Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

CHP'de kriz toplantısı! Rest hazırlığı...

CHP ile İYİ Parti arasında ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi noktasında sorun yaşanırken, CHP İl Başkanı Isır'dan sürpriz bir hamle geldi

15:15   |   22.01.2019
Haber Resmi

MEDYABAR.COM - 

CHP ile İYİ Parti'nin 31 Mart yerel seçimleri öncesindeki ittifak görüşmeleri Sakarya'daki ilçe adaylarının belirlenmesi noktasında tıkandı. 


Kulislerde konuşulanlara göre; İYİ Parti, CHP'nin daha önce adaylarını açıkladığı Serdivan, Sapanca, Karasu, Karapürçek, Kaynarca ve Ferizli ilçelerinden bazılarında kendi adayının yarışa girmesini istiyor. 


İki partinin ilimizdeki üst yöneticilerinin anlaşmazlığı sürerken, CHP İl Başkanı Erdoğan Isır'dan sürpriz bir hamle geldi. 


Isır, bu akşam saat 19.00'da ilçe başkanları, kurultay delegeleri ve 6 belediye başkan adayı ile toplantı yapacak. 


Yerel seçim çalışmaları ve İYİ Parti ile görüşmelerin ele alınacağı toplantıda, Genel Merkezin müdahalesine karşı 'toplu istifa' restinin de gündeme geleceği konuşuluyor. 


Bakalım bu akşamki toplantı, CHP ve İYİ Parti'nin seçim birlikteliğini nasıl etkileyecek... 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 34674 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 8659 kere okundu
YORUMLAR 40 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Adalı
23.01.2019 09:07
Chp bence siz bastan hata yapıp sözde iyi özünde kötü olanlarla birlestiniz adama sormazlarmi eyyy iyi siz her seçimde sersivan adayi olan sayin dokturu ne diye tekrar aday gösteriyorsunuz olmuyor işte hep kayip ediyor yazik degilmi yoksa aday bulmaktami zorlaniyosunuz bu şahsın parasını boşuna harcatiyosunuz sağ partili sol partiliye oy atmazmis geçin bunlari o eskide kaldı chp belkide ülke genelinde alacağı seçimleri bu birleşme sayesinde kayip etcek
Sapanca
23.01.2019 02:58
Sapanca'da CHP ittifakın kesinleşmesinden çok önce aday ismini açıkladı.O zaman ittifak gereği iller ilçeler bazında paylaşım söz konusu değildi.Bu ısrar bu inat neden acaba?Muhalif seçmen CHP de toplanacak sanılıyorsa büyük yanılgı.AKP'nin kararsız seçmeni ikna etmesi çok daha kolay olacaktır.CHP birkaç kişiyi meclise sokmak için nafile heveslenmesin.Bu aday tablosuyla AKP Sapanca'da oyların en az yüzde yetmiş-seksenini alır.
Serdar
22.01.2019 23:34
Belediye seçimlerinde Chp ye oy vermek; göz göre göre Akp ye belediyelere teslim etmektir. Yazıklar olsun Engin özkoç yazıklar olsun Erdoğan ısır. Şahsi egolarınız uğruna Sakarya'yı satıyorsunuz. Sana verdiğim oyum haram olsun sn.özkoc
Seniha Özyürek
22.01.2019 23:24
Millet ittifakı görünüyor ki olacak infilak. İYİ PARTİ ve CHP sadece B.Şehir ve Adapazarı için ittifak yapsın.Diğer ilçelerde ittifak yapmasın.Görülüyor ki ittifak daha çok yara açacak ve AKP nin işine yarayacak. Kendi adayları ile seçime girseler seçmenleri sandıkta birleşimi yapar. Seçimlere ramak kalmış halen çıkmazdalar.B.Şehir adaylarını açıklamışlar BŞ.adayı ilçelere gidemiyor ilçe adayları belirtilmemiş olmasından ötürü. Tepedekiler sizin bu işi becereceğiniz yok. Bırakın lütfen bırakın biz seçmenler sandıkta ittifakı sağlarız.
Sakaryalı
22.01.2019 22:31
AKP bu seçimde bakalım CHP'nin politikaları nedeniyle kaç tane fazla ilçe alacak göreceğiz. Adamlar resmen AKP ile ittifaklı. Bırakın adayları falan. Tabanınız sizden daha akıllı ve delikanlı. Onlar hangi ilçede kime oy atacaklarını çok iyi biliyorlar. Koltuk uğruna harcatmayın milletin geleceği. Tüm adaylarınızı geri çekin. Sakarya'da tek belediye bile alamazsınız..
SAKARYA seven
22.01.2019 22:05
CHP siz ne yapmaya çalışıyorsunuz Serdivanda siz ancak nasihat alırsınız bırak belediyeyi kaç tane Meclis üyeniz var bu ilde veya ilçelerde Hepiniz istifa edinde kurtulsun bu millet sizde sizin ile ittifak yapan hata yaptı bu SAKARYA da
Sabahattin koc
22.01.2019 22:01
Isyankar nankor zorba bulmak gercekten zor
Adalı halil
22.01.2019 21:38
Gerçekler sayın ısır gerçekler.. Balçıkla sıvanamaz..
Serdar
22.01.2019 21:02
Erdoğan bey ilçelerdeki inadinızdan vazgeçin, belediye almanız imkansız, seçimlere köstek oluyorsunuz, bu inadinizdan vaz geçmezseniz tüm başarısızlık size yazılır. Milletvekilliği umutlarımızı kendi ellerinizle bitiriyorsunuz. Demedi demeyin.
Gokhan bayrak
22.01.2019 20:58
Dediğim gibi bunlar eninde sonunda birbirini yiyecekler.Büyüksün Reis,Ölümüne seninleyiz..
Ali KANDAZ
22.01.2019 20:34
İttifâk protokolü resmen açıklanmadıkça bu tartışmaların hiçbir kıymeti yoktur.Her kim, Genel Merkez tâlimât ve politikalarının dışında hareket ediyorsa derhâl görevden alınmalıdır. Daha müzâkereler devam ederken özellikle İTTİFÂK beyânında bulunan partilerin hiçbiri DAYATMACI VE GARANTİCİ bir tutum içerisinde olmamalıdır. Seçim, hiçkimse için (ÖZELLİKLE SAKARYA'DA) garanti (!) değildir.Bu meyânda, husûsan, çekişmeli ilçeler için adı geçen aday adaylarının daha duyarlı ve mûtedil davranmaları herkesin hayrına olacaktır. BÜTÜN MİLLETİ İLGİLENDİREN BİR SEÇİMİ, bir partinin YEREL İLE MERKEZ ARASINDAKİ uyuşmazlığının malzemesi haline getirmek, kim yaparsa yapsın ZULÜMDÜR!. Bu APTALCA çekişmeler, seçmen nezdinde son derece itici bulunmaktadır.
Kemal
22.01.2019 19:52
Seçim kazanma dertleri veya istekleri yok ki. Tek dertleri Engin Özkoç'a Sakarya'da kaybettirmek. CHP, Kendi içlerindeki mücadelesi nedeniyle olan Sakarya'ya oluyor. Sayın Özkoç gereğini yapın. Sizlere oy vermiş biri olarak arkanızdayız. Bu basit oyunlara lütfen prim vermeyiniz.
Hasret AY
22.01.2019 19:32
CHP teşkilatı na sesleniş. Sevgili CHP mensupları kırmızı çizginiz olabilir. Lakin bu seçimlerde serdivanda kaybedeceğiniz halde neden bu kadar diretiyorsunuz. Burda ittifakın olmasının sebebi kaybetmek mi kazanmakmı kendinize bir sorun. Sakarya için bişey yapmak istiyorsanız elinizi taşın altına koymalısınız. Ve bütün gücünüzle iyi parti ittifakına destek vermelisiniz. İstifa etmeniz k sadece ak partililere yarar bunu bilin istedim.
Emine yazici
22.01.2019 19:28
Erdoğan ısır istifaaaaa...senin yüzünden pkk li diyorlar bunları yıkmamış lazim oyun yok inat ediyon yeterrrr.biktik onlar kazansın biz yine eğilelim burak artık o koltugu
Ahmet altan
22.01.2019 18:49
Chp nin yeni binayı nasıl aldığı belli oldu.Kaç para aldınız Akp sen seçimi vermek için yazıklar olsun size
Murat ali fidan
22.01.2019 18:39
Sayı erdoğan ısır. Siz hiç mhpden istifa edip toplu chpye katılan gördünüzmü. Ya akpden toplu istifa edip chpye katılan gördünüzmü. Ya saadet partisinde toplu istifa edip chpye katılan duydunuzmu. Sağ görüşlerin açık ara önde olduğu sakaryada sağ seçmenin oyunu alabileceğinizi düşünmeniz çok garip. İttifak diyorsunuz ama ittifak şartlarına uymuyorsunuz. Kimin güdümündesiniz anlayamıyoruz. Açıkça çıkın akp kaybetmesin diye beyanat verin. İyi parti sakarya çok şanslı. Bunu egonuza yedirmeyin.
koli vas
22.01.2019 18:31
sayin dikbayir sayin özkoc bu milletin sesine kulak verin. lütfen akp nin ekmegine yag sürmeyin.
İyi Partili
22.01.2019 17:45
Sn Ümit Dikbayır sana verdiğim oy haram olsun eğer bu egoist CHP?nin ellerine bırakırsan Sakaryamızı.Ve Selçuk Kılıçarslan böyle büyük bir hata yapıp chp ile birlik içerisinde Akpye peşkeş çekersen memleketmizi bırak bu siyaseti.Babacığının kemiklerini sızlatma.
Nurdan
22.01.2019 17:41
Elleriyle seçimi vermek istiyor chp karşılığında ne aldınız acaba yıllardır yaptığınız şeyleri yapmaya devam ediyorsunuz.Atamın partisini mahvettiniz.Akp ti bu denli başımıza saran chp zihniyetidir.Bencil egoist chp liler.Sayın vekilim Engin Özkoç size verdiğim oylar haram zıkkım olsun.Aldığınız para boğazınızda kalsın
Ayşe kulin
22.01.2019 17:39
Yazıklar olsun chp ye yazıklar olsun bulamama kadar verdiğim oylara.Herkes derdi inanmazdım bunlar akp ye çalışıyor diye.Ulan tek derdimiz akp ye darbe vurmak değil mi nedir bu ego nedir bu şımarıklık.Size attığım oylar haram oldun.O ısırı alın görevden pis akpli defolup gitsin partimizden.
serdar
22.01.2019 17:35
Sakarya'da CHP nin belediye alması imkansız, nasıl oluyor da bu kadar inat ediyorsunuz, kırmızı çizginiz olan ne? SAKARYA'nın geleceği ile oynamayın madem kendinize çok güveniyorsunuz İlçelerde ittifak yapmayın çıkarın 16 ilçede de adaylarınızı boyunuzun ölçüsünü alın.Eğer ki böyle davranırsanız bir daha ki seçimlerde vekil falan da çıkaramazsınız.
cevdet kara
22.01.2019 16:59
Erdoğan ısır ve teşkilatını akpye çalışma suçundan istifaya davet ediyorum. Yüreksiz ve egoist yöneticiler ile bu iş olmaz. İYİ partinin sapanca, serdivan karasuda kazanma şansı var demiyorum. Kesin kazanır. Nasıl olur bu göz ardı edilir. Sayın Engin ÖZKOÇ oyumla ordasın. Geregini yap yoksa sanada bir daha oy yok...
Fırat arslan
22.01.2019 16:56
27 yaşındayım chp gençlik kollarındada çalıştım. Karasuda itici istenmeyen şeyler oluyor. Akpyi yenmemiz lazım. bakıyorum biz akpyi yenmeye çalışırken chp yönetimimiz akpye çalışıyor. tanıdığım köyümde ve çevre köylerde hiç yokuz , sahipsiziz. İYi partiye destek olalım ve akpyi karasuda yenelim. derdimiz bir kaç meclis üyesi ise iyi parti bunu kolaylıkla bize sağlar üzerine belediye alınır. Engin ÖZKOÇ abi arkandada çok çalıştım. karasuyu ne olur akğpye yedirmeyin. Burdaki başkan adayımız çok zayıf. kimse tanımıyor. tanımak için ameliyatmı olalım. İYi parti ile karasuda yola devam. sayın ısırı hiç sevmedik bundan sonrada sevmeyiz. akpinin sakarya bayisi gibi. sürekli hayal kırıklığı. Sizin arkanızdan söyledikleride kulagımda...
Oyum chp’ye
22.01.2019 16:55
Yorumlardan belli oluyor ki chp demokratik bir parti değil AKP yine kazanacak adamlar 1 ay önce açıkladı adaylarını bu tarafa bak sen olacan ben olacam kavgası sittinsene birşey olmaz chp?den.
ümitusta
22.01.2019 16:52
saldırı trolleri, tek elden çıkan yorumlara biraz renk katın çok belli ediyorsunuz
mine çalışkan
22.01.2019 16:50
Bir chpli olarak il başkanımın ve ilçe başkanlığımın aldığı bu kararı şiddet ile kınıyorum. Birazda bu milletin sesini duyun. Sakaryada iyi parti ile chp arasında hangi ilçeyi hangi parti kazanma şansı varsa değerlendirilmeli. Engin ÖZKOÇ bey gereğini bu il mbaşkanı ve ilçe başkanları için yapacağından eminim. Aksi bir durum akp 16 da 16 demektir. buda oyumu ailemle size haram etmek anlamına gelir. bir daha bizden oy alamazsınız
erkan köse
22.01.2019 16:40
İlçem karasuda köy oyu 23400 civarında, merkez oyu 23200 civarında. bir kere sol bir partinin köylerden alacağı en üst oy 700 dir. yahu chp nasıl karasuda kazanır. Bu fırsat birdaha gelmez. Chp il başkanı kime hizmet ediyor. Karasuyu almanın yolu iyi partidir. Az mantıklı olun. bırakın istifa eden etsin. Yıkın masayı bu kadar egoist olunmaz. Sayın Ümit DİKBAYIR bu olanları görmüyormusun. Neden teşkilatlarını bu kadar ezdiriyorsun. Merak etmeyin chp seçmeni chp yönetimindekiler gibi egoist değil. Chpli olarak oyum iyi partiye. kazanma şansımız yok. helede akyazılı bir kişi ile hiç yok. millet doktor bulamıyor. kerembey hastanesine geri dönsün. 3 kuruş parasıda yok. karasuyu akpye hediye etmeyin
ali akdeniz
22.01.2019 16:34
Sevgili Engin özkoç vekilim. Bu ısır bizim yüzümüzü hiç güldürmedi. sizin ve genel başkanımızında arkasında 1000 fırıldak çevirdi. Şimdide çıkmış istifa ederiz diye tehdit ediyor. Dualarım bu adam biran önce görevden alınması yönünde. İStifada etse fena olmaz. düzgün biini koyun bari artık bıktık bunlardan. Sakaryada iyi parti ile girmemiz bize çok şey katabilir en azından akpden kurtuluruz. bunu görüpte hala itiraz eden partim chp yöneticileri akpye çaılıştığını nettir. Genel başkanım Sayın Kemal kılıçtaroğlundan ve siz değerli vekilimden hemen gereğini yapmanızı rica ediyorum.
Ayşe kuru
22.01.2019 16:27
Çok üzücü bir haber. Oyumuzu yıllardan beri chpye atıyoruz. Bu tür adamlar chpde olduğu sürece bundan sonra chpye oy yok. Ayıp diye birşey var. Akpyi kimle yeneceksek onun yanında durmamız lazım. Ben dedim oşdu olurmu. Hani demokratiktik. Ama iş bize gelince oynamıyorum ölemi. Erdopan ısır işallah istifa edersin sakaryada , chpde senden kurtulur. Akp yancısı
Salih inanoğlu
22.01.2019 16:24
Vayyyyyy restte bak. İstifa edermiş. İşallah , işallah. Sizib yüzünüzden 100 yıllık partimize gitmez olduk. Kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar galiba. Hadi ordan. Sakaryada ittifak var diyorlar sonrada ben ner dersem o. Bu iyi parti millet vekili ne işi yarar. Ben chpliyim 16 ilçedede kazanma şansımız yok. Yıkın masayı inanın kaybedecek birşeyiniz yok. Biz chp seçmeni burda sağ partinin gücünü biliyoruz. Kayıtsız şartsız oyumuz chpliler olarak iyi partinin
Levent erturk
22.01.2019 16:21
Vaybe baksen şu ısıra çık adam gibi akpliyim de. Akpyi yendirmem de. Bu ne utanmazlık. Anket yaptırmış genel merkezler kimin kazanma şansı varsa o çıksın. Isır kendini ne sanıyorsun. Dün 2 buçuk milyona yer aldık diye hava atıyordun yoksa babanın parası ilemi altın. Yoksa s3çim kaybetme karşılığımı. Genel merkezi nasıl yok sayarsın. İşallah istifa edersinde senden kurtuluruz. Saten seni ayıkta yakalamaz zor. B3lki gerçekten Atatürkçü düzgün bir chpli gelir. Bakıyorum chp ilçe başkanlarının çoğuda sıkıntılı oldukları ilçelerde çok itici. Onlarda işallah istifa eder kurtuluruz
Fırat yavuzyiğit
22.01.2019 16:17
İlçem karasuda yaşıyorum. İlk günden beri akpye oy atıyorum. Akp Adayı nedeni ile iyi partiye oy atacağım. Eger iyi parti yoksa yapacak birşey yok oyum ve ailemin oyu yine akpye gider. İshaka ders verelim istiyorum chp il başkanı tıkama yolu. Ne karşılığı kazanamayacağın seçine girmeye çalışıyorsun. İşte bu yüzden chp ye oy atmıyoruz bencilsiniz.
Ahmet şimşek
22.01.2019 16:13
Bu haberden şunu anlıyorum erdogan ısır ve bazı ilçe başkanları akp kazanacak başka yolu yok diyor. Adam gibi.çıkın ilçelerde ittifak olmayacak diyin ama yemiyor. Çünkü iyi partinin akp karşısında birçok ilçeyi alacağını biliyorsunuz. İşi yokuşa sürüyorsunuz. Sayın kılıçtaroğlu, sayın özkoç bu adamları nasıl ve nerden buldunuz. Chp yi bitiriyor. Akpyi şahlandırıyorlar. Acil müdahale edin. Biz chp seçmeni olarak koyun gibi hareket etmeyiz. Amac akpyi yenmekse be anketler iyi partyi kazanır gösteriyorsa erdıgan ısır ve t3şkilatların ne dediğine bakmayız oyumuzu atarız. Ama mhp, saadet, iyi parti ve akp seçmeni öyle değil dikkate alın bunu. Hediye etmeyin akpye sakaryamızı
Cihangir budak
22.01.2019 16:09
Ben karasuda yaşıyorum. Ülkücüyüm. Chp teşkilatının burada karşılığı yok. Bir şanstır burda iyi parti ile çıkılması. Ama görüyorumki bunlarda akpnin içeri soktuğu kişiler. Yazıklar olsun. Değerli ümit dikbayır. Lütfen müdahale edin. Siz bizlerden oy aldınız kendi partimiz varken. Eger karasu xhp ye bırakılırsa oyumu size helal etmiyorum. İl başkanıda karasulu bu yapılan çok ayıptır. Erdogan ısır ve nurhan aydın'ı istifaya davet ediyorum
Selim çalışkan
22.01.2019 16:06
Chp millet vekilimiz sayın özkoç. Vr iyi parti millet vekilimiz sayın DİKBAYIR. süreç ortadadır. Ben chp üyesiyim. Ama özellikle kırsalın bize bakışı belli. İyi parti ile başarı alabiliriz. Süreci tıkamaya çalışan il başkanım ısır ve süreci baltalayan chp ilçe başkanlarımın egoları yüzündem yine akpye teslim edeceğiz sakaryayı. Sanırım erdığan bey akp ye çalışıyor. Değerli vekilim. Isırı alın görevden. Görün 1000ler chp ye geri dönecek. Bu kişiler ile olmaz. Sakaryayı ısır ve bazı ilçe başkanları bitirdi. Chp gittikçe gidiyor. Çok iyi partili arkadaş 24 haziranda bize oy attı. Yazık ediyoruz
Tolga sakarya
22.01.2019 16:01
Sayın ısır neyin peşinde anlayamıyorum. Bu nasıl siyaset. Bu nasıl bir ego. Bunun adı utanmazlık. Yahu amacınız akp den belediye almakmı birkaç encümen sokmakmı? Bu yapılan hareketin akpye yönelik seçim kazandıracağı bilinmiyormu. Sayın ısır kendi ilçesinde kaç meclis var. Erdoğan ısır istifa etsin akpliler onun kadar akpye çalışmıyor. Yazıklar olsun. Chpye oy yok. Bu tavırla bizi hayal kırıklığına ugrattı.
Selim say
22.01.2019 15:53
Yani anlamış degilim Chpkk degil.esi hosunuzami gidiyor göz göre göre secimi akp ye vericeksiniz.yillardir bizi maf ettiniz kazanamayacaginiz yerlerde ıyi partiye bırakın serdivan karasu mesela
Yaşar ercan
22.01.2019 15:50
Adı geçen ilçelerde CHP işi oldu bittiye getirmeye çalışıyor anketler gerçekleri gözler önüne serdi ya kabullenecekler ya
Salih i
22.01.2019 15:31
Chp yönetimi haklıdır da şöyle bir durum var. Sakaryanın potansiyeli belli, Akp belediyesinden memnun değilse bile Chp'li birine oy vermez. O yüzden en azından Iyi Partili adayları desteklemeleri daha doğru olur en azından Sakarya için..
Chpli
22.01.2019 15:29
SAYIN ISIR PAMUKOVADA ADAY ÇIKARMANIZA KARŞIYIZ AKP ADAYINI KOLTUĞUNDAN İNDERECEK TEK ADAY VAR ODA GÜVEN BİZLERE KULAK VERİN
Online Ziyaretçiler