Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yazılı medyada kriz büyüyor.. Günlükten haftalığa

Karaman'da günlük 6 yerel gazete, ekonomik nedenlerden yayın hayatlarını 'haftalık gazete' olarak sürdürmeye başladı.

17:11   |   04.01.2019
Haber Resmi

Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmek Küçükcicibıyık, ''Personel maaşı, vergisi, sigortası ile son dönemlerde dövizdeki artışların ardından kağıt ve kalıp maliyetleri yüzde 200-300 civarında arttı. Bu nedenlerden günlük yayın yapan 6 gazete olarak bu masrafları kaldıramaz olduk'' dedi.

Kentte günlük yayınlanan 6 gazetenin sahipleri bir araya gelerek haftalık yayın kararı aldı. Gazete sahipleri, kararlarını Karaman Valiliği'ne bildirdi. 1 Ocak tarihi itibarıyla, farklı sayıda yayınlanan gazeteler haftada 3 gün, 6 sayfa ile okurlarına ulaşmaya başladı. Gazetelerin, 2017 yılında toplam 1 milyon 30 bin, 2018 yılında ise 830 bin lira resmi ilan ücreti aldığı öğrenildi.
Yerel yayın yapan 2 gazetenin sahibi de olan Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Küçükcicibıyık, 35 yıldır kentte gazetecilik yaptığını ve yerel gazetelerin tek gelir kaynağının resmi ilan olduğunu belirtti. AK Parti'nin 2002'de iktidara gelmesiyle birlikte resmi ilanlarla yerel basına önemli derecede katkı sağlandığını ifade eden Küçükcicibıyık, artık resmi ilan gelirinde her yıl düşüş yaşandığını söyledi.

İlimizde de yerel basın bir süre önce ekonomik kriz nedeniyle pazar günleri çıkmama kararı almıştı

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Medya

Medyabar.com bugun 21529 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2427 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler