Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

MÜSİAD ABD'nin yeni dönemde hedefi büyük

MÜSİAD ABD Başkanı Tuncer, "Yeni dönemde temel odak noktamız, Türkiye'nin satabileceği hizmetler ve ürünler ne ise bunları Amerika'ya satmak. Yeni dönemde hedefimiz 'ticarette büyümeye devam.' diyoruz." ifadelerini kullandı.

15:36   |   04.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ABD'nin yeni dönem için Genel Kurul Toplantısı, New Jersey eyaletindeki Hilton Newark Airport Otel'de yapıldı. 


MÜSİAD'ın ABD'deki üyeleri, Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi İskender Balcı ve ülkedeki Türk toplumundan davetlilerin katıldığı genel kurulda MÜSİAD ABD'nin başkanı ve yönetim kurulu belirlendi.


Derneğin mevcut başkanı Mustafa Tuncer, yeniden başkan seçilirken, yeni yönetim kurulu üyeleri ve derneğin temsilcileri de tanıtıldı. 


Yeni dönemde kadın müteşebbislere daha çok yer vereceğiz

Mustafa Tuncer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, MÜSİAD ABD'nin 5. yılına girdiğini hatırlatarak, derneğin yeni dönemine ilişkin, "Yönetim kurulu, temsilciler ve iş kurullarındaki demografik ya da profillere baktığınız zaman, genellikle fırsat eşitliği çerçevesinde, özellikle kadın müteşebbislere daha fazla yer vereceğimizi göreceksiniz." ifadelerini kullandı.


Ticarette büyümeye devam

MÜSİAD ABD'nin, Türkiye ile ABD arasında 20 milyar doları aşan bir ticaret hacmi hedeflediğini bildiren Tuncer, bu çerçevede her eyalette dernek temsilcilerinin olması ve her eyaletin Türkiye'den alabileceği malzeme ve hizmetlere odaklanılması gerektiğini vurguladı.

Tuncer, "Yeni dönemde bizim temel odak noktamız, Türkiye ve Amerika arasında gündelik siyasi perspektiflerin ötesinde Türkiye'nin ürettiği en iyi hizmet ve ürünler, satabileceği hizmetler ve ürünler ne ise bunları eyalet bazında Amerika'ya satmak. Bizim yeni dönemdeki hedefimiz 'ticarette büyümeye devam' diyoruz." diye konuştu.


MÜSİAD ABD, Kanada ve Güney Amerika'ya da açılacak

MÜSİAD ABD Başkanlığının yanı sıra Amerika kıta koordinatörlüğü görevinin de olduğuna değinen Tuncer, bu görev çerçevesinde Kanada ve Güney Amerika'da temsilcilikler açma ve şubeleştirme çalışmaları yapma misyonları olduğunu söyledi.


Güney Amerika'da, Venezuela'da MÜSİAD Venezuela'yı açtıklarını hatırlatan Tuncer, şunları kaydetti:

"MÜSİAD Venezuela'nın profiline baktığımız zaman, hem Türk hem de Venezuelalı iş adamları üyeleri olduğunu görmekteyiz. İnşallah ileriki dönemde ilk şubemizi Kanada'da ve daha sonra da özellikle temsilciliklerle başlayarak, şubeleşme ağını Güney Amerika'da da geliştirmek istiyoruz. Çünkü Kanada; önemli ticari ilişkilerin gerçekleştirilmesi ve ilerletilmesi gereken önemli bir ülke olduğu gibi, Güney Amerika da hem nüfusu hem doğal kaynakları, doğal rezervleri itibarıyla hem de Türkiye'nin başta inşaat ve savunma sanayi olmak üzere kendini geliştirdiği ve dünyada kendini ispatladığı alanlarda Türkiye'ye pazar olması hasebiyle kesinlikle göz ardı edilemeyecek coğrafyaların başında geliyor. Bizler de MÜSİAD ABD ailesi özelinde MÜSİAD bayrağını buralarda da dalgalandırma çabası içerisinde olacağız."

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Ekonomi

Medyabar.com bugun 197705 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2459 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sakarya54
05.02.2019 00:47
sakaryada çok iş yaptı müsiad taraklı termal millet müsiad başkanından daha tapularını alamadı kaç yıl oldu .devremülkleri sattı tapular kim sorsa bu sene vercez..kaç sene oldu ... taraklı kaymakamı bile işi çözemedi..millet mağdur müsiad başkanından abd de başkan olmuş.burdaki ne iş yapıyorki...
abdullah Tuncer
05.02.2019 00:26
Sayın Mustafa Tuncer abim yine karizması vizyonu va çalışkanlığı ile müsiad abd temsilciği görevini Türkiyemize ve Sakarya ya en faydalı olacak şekilde devam ettirecektir.kendisini tebrik ediyoruz.
Online Ziyaretçiler