Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Tank Palet işçileri bulvarı inletti: İtirazımız var

Tank Palet'te çalışan çok sayıda sendika üyesi işçi, Atatürk Bulvarı'nda yapılan basın açıklamasında ellerinde bayraklarla "Sakarya uyuma fabrikana sahip çık" sloganlarıyla kent merkezini inletti.

19:56   |   10.01.2019
 • Haber Resmi
   
  MEDYABAR.COM
  Son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile "özelleştirilme" kararı verilen 1. Ana Bakım Merkez Komutanlığı içindeki Tank Palet Fabrikası için Sakarya'dan tepkiler yükselmeye devam ediyor.
   
  Fabrikada yetkili olan Türk-İş'e bağlı Harb-İş Sendikası Sakarya Şubesi üyesi işçiler, özelleştirme kararına tepki için Adapazarı şehir merkezindeki Atatürk Bulvarı'nda düzenlenen basın açıklamasında bir araya geldi.
   
  Ellerinde Türk Bayrağı ve Harb-İş bayraklarıyla "Özelleştirme  yapamazsınız, itirazımız var" ve "İçimizde fırtınalar kopuyor" yazılı pankartlar bulunan işçiler hep bir ağızdan "Sakarya uyuma fabrikana sahip çık" sloganları attı.
   
  Düzenlenen baısn açıklmasına Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Türk-İş Sendikası Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman, Harb-İş Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz ve çok sayıda sendika yöneticisi katıldı.
   
  Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal, Tank Palet gibi bir fabrikanın kurulması için 20 milyar TL'ye ve 10 yıllık mesleki tecrübeye ihtiyaç olduğunu belirterek, "Allah razı olsun bizleri yalnız bırakmadınız. Yaklaşık 50 bin imzaya ulaşmışız hepinize teşekkür ediyorum. Burada 1974 yılında dönemin tümen komutanları dönemin valileir simit satarak geçinen insanların parasıyla toplanıp TSK'ye hediye edilen bir iş yerimiz. Lastikle, paletle başlayan bugün 60 yıllk gururla 281 tane obüsü sizler yaptınız teşekkür ediyorum. Bugün bu tesisi kurmaya kalksanız 20 milyar dolar nakit paraya ihtiyacınız var, en az 10 yıllık tecrübeye ihtiyacınız var, bürokrasi karar verirken çok iyi düşünmesi gerekiyor." dedi.
   
  Hükümet yetkililerine "Altay'ı bize verin" diye seslenen Bozal, Tank Palet işçilerinin bu tankı üretmek için yeterli tecrübeye sahip olduğunu kaydederek şöyle dedi: "Eğer bürokrasi düzgün bir şekilde çalışsaydı bugün hiç birimiz bunları yaşamayacaktık.Biraz önce söylediğim rakamlar, bin 303 tane tankın yenileştirmesi dahil her türlü onarımını yapmışız. Devamında 281 tane obüsü yapmışız şu anda obüsü yapmak için sipariş verilmiş fabrikamıza. Bu kadar güzel işler yapan insanlar, bu kadar alt yapısı, bilgi birikimi olanlar tankla ilgili, verin Altay Tankı'nın en alasını size  yapıp verirler. Yanınızda Gölcük'te denizaltı yapılıyor, milli savaş gemisi yapılıyor, milli bomba, bomba kitleri yapılıyor. Peki soruyorum ben burada nerede bu alt yapınız nerede bulacaksınız işte buradalar buraya sahip çıkın siz. Bunlaa değer verip işimizi bize tekrar geri verin biz en alasını size tekrar verelim."
   
  Genel Başkan Bozal, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın kendilerine fabrikada yapılan görüşmede söz verdiğini ifade ederek, "Sayın bakanım, bakan  yardımcısı, Genelkurmay başkanım, fabrikalar komutanı karşımıza dizildi bir takım şeyleri bizimle paylaştılar. Bizim için orada verilen söz devletimizin sözü. Ne dedi bakanımız ne talebiniz isteğiniz varsa gönderin bize yapacağız dedi. Bu sözü hepimizin huzurunda verdi mi? Biz attığımız adımları istişare ederek danışarak alıyoruz. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın verdiği sözü biz orada takip ediyoruz. Bizim de Harb-İş olarak isteklerimizi ilettik. Değerli arkadaşlar biliyorsunuz son olarak  yapacağımız şey 19 Ocak'ta tüm ülkemizde halkımızı buraya davet ediyorum." diye konuştu.
   
  Sendika Genel Başkanı Bozal ve Sakarya Şube Başkanı Yavuz, basın açıklamasına katılan işçilere ve tüm vatandaşlara 19 Ocak'ta Demokrasi Meydanı'nda yapılacak olan "Tank Palet" mitingine katılma çağrısı yaptı.
  Medyabar Youtube Kanalı

  Kategori : Güncel

  Medyabar.com bugun 26125 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 12696 kere okundu
  YORUMLAR 18 Yorum
  Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
  ×
  750 Karakter Kaldı
  Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
  Gözlemci
  11.01.2019 17:43
  TÜRK-İŞ BAŞKANI VARMIYDI
  SAKARYALI
  11.01.2019 16:56
  Iyi parti onergesi akp ortagi mhp oylariyla ret edildi
  Dikkat
  11.01.2019 15:10
  Tsk mensupları subay assubay uzman erbaş sivil memur ve işçisiyle bir bütündür Bir cümlesinde Türk Silahlı Kuvvetleri kimliği taşımaktadır.Yazılan hakaret içerikli alaycı tavırlı tsk yı küçük düşüren cümleler buradada belirtildiği üzere hukuki sorumluluğu bizzat yorumcuya aittir.haddi aşan yorumlara hukuki olarak gereği yapılacaktır.Bilgilerinize.
  Kral
  11.01.2019 14:22
  Bazılarında işçinin maaşına takmis milli değer elden gidiyor haberi yok
  merda
  11.01.2019 14:20
  BU ZAMANA KADAR HİÇ SESİ SOLUGU ÇIKMAYAN HİÇ SESSİZ KALAN TANK PALET İŞÇİSİ A SKERİ ÜCRETLİ 15 YILDIR AÇ YASADI SİZLER SESİZ KALDINIZ .EMEKLİLİLER 15 YIL AÇ YASADILAR SİZ SEZSİZ KALDINIZ. ŞİMDİ KENDİ CANLARI YANINCA VIZ VIIZ AĞLAMAYLA OLMUYOR İŞTE ..EYYY TANK PALET İŞÇİLERİ YA MİLLİ VE YERLİ TANK PALET İŞÇİSİ OLURSUNUZ ..YADA TERLİ VE MİLLİ AHMETİN MEHMETİN A SKERİ KÖLE İŞÇİSİ OLURSUNUZ .HEDEF BELLİ..
  saraylı
  11.01.2019 13:37
  REİS UÇAKLA FABRİKAYI TAKAS YAPMIŞ NE OLMUŞ YANİ UÇAĞI ÖBÜR TARAFA GÖTÜRECEK DEĞİL YA ONDAN SONRA DA KULLANIRLAR AYNI SARAY GİBİ HAHAHAHAH :))
  fesli KADİR
  11.01.2019 13:02
  reisiniz sedat b urdaymis.ugradimi yanınıza.
  Kuzey
  11.01.2019 12:23
  Mesajları okuyorum içler acısı; tamamen kin nefret dolu siyasi fesatlık hasetlik içeriyor . Burada yapılan hakaretler tamamen şerefli türk ordusuna yapılıyor dikkatinizi çekeyim .bu tarz fabrikalar askeri disiplin ve emir komuta zinciriyle yönetilir.maaşını hak etmeden kimseye para veril mez askerlik yapanlar bilir ya eğitimdesindir ya işinde yada nöbette. Burada gereksiz yazan fesatlar bir gün torunlarınızın adı hans coni olursa gene yazarsınız buraya.yazıklar olsun size kirletiyorsunuz fabrikanın şanını şerefini.üç kurulluk aklınızla sanki fabrikayı gezmiş görmüş bilmiş gibi yorumlar yapıyorsunuz SİZE DAR GELEN TANKPALETÇİLERE BOL GELİR otuturun kahve köşelerinden çamur atmaya devam edin AFERİN SİZE
  hakan
  11.01.2019 12:02
  kaçış yok özelleşecek.. 5 kişinin yapacağı işi 15 kişi yapıyor 3 buçuk 4 milyar maaşlı oh keka.. erdoğanın verdiği en doğru karar çiftlik statüsünü kaybedecek diye bağırıyor işçiler kaçış yok
  SAPANCA LE
  11.01.2019 11:54
  DURUN DAHA YENİ BAŞLIYORUZ
  Malcolm X
  11.01.2019 09:43
  Kimsenin itiraz hakkı yok kardeşim. O meydanda toplanan kalabalığa sorun 24 Haziran'da kime oy verdiniz ve 31 Mart'ta kime oy vereceksiniz? Eminim itirazlara rağmen oy verecekleri adres değişmedi. Bu sorunun cevabı Sakarya'da değişmediği için müstehaktır kardeşim...
  cengizhan göbek
  11.01.2019 09:37
  ya kardeşim siz orda işcisiniz elamansınız maaşin almazsın özlük hakkını almazsın cık ozaman meydana sanki fABRİKANIN SAHİBİSİNİZ DEVLETTE FABRİKAYI gasp etmiş sanki
  Matkap 54
  11.01.2019 04:05
  Ulan hep bu CHP bin suçu:D
  Ssssss
  10.01.2019 23:19
  6 ay önce satildi fabrika.bosuna caba sarfetmeyin.fabrikada cok koyu reisciler taniyom.simdi cikmislar reisin verdigi kararindan geri donmesini bekliyo... Not:ati alan üsküdarı gecti beyler(recep tayyip erdogan)
  sakarya hak ediyor
  10.01.2019 23:12
  sıra sende Vagonnnn, sıra sanada geliyor vagonnnn. herşeyi satacaz, herşeyi.....
  Sıkıntı
  10.01.2019 22:48
  Şimdi bu mitinge katılan çalışanlar tank palet özelleşince işsiz mi kalacaklar.Hiç iyi olmadı bu işsizlikte.
  Mert korkmaz
  10.01.2019 22:12
  Gidin evinize üşüteceksiniz.Sonra doktora gidip,zaten aciller dolu,rapor alıp bir hafta yatacaksiniz!!
  Keskn dil
  10.01.2019 20:38
  HATIRLATIYORUM...Son Haziran seçimlerinde AKP:%73.......CHP:%13.7....VER MEHTERİ VER...Her kim malum partiye oy verdiyse daha beter olsunlar.
  Online Ziyaretçiler