Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Öğrencilerden ‘Sanatın Genç Yüzleri'  sergisi

Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Sanatın Genç Yüzleri'  isimli resim sergisi açtı.

13:49   |   08.01.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi

Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Sanat ve Tasarım Alanı ile Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı 11. Sınıf öğrencileri, Bölüm öğretmenleri Dilek Ateş, Turgay Çakır ve Ela Çelik rehberliğinde kendi okulları içerisinde 'Sanatın Genç Yüzleri' isimli sergisi açtı. 


Açılan sergide Sanat ve Tasarım Alanı ile Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı  öğrencileri kendi yüzlerini tuvale aktararak kazandıkları yeterlilikleri gösterme fırsatı buldular. Ayrıca farklı teknik ve yöntemler kullanarak yaptıkları bu çalışmalarla renk uyumu, kompozisyon ve daha pek çok sanatsal unsuru kavradı.


Sanat ve Tasarım Alanı öğretmenleri Dilek Ateş ve Turgay Çakır'Tüketici ihtiyaçlarının değiştiği günümüzde Sanat - Tasarım Ve Grafik Alanında istihdam edilecek bireylere tasarım, resim ve grafik alanlarında mesleki yeterlilik kazandırmak büyük önem taşımaktadır. Bizler de öğrencilerimizin öncelikle kendi alanları ile ilgili mesleki yeterliliklerini kazanmalarını ve sanatsal bakış açılarının farklılaşmasını, gelişmesini amaçlıyoruz' dedi.


Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı öğretmeni Elanur Çelik ise 'Sanat ve Tasarım ile Grafik ve Fotoğrafçılık Alanlarına ilişkin olarak saptanan mesleki yeterlilikler, hazırlanan öğretim programlarının ve modüllerin temel dayanağıdır. Sanatsal yaratıcılığı mesleki eğitimle desteklenen her bir öğrencimiz yeterliliklerini geliştirerek bunları sergileme fırsatı bulmakta ve bu doğrultuda yetiştirilen bireyler ise geleceğin genç sanatçı adaylarıdır' dedi.


Okul Müdürü Sebiha Yazıcı, sanatsal faaliyetlerin ve etkinliklerin öğrencilerini motive ettiğini, öğrencilerinin hem derslerine hem de mesleki alanlarına karşı daha fazla ilgi duymalarını sağladığını belirterek Nilüfer Hatun MTAL Ailesi olarak her zaman bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 26938 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1100 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler