Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

MHP'de uzun gece.. İşte Cuma gecesi yaşananlar

Cumhur ittifakı kapsamında Sakarya'da sadece Taraklı'da aday gösterileceği iddia edilen MHP'de gece boyu hareketli saatler yaşandı.

09:08   |   12.01.2019
Haber Resmi

31 Mart 2019 seçimlerinde AK Parti MHP ittifakının Sakarya'da sadece Taraklı'da aday çıkartacağı iddiaları dün siyasi kulislere bomba gibi düşmüştü. İddiaların ardından MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül acilen Sakarya'ya geldi.

Saatler ilerledikçe, iddianın doğru olduğuna yönelik kanaatler de arttı. Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ile birlikte; güçlü oldukları ilçelere bir ziyaret turu planladı. İlk durak olarak ise Sapanca seçildi. 


Ancak ittifak kapsamında kendi partilerine bırakılmasına en yakın gözüken Hendek'te büyük bir sorun yaşandı. 2014'ten beri sahada olan, 30 Mart seçimlerinde AK Parti'ye 1000 oyla kaybeden Turgut Babaoğlu ile görüşmek için MHP heyeti Sapanca'yı iptal ederek Hendek'e gitti.

Burada Babaoğlu ve partililerle bir görüşme yapılacağı öğrenildi. Ancak ilerleyen saatlerde bu görüşmenin de iptal olduğu haberi geldi. Görüşmelerin iptal edilme sebenin, teşkilattan sıcağı sıcağına gelecek tepkiler nedeniyle olduğu öğrenildi. Diğer yandan Babaoğlu'na yakın isimler TV 264'te bu gece yayınlanan Seçim 2019 programına mesajla katılarak; Babaoğlu'nun "Partimin kararına saygılıyım" dediğini kaydetti ancak, Babaoğlu'nun duruma büyük tepki gösterdiği de iddia edildi.

Sapanca MHP Aday Adayı Berat Taner'in gece saatlerinde adaylıktan çekildiği iddia edildi ancak daha sonra Taner bu iddiaları ret etti. 

Seçimin MHP safında kuvvetli ilçelerinden biri olan Söğütlü'de de aday olmasına kesin gözü ile bakılan Turhan Bölükbaşı'da aday adaylıktan çekildiğini duyurdu. Bölükbaşı  yaptığı sert açıklama ile görevden çekildi.

Bu sert açıklama MHP'de iplerin ne kadar gerildiğini en iyi gösteren olay olarak dikkat çekti.

Partinin bugünde hareketli saatler yaşaması bekleniyor. Kulislere göre MHP'ye Taraklı ilçesinden başka ilçenin bırakılmaması ve 16 belediye de aday gösterilmemesi artık kesinlik kazanmış gibi duruyor.


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 60111 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 18765 kere okundu
YORUMLAR 35 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Arnavut Holigan
14.01.2019 10:49
Levent Bülbül MHP Sakarya Teşkilatı hiçbir zaman böyle rezil olmamıştı. Helal olsun sana. Vekil olunca omurgalarını da aldırmişsın. Utanmalısın bence koltuk için menfaat için ülküsünü satanlar olarak yazılacaksınız
MUSTAFA
13.01.2019 17:44
Er meydanı yiğitsiz kalmaz her ilde ve ilçede aday çıkartmak bize borç dur KOSKOCA MHP -ye bir belediye veriliyorsa Sakarya'da biraz düşünülmeli ve aklı selim olunmalı... Şimdi mevcut başkanlara ve adaylık için bekleyenlere ne diyeceksiniz. Küstürmek kolay barışmak ise zor...
sapanca
13.01.2019 02:32
Akp uyanıklik yaptı Akp tepki oyları Mhp gidecekti şimdi Chp ye mi verelim.Genel seçimi anladim da yerel de 5-6 buyuksehir disinda ittifaka ne gerek var? Birakin isteyen istedigini secsin ambargo koydunuz milketin tercihlerine.. tabani yonetimlere yonetimleri genel merkezlere dusman ettiniz.iyi parti her yerde aday cikarsa oyunu yukseltirdi.cunku ciddi bir tepki var. Simdi mhp ve akp tepkili secmen oyunu kime versin??
Sakaryasevdadır
12.01.2019 22:26
Azizim bu ittifak tutmaz. MHP kendi ayağına sıktı ama çok geç değil akıl tutulması yaşamazsa kendi adaylarını geri çekmez ve adaylarına destek verir. Görecek ki çok güzel sonuçlar alınacak.
Ak Partili
12.01.2019 22:12
Ben bir ak partili olarak MHP ye yada ülkücü kökenli ak partili bir kaç kişiye daha belediye başkanlığı verilmeliydi diyorum ama bu MHP li kardeşlerimizle aramıza nifak sokmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Ben nasıl manisadaki akrabalarımın MHP ye oy vermesi için gereken çabayı gösteriyorsam siz de bazı şeyleri sineye çekmeyi tercih edin rica ederim.
Mustafa üstübi
12.01.2019 20:18
Ankarada 100 kişi MHP yi menfaat leriuğruna akp ye taşıdılar Şunu unuttular ÜLKÜ Cüler koyun yada çakal deyil dir Sandık bunu gösterecek 2 ay önce açıklasaydınız akp ye taşınacağınızı Bir sürü aday adayı gece gündüz çalıştı Herbiri en az 50 bi tl masraf etti Bu insanlar sizce marabamı Gerçek ÜLKÜCÜ onlar 1 NİSAN şakasına şimdiden hazır olun ???2
Yorgun yıllar
12.01.2019 20:03
Lafı fazla uzatmayacam başta MHP SAKARYA bülbül sana hakkımızı helal etmiyoruz verdiğimiz oylar haram zıkkım olsun senin yerinde olsam ankaradan butarafa gelm3m Evet Siz Sakarya MHP il teşkilatı biraz şerefiniz varsa istifa edersiniz o Abhaza ömür ile bu hareket devam edilmez bu saatten sonra MHP AKP ile bor olduğu sürece kesinlikle oy ve çaba yoktur ..NOKTA..
Yusuf bozkurt
12.01.2019 17:14
Nacizhane fikrimdir. Bu durumun akla mantığa yatar tek bir tarafı ve izahati yoktur devlet bey erozyona ve yıkıma tam gaz devam etmektedir. Artık bunu aleni göz göre göre yapmaktadır. Vardır bir bildiği diyenler ve bunu kabullenenler yada kabullenmeye çalışanlar hiçbir bildiği yok aldığı talimatları bir bir yerine getiriyor yıllardır ve bunu artık aleni yapıyor kızdırıyor kusturuyor zorla ihrac ediyor yıkıyor y ikiyorr yikiyorrr bunu her samimi ülkücü anlıyor ve biliyor onca insanı insan içine çıkamicak duruma getiriverdi bunu ilk defa yapmadı saygıdeğer ülkücü kardeşler boyle de yapmaya devam edecek cunki görevi bu
Uğur
12.01.2019 15:22
Kabul edilemez bikarar
54BOZKURT
12.01.2019 14:55
Herkes akllnl başlna alsln kimsenin vagonu deyilis hele hele ipci ler chpliler size kemik atan olmadl milliyetci hareket partimin hic biradlml sizi ilgilendirmez CUMHUR İTTİFAKI DEVLETIN BEKASI ICINDIR BIZ NEKOLTUK NEDE PARA SEVDALISIYIZ ALLAH ŞAHITTIRKI VATAN VATAN VATAN SAKARYADA IZMIT SINIRINDA HENDEK SINIRINA KARASUDAN AKYAZIYA NEYIN NE OLDUGUNU COK IYI BILIRIZ DIKBAYIR VE OZKOC AKILLI OLSUNLAR SONRA GEC OLUR
fesli KADİR
12.01.2019 13:11
şittt.bekleyin daha AKIL VE RUH SAĞLIĞI YASASI istiyor bahceli..adam deli divane etti mhp yi.onun yasa istiyor hepiniz devlet koruması altında doğru hastanelere seçim öncesi...
Sefer
12.01.2019 13:09
Hendek te 2014 te %51 AK Parti %43 mhp (chp, saadet ve fetö cülerin toplam oyu ile) dir. Mhp bin hendek te oyu en son millet vekilliğinde aldığı 8000 oydur. Toplama aldığı oylar ile kendini ve seçmeni %43 ile kandırmaya çalışmak ne kadar adil ve etiktir. ALGI SOYTARILIĞI yapmasın kimse. 4 dönemdir anlamadıkları hendek i ittifak ile almaya çalışmaya ne denir. Siz karar verin..
recep yavuzyiğit
12.01.2019 12:50
Karasu ilçesinde akpye olan tepki nedeni ile Akp'nin oylarının %50 si Mhpye kesin oy atacaktı. Mevcut başkana olan tepki çığ gibi. Mhp karasuyu alacakken. Karasuda akp bitmişken bu yapılan kabul edilemez. Akp'ye Karasuda oy yok. Şimdiden Karasu iyi partiye hayırlı olsun. Çünkü Karasudan chpyede oy çıkmaz.
Yahya Takar
12.01.2019 12:42
Mhp gerçekten şahsiyetli bir duruş sergiliyor. Mahalle muhtarlığında her ilçe yerine 1 muhtar alırlar. Ulu liderin matematik hesapları meşhurdur. 2x4 8 eder, 16 da bir sayıdır. Muhtarlarda 16 dır!
Kamil Tatar
12.01.2019 12:22
Bence akp taraklıyı vererek mhp ye çok bonkör davranmış. Sakarya da şöyle bir gerçek var, kabul edin yada etmeyin, akp her yerde daha güçlü. Dolayısıyla taraklı mhp ye yeter de artar bile. Bu arada akp ki biri de değilim, doğru olanı yazıyorum. Mhp maalesefki gerek kadro yapısı, gerek teşkilat yapısı olarak seçmenini kesinlikle hak etmiyor.
Celal
12.01.2019 12:10
Kimse benimle veya mhp seçmeniyle birlikte sandık başına gitmicek. Baştakilerin ittifak kararı tabanı aslında hiç ilgilendirmiyor. Mhp kazanabileceği birçok ilçeyi kendi eliyle bırayor haliyle bizde akp dışındaki alternatif başkan adaylarına bakıcaz çünkü artık yönetimlerin değişme zamanının geldiği kanaatindeyim
Ali ASİLHAN
12.01.2019 11:48
Her partinin bir vizyonu,bir dünya görüşü vardır.Seçmenler ona göre patilerini belirler en azından genel merkezler düzeyinde böyle olmalı,Millet partilere oy verirken akıllarını,iradelerini genelbaşkan ve avenesine ipotek mi etti ki, kapalı kapılar ardında milletin iradesini başka partilere satıyorlar.Millet iradesini,aklını fikrini hiçe sayıp koyun mesabesine koyuyorlar.Milletin aklı başında olduğunu,iradesine sahip olduğunu,koyun olmadığını 31 Martda gösterecek attiği tokat utanmaz suratlarda patlayacaktır.İRADEM KİMSENİN İPOTEĞINDE VE TEKELİNDE DEĞİLDİR HÜR İRADEMELE ADAM BULURSAM ADAMA OY VERECEĞİM!GENELBAŞKANLARIN VE YALAKALARININ SÖYELDİKLERİ YAPTIKLARI PAZARLIKLAR HİÇ UMRUMDA BİLE OLMAZ!
Hendekli
12.01.2019 11:41
Turgut Babaoğlu 1000 oy ile değil 3600 küsür oy farkı ile kaybetti yanlış bilgilendirme yaparak insanları kandırmayın
Murat tuna
12.01.2019 11:31
Medyabar 2014 seçimlerinde 3700 oy farkla ak parti kazandı. Bilgi kaynağız yanliş. Seçim sonuçlarına tekrar bakınız.
Ozze
12.01.2019 11:01
Taraklı da 30 mart seçimlerinde mhp yüzde 5 alamadı, saadet partisi ikinci parti oldu, aldığı oy yüzde 35. Bu haliyle aslinda Taraklı yi mhp ye bırakmadılar, saadete bıraktılar. Çünkü taraklida yüzde 55 oy alan akp mhp ye oy verip kazandirmaz.
Karasu Genç
12.01.2019 10:56
her ne olursa olsun insanların elinden seçilme hakkı alınamaz böyle bir saçmalık olamaz 2014 yılından beri çalışan bir belediye başkan adayının emeklerine yazık olmuş baktığımız zaman söğütlü belediye başkan adayının yaptığı açıklamayı üzüntü içinde okudum. gerçekten insanların emeklerine yazık, karasuda mehmet ispiroğlu diyorlar 10 senedir karasuya bir damla faydası olmamış bu adamın ne yüzle tekrar belediye başkan adayı olarak gösterilecek? halka özgür irade ile seçme hakkın elinden alıyorlar böyle saçmalık olamaz.
Enişte t
12.01.2019 10:07
Şimdi bakalım sabunluklar nabacak türlü türlü iftira attılar Adapazarı teşkilatına siz çalışında görelim hak yok vazife var çilingir varol
Sakaryalı
12.01.2019 10:05
Çok yanlış bir taktik izleniyor.... İyi parti kendi beklediğinden fazla oy alacak bir de Ali Dünya aday olursa....
Hak yok vazife var
12.01.2019 10:02
Ben ziya da suç bulmuyorum çıban başı küçük abz Akyazı Akyazı dedi sakaryada mhp yi patlattı al sana Akyazı değermi akraba ilişkilerine teşkilatı bitirmeye mutlu ol
Maho aga
12.01.2019 10:01
İtaat edin. Biat edin. Taraklı yeter
ANLAYANLARA
12.01.2019 09:56
Hak yok vazife var.Sikinti yapmayın bu seçimde de böyle veciz bir soz bulup teşkilatı kandirabilirsiniz çünkü en iyi yaptığınız icraat konuşup adam kafalamak ya ama bu sefer zor hadi bakalım kolay gelsin
Osman Kırval
12.01.2019 09:52
Turgut zaten geçen parti merkezi kararına saygı duyarım diye söyledi ee zaten onun olmayacağı 15-20 gün önceden belli idi şimdi bu neyin tav tanası Samsun u döner ise iş Bülbül ihraç edilir! Bu yüzdeb Bülbül olaya hiç girmesin herkes saygı duysun yoksa alayına ihraç
dava düşmez
12.01.2019 09:37
Bu kararlarından bu gün içerisinde hemen dönüp olaya el atmaları gerekir yoksa kimsenin ittifakı destekleme zorunluluğu yoktur ittifak diye tutturduğunuz bu dayatma ciddi anlamda ters tepip diğer alternatif partiye yarar kararlarınızıt gözden geçirin..dün akşamdan beri ak partili seçmenlerin hakaretlerine bizi ortak etmeyin herkes kendi adaylarıyla devam etsin...
Ugur kargalı
12.01.2019 09:37
Yıne mı Vatanın bekası...tam bır akıl tutulması yaşanıyor dün aksamdan Berı yapma etme MHP senın olanı elının tersıyle itme ınan sıyaset bu kadar temız degıl yarın yok sayarlar senı ...ısım söylemiyorum A kışı B kışı ama adaylarından vazgeçme ve ınan bu halk bu adayları ıstıyor sen MHP sın dık dur egılme ....
misafir
12.01.2019 09:31
2014 de Turgut beye MHP + CHP + Ali İnci?ye tepki oyları verildi buna rağmen kazanamadı.. Bugün MHP nin içinden çıkan İYİ PARTİ ve CHP başka bir aday çıkarıyorlar, Akpartinin hangi aday Adayı gösterilirse tulum çıkarır. Yanlış yönlendirilmeye Turgut beye zarar veriliyor. Son genel seçimde MHP 8000, İYİ PARTİ 5000, CHP 2500 oy aldı, hepsinin toplamı 15500 yapıyor, AKPARTİ 30.000 oy aldı.. Cumhurbaşkanımız 38.000 oy aldı, Objektif verilere göre bir değerlendirin, duygusal olmayın...
Türkücü varol
12.01.2019 09:28
Siyaset...ileride karşına çıkabilecek olan rakiplerin ayağını yolun başındayken kaydırmaktır. Bülbül sen acaba buradan bir daha vekil olabilecek misin. Sorarım sana ! Emanetçi teşkilatlar. Emanetçi yöneticiler. Seni ordan Sakarya teşkilatlarını yönet diye göndermedik. Milletin sorunları ülkenin sorunları ile ilgilen diye gönderdik. Kendine genel merkezde iş bul ilk ve son dönemin bülbül. MHP SAKARYA İSTİFA .
Çalıcalı
12.01.2019 09:27
Bizim Turgut u değil Hendek Sakarya da tanımayan yoktur. Bağımsız Sakarya BB adayı Turgut Babaoğlu Ülkücü tavır, millet aklı
Kansav K
12.01.2019 09:23
İstifa edenlere helal olsun hizmet edecek olan partinin önemi yok nereden olursa girin seçime kazanın bitsin ozaman kıymetinizi anlasınlar körü körüne piyat edenlere şaşıyorum
Kamil Maden
12.01.2019 09:22
Taraklı yıda Ak partiye verin ne olacak.
Basri Dayı
12.01.2019 09:16
Oy farkı 3682'dir.
Online Ziyaretçiler