Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Büyükşehir'den çocuklar için 530 park

Büyükşehir Belediyesi'nin şehrin muhtelif yerlerinde çocuklar için 530 park inşa ettiği açıklandı

13:13   |   07.01.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, şehrin muhtelif yerlerinde inşa edilen çocuk oyun grupları ve fitness alanları hakkında açıklamalarda bulundu. 
  Karamehmetoğlu, sağlıklı bir gelecek için çalışmaların süreceğini belirtti.


Çocuklarımızın gelişime katkı
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, "Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimize yeni yaşam alanları, temalı parklar ve çocuk oyun alanları kazandırmaya devam ediyoruz. Şehrimizin ve ülkemizin geleceği çocuklarımız büyürken topraktan temasları kesilmesin diye Büyükşehir Belediyesi olarak 530 çocuk oyun grubunu miniklerimize armağan ettik. İnteraktif oyun elemanlarıyla donattığımız parklarımızda çocukların fiziksel aktivitelerini arttırmayı hedefliyoruz. Oyun alanlarının geniş mekanlar üzerine kuruyoruz. Böylece çocuklar gruplar halinde güvenli bir şekilde birbirleri ile etkileşimleri kesilmeden oyun kurabilecekler" diye belirtti.


Güvenli oyun alanı
Karamehmetoğlu, "Daire Başkanlığımız şehre kazandırılan yaşam alanlarında düzenli olarak parkların onarım ve yenileme işlemlerini gerçekleştiriyor. Yenikent Park'ta gerçekleştirdiğimiz oyun elemanları yenilemesi ile 2-5 yaş ve 5-12 yaştaki çocukların rahatça oynayabileceği alanlar oluşturduk. Sakarya Park ve KentPark'ta da gerçekleştirdiğimiz yenileme çalışmaları neticesinde 2-5 yaş ve 5-12 yaş aralığındaki çocuklara daha güvenli bir oyun alanı sağladık. Şehrimizin farklı bölgelerine 41 fitness alanı inşa ederek yetişkinler için spor imkanı sağladık. Sağlıklı bir gelecek için çalışmalarımız sürecek" dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 168486 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2462 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Ilhan
09.01.2019 00:47
Nerede yapılmış bu parklar ikiz gezegendemi bigün gitmek nasibolursa görürüz herhal
Balta
08.01.2019 17:04
35 yıldır akıncılar mahallesinde oturuyorum sadece 1 adet atıl durumda çocuk parkı var. 3 ay once belediyeye mahalleye park isityorum diye dilekçe verdim 10 gün sonra park ve bahçeler müdürlüğünden geri döndüler mahallede park yapacak alan yokmuş. Bizde başka mahalleye oynamaya gideriz dedim.
AKINCILAR
08.01.2019 17:02
Bu 530 parkı neden bizler görmüyoruz.Bizim semtimizde 1 (BİR) tane bile park yok malesef park için başka semtlere gitmek zorunda kalıyoruz.Yazıktır günahtır AKINCILAR MAHALLESİ olarak ez az 2 tane park istiyoruz.530 tane park yapıyonuz madem her semte en az 2 tane yapında millet çoluk - çocuğunu başka yerlere götürmeye yada dışarlarda oynatmaya mahkum etmeyin.Bu konuda başta mahalle muhtarını vede belediye yetkililerini göreve davet ediyorum..
Online Ziyaretçiler