Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ali Dünya neden olmadı?

Uzun süredir İYİ Parti ve CHP'nin Büyükşehir adayı olarak konuşulan Ali Dünya isminden vazgeçilmesinin sebebi olarak bunlar konuşuluyor

11:38   |   15.01.2019
Haber Resmi

MEDYABAR.COM - 
31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde partilerin aday belirleme çalışmalarında sona yaklaşıldı. 

AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı Büyükşehir ve tüm ilçe adaylarını açıkladı. 

İYİ Parti ve CHP'nin oluşturduğu Millet İttifakı ise ilçelerdeki aday belirleme çalışmalarını sürdürürken Büyükşehir adayını resmen Dr. Cihan Kolip olarak açıkladı. 

Ancak son güne kadar adaylığı konuşulan isim Ali Dünya'ydı. 

Son 3 seçimdir sürekli muhalefet partileriyle adı anılan Dünya yine aday olmadı. 

Kamuoyu Ali Dünya isminden neden vazgeçildiğini merak ederken ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. 


ISIR KATILMADI 
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhur İttifakı adaylarını açıkladığı Pazar gününün akşamı, İYİ Parti ve CHP ile Ali Dünya arasında bir görüşme yapıldı. 

Bu görüşmeye CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır ve İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan katılırken, daha önceki görüşmelerde gelen konulardan rahatsız olan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır katılmadı. 


İKİ İLÇEYİ İSTEDİ 
Medyabar'ın edindiği bilgilere göre Ali Dünya, daha önceki görüşmelerde de dile getirdiği üzere Büyükşehir adayı olmak için Adapazarı ve Serdivan adaylarının kendi belirlediği isimler olmasını istediğini ifade etti. 

Ancak görüşmelerin bu kadar uzamasının sebebi olan bu konu, görüşmelerin sona ermesine sebep oldu. 


CHP BIRAKMADI 
CHP, daha önce Parti Meclisi tarafından açıklanan 5 adayın kırmızı çizgileri olduğunu belirterek Serdivan adayını bırakmak istemedi. 

Adapazarı adayının belirlemesi konusunda da İYİ Parti ile yaşanan anlaşmazlık Ali Dünya'nın bu talebinin kabul edilmemesine sebep oldu. 


İddiaya göre tarafların görüşmesi bir ara tartışmaya dahi döndü. 


Ve sonuçta İYİ Parti ve CHP masadan kalkarken Ali Dünya isminden tamamen vazgeçildi. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 60776 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 8651 kere okundu
YORUMLAR 8 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
ahmet şeker
15.01.2019 22:57
her secim sisirilen balon yine patladi, "ekibimle gelirim" dersen iste boyle kalırsın
Sebastiya
15.01.2019 19:54
Ali dünya denilen Sahis Buyuksehirlerden Bakanliklardan ihale alip yol yapan bir iş adami Sizce hükümet alehine bir projede yer alabilir mi ? Adami iş Dünyasindan Silerler siz ne Anlatiyosunuz
özcan ÇAMDAĞ
15.01.2019 19:47
ALİ DÜNYA HER SEÇİM ÖNCESİ KENDİNİ GÜNDEM YAPTIRIYOR. SONRASIDA MALUM. KAÇINCI ADAYLIK DİYORLAR. KALE ALIP GÖRÜŞENLERDE AYRI BİR KONU. Örnek verirsem. ruhsatında satılamaz olan araça ne kadar talip çıkar. istesede olamaz olsada verim olmaz.
GERÇEKLER
15.01.2019 14:41
BU ADAYLAR AÇIKLANMADAN ORTADA İTTİFAKTA YOK İKEN CHP ALİ DÜNYA İLE KONUŞTU ALİ DÜNYA HEP BEKLENMESİNİ İSTEDİ.KOSKOC PARTİ BİRİNİ BEKLEMEZ KENDİNİ DE ONA EMANET ETMEZ. HELEKİ HÜKÜMET VE B.ŞEHİRDEN 10MİLYON ALACAĞI İDDA EDİLEN BİRİNE ! OYNAMAK İSTEMEYEN YERİM DAR DER! ALİ DÜNYANIN KİDE O HESAP NE OLDU ŞİMDİ İYİ PARTİ CHP Yİ İSTEMEMİŞ OLDU TAHSİLATINI KOLAY YAPAR.
Sabahattin koc
15.01.2019 14:34
Ali Dunya yasin bou nn ktillerine ozgurluk isteyen ittifaka destek vermez
ÇERKEZ BEYİ
15.01.2019 14:06
Anladınızmı şimdi Turkiyede akp yıllarca neden kazandığını beğenirsin beğenmezsin ulkemde bir ikdidar var fakat muhalefet sıkıntısıda var dah okyonusta yakalanmamış balığın tavadamı ızgarada mı pişeceği muhabbeti olursa sonuçta bu olur ALİ DÜNYA İsmini duyunca banko diye heveslanenler oldu ama herzamanki gibi hayalkırıklığı
Deniz5413
15.01.2019 12:26
İki tane vekilin kaprisleri yüzünden alacağın 5 veya 6 belediye başkanlığını şimdiden kaybettiniz .. Gene akp ekmeğine yağ sürdünüz .. CHP olmazsa olmazı dedikleri ilçelerde şimdiye kadar kaç tane belediye almış son 15 yılda yazık yazık Ali dünya oldaydı büyükşehiri bile alırdı yazıklar olsun CHP ve İYİ parti yöneticilerine
Meşeli
15.01.2019 12:20
İşte bu yüzden Ali Dünya seviliyor. Adam haklı....Sen İyi parti ve Chp olarak Ali dünya nın ismiyle oy toplayacaksın ama Ali bey in ekip çalışması talebini reddedeceksin. Şimdi sakaryadan , Ekrem yüce % 75 oy alsın siz de öyleee bakın. Neymiş ? Chp serdivan adayını bırakmazmış da o yüzden tıkanmış. Serdivanda chp adayı max % 20 oy alır. Sakaryada Ali Dünya nın ismi Chp ve İyi parti den daha çok tercih edilir.
Online Ziyaretçiler