Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

AFAD gönüllülerinin eğitimine devam...

AFAD İl Müdürlüğü tarafından gönüllülere verilen eğitimler tüm hızıyla devam ediyor

12:05   |   08.01.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi
 12. Haber Resmi
 13. Haber Resmi
 14. Haber Resmi
 15. Haber Resmi
 16. Haber Resmi
 17. Haber Resmi
 18. Haber Resmi


AFAD Gönüllülüğü projemsi kapsamında Gönüllü olan vatandaşlar ve eğitimler için kayıt yaptıran öğrencilerie yönelik eğitimler ilimizde devam ediyor.


Proje kapsamında yapılan programlar çerçevesinde gönüllülere 'Temel Afet Bilinci, İlk Yardım, Yangınlara Müdahale ve Arama Kurtarma' eğitimleri teorik ve uygulamalı olarak verilerek olası afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı, bilgili, bilinçli ve çevresini de bilinçlendiren gönüllüler ve vatandaşlar oluşmasını hedefleniyor.


Eğitimler, Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünde düzenlenen 'Doğal Afetlerde Hafif Arama / Kurtarma' eğitimleri ile devam etti.


AFAD Eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerde AFAD Gönüllüleri;  AFAD Müdürlüğü ve Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünü yakından tanıyarak müdahil olunan görevler ve afet anında karşılaştıkları olaylarda neler yapılması gerektiği hakkında arama kurtarma ekiplerinden teknik bilgiler ve sunumlar aldı.


AFAD gönüllülerine, afetler ve afetlere müdahalede profesyonel ekiplerin yanında gönüllülerin yapacağı roller anlatılarak, arama ve kurtarma araçları - ekipmanları tanıtılarak hangi görevlerde kullanıldığı, olası bir afet durumunda ekibin olay bölgesine intikal, konuşlanma ve müdahale teknikleri, kazazedeye müdahale teknikleri ve kazazede taşıma usulleri, kurtarmada kullanılan ip ve düğüm çeşitleri, sedye bağlama ve yüksek yerlerden sedye ile kazazede tahliyesi, istasyon kurarak ipler ile yüksek yerlerden iniş tekniği, KBRN farkındalık eğitimleri enkazda ve eğitim alanlarında teorik, uygulamalar ve tatbikatlar yaparak öğrendiler.


Eğitimlerini başarıyla tamamlayan AFAD Gönüllülerinin, katılım belgelerini AFAD Eğitmenlerimnden almasıyla eğitim sona erdi

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 170965 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1317 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler