Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

"Hayvancılık en gözde yatırım"

Veteriner Hekim Mustafa Yıldız, hayvancılık sektöründe hiçbir zaman pazar sorununun yaşanmayacağını söyleyerek bu yönde yatırım yapılması tavsiyesinde bulundu

12:14   |   07.01.2019
Haber Resmi

Veteriner Hekim Mustafa Yıldız, hayvancılık sektörü ile ilgil değerlendirmelerde bulundu. 


Hayvancılıkta yaşanan sorunların çözümü için yem üretiminin arttırılması gerektiğini belirten Yıldız, bu giderilirse hayvancılık asla pazar sorunu yaşanmayacağını ifade etti. 


Mustafa Yıldız şu ifadeleri kullandı: 

"Bulunduğumuz coğrafya tarım ve de hayvancılık için bulunmaz fırsatlar sunuyor. Dört mevsimin yaşanabildiği nadir coğrafyalardan birinde yaşıyoruz. Hayvancılık da toplam işletme giderlerinin % 70 yem giderleridir. Yani özellikle kaba yemdir.Bu topraklarda kaba yem ekim dikim yapıldığında hayvancılığın en büyük sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Bulunduğumuz coğrafya da kaba yem üretimi son derece kolay olup; akılcı politikalarla bu üretim, istenilen seviyelere çıkarabilirsiniz. Üretimde devlet destekleri de devletin imkanları nispetinde devam etmektedir. Destekler hayvancılıktaki maliyetleri aşağıya çekmektedir. Pazarlama sorunu yok. Ürettiğiniz her hayvanın dünyanın her tarafında pazarı bulunmaktadır. Hiçbir zaman pazar sorunu  yaşamazsınız. Diğer sanayi üretiminde belli pazar payı var onu değerlendirirsiniz. Hayvancılıkta başta ülkemizin insanı olmak üzere bütün dünya sizin pazarınız konumundadır. Ne iş yaparsanız yapın, bir kolunuz mutlaka hayvancılıkta olsun. İlerde nüfus arttıkça talep daha da artacaktır. Şimdiden herkese hayvancılıkla ilgili planlarını yeniden gözden geçirmelerini tavsiye ederim."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 178962 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2187 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler