Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Adalet Bakanı Gül'e yeni adliye binası talebi

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak ve Yönetim Kurulu üyeleri, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü makamında ziyaret etti.

19:52   |   10.01.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
Adalet Bakan Yardımcıları Cengiz Öner ve Yıldız Seferinoğlu'nun da yer aldığı ziyarette, Başkan Burak'a, Genel Sekreter Av. Ümit Fırtın, Yönetim Kurulu Sayman üyesi Av. Talha Toçoğlu ve üyeler; Av. Sevilay Çelikaslan, Av. Dilek Kaycan, Av. Esra Öztürk, Av. Nurullah Fatih Şentürk ve Av. Özer Kaya eşlik etti.
 
Başkan Burak ziyarette, Sakarya'nın müstakil adliye binası sorununu dile getirerek, gerek Sakarya'nın Büyükşehir oluşu gerek nüfusu, gerekse gelişimi itibariyle Sakarya Adliyesi'nin yeterli gelmediği, yeni adliye binasının yapılmasının elzem olduğu, Geyve ilçesindeki adliye binasının depreme dayanıklı olmayışı nedeniyle yeni bir adliye binasına ihtiyaç duyulması ve mevcut binanın boşaltılması, Sakarya'da Ticaret Mahkemesinin kurulması  ve avukatlık mesleğinin yasal, idari ya da uygulamadan kaynaklanan temel sorunları gibi birçok önemli konu konuşuldu.
Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 105571 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3400 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Vatandaş
11.01.2019 18:44
Maşallah her konuda uzman bizim halkımız.. Arkadaş Adliyedeki yoğunluk sebebiyle dava süreleri uzadıkça uzuyor.. Adliyede her boşluğu çevirip oda yapmışlar yine yetmiyor.. Adapazarı Erenler Sedivan nüfuslarını topla en az 500-600 bin yapıyor hepsinin davalarına korucuk bakmaya çalışıyor.. Yetmiyor arkadaşlar memlekette yer mi yok yapılsın ek hizmet binası en azından serdivan yada erenleri ayırsınlar.. Erenlerdeki müftülük binasını gidin görün sanki memleketi kurtarıyorlar.. O kadar adliyesi olsa Erenlerin sorunu çözülür..
vatandaş
11.01.2019 11:28
vizyon bu kadar işte. adliye binası ne kadar eskiyebilir. teknik olarak yetersizlik mi varmış. sözde şehrin ileri gelen kesimlerinden bir grup insan şehir ile alakalı sorunlara değinmek yerine yeni adliye binası istiyor. hastane neden bitmemiş bunu sorun. buralarda usülsuzluk var mı onları sorun. gereğini nasıl yaparız onu sorun. vatandaş adına hesap sorun.
şanban durak
11.01.2019 09:54
bu kadar avukat toplanıp sakaryada bir adliye binası talebinde bulunmuş yazık ki ne yazik
Online Ziyaretçiler