Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Köpeği eve döndü: Bizi götürmek istedi

Adapazarı'nda kaybolan 85 yaşındaki Mehmet Güler'in kendisiyle birlikte ortadan kaybolan köpeği eve döndü. Yaşlı adamın yakınları köpeğin kendilerine işaret verip yeniden gözden kaybolduğunu söyledi

12:36   |   12.01.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
 
MEDYABAR.COM
Adapazarı Çelebiler Mahallesi'nde yaşayan 85 yaşındaki alzhaimer hastası Mehmet Güler, gece 02.00 sıralarında hiç bir şey söylemeden evden çıkıp ortadan kaybolmuştu.
 
Sakarya İtfaiyesi, AFAD, Sakarya Arama Kurtarma Derneği(SAKDER) ,Sakarya Arama Kurtarma Ekibi(SAKE) ve çok sayıda gönüllü STK ekibi yaşlı adamın bulunması için seferber olmuştu.Güler'in ailesi, dört gözle sevindirici bir haber gelmesini beklerken yaşlı adamın kaybolmasının üzerinden tam 21 gün geçti. Arama kurtarma ekipleri 21 gün içinde Çelebiler Mahallesi ile civarında bulunan Budaklar, Çökekler, Rüstemler mahallelerinde adım atmadık yer bırakmadı.
 
Bölgede bulunan ormanlık alanları, yerleşim bölgelerini ve taki ettikleri Sakarya Nehri'nin çevresini eğitimli arama-kurtarma köpekleriyle arayan ekipler en ufak bir ize rastlayamadı.Çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, aileden AFAD'a heyecanlandıran bir ihbar geldi. İddiaya göre, yaşlı adamla birlikte ortadan kaybolan köpeği geçtiğimiz gün eve geri döndü.
 
Yaşlı adamın ailesinin ifadesine göre, ev sakinlerine hareketleriyle işaret veren Güler'in köpeği daha sonra yeniden evden uzaklaştı.Bu işaretler üzerine dışarıya çıkan aile, peşinden gitmeye çalıştığı köpeği bir kaç dakika içinde yeniden kaybetti.Güler'in yakınlarının AFAD'ı arayıp bilgi vermesi üzerine  ekipler yaşlı adamın yaşadığı bölgeye gitti.
 
Evin çevresinde ve ailenin köpeğin bulunması için yönlendirdiği alanlarda arama çalışması başlatan ekipler, şu ana kadar netice alamadı. Köpeğin yaşlı adamı bulmuş olma ihtimali üzerine giden ekiper, bölgedeki avcılarla birlikte yaşlı adamı aramaya devam ediyor.
Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 59352 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 20364 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Ferhat bey
13.01.2019 00:05
Allah yâr ve yardımcısı olsun
Adige
12.01.2019 14:24
Ah be Amca 21 gündür ne yiyor ne içiyorsun acaba bu kış kıyamet günü. Umarım en kısa sürede bulunur sağlıklı olarak.
Online Ziyaretçiler