilen  Türkiye'nin ilk konteynır kütüphanesinin açılışını  Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Pamukova Kaymakamı Recai Karal ve Belediye Başkanı Cevat Keser yaptılar.


Konteynır Kütüphane'nin açılışında konuşan  Ertaylan İlkokul Müdürü Enver Kaya kütüphanenin yapımında emeği geçen eğitime destek veren herkese teşekkür etti. 


Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Okul Müdürü Enver Kaya'nın kendisine bu proje ile geldiğinde olur mu diye kafasında soru işaretleri olduğunu ancak Kaya'nın azimli çalışması ile olabileceğini kanıtladığını ifade ederek konteynır kütüphanenin hayırlı olmasını diledi.


İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yapılacak en güzel yatırımın çocuklarımıza ve gençlerimize yapılan yatırım olduğunu ifade ederek " Sokrates, eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayın demiş. Cehaletin bedeli daha ağırdır, neslimize bizler sahip çıkmazsak, kimlerin nasıl sahip çıktığını biz 15 Temmuz darbe girişimi gibi kalkışmada şahitlik ettik. Cehalete teslim etmek istemiyorsak kütüphanelerde bunları aşmak için büyük bir yoldur. Bu güzel kütüphanenin açılış aşamasına gelinceye kadar, düşüncesinden kuruluşuna kadar emeği olan herkese ilimdeki ve ilçemdeki öğrencilerim ve evlatlarım adına teşekkür ediyorum " dedi.


Özel kütüphaneleri aratmayan güzelliğe sahip kütüphaneden hem öğrenciler hem de öğrenci velileri ile mahalle sakinleri yararlanacak.


Türkiye'nin ilk konteynır kütüphane açılışı sonrası, " Ertaylan'a Koşa Koşa Devam, Emekler Gitmez Boşa " projesi kapsamında okulda hiç devamsızlık yapmayan öğrencilere Vali Yardımcısı Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, Kaymakam Karal ve Belediye Başkanı Keser tarafından hediyeleri verildi.
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 62675 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1956 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler