Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

"Sakarya K9" enkazda nefes kesti

Sakarya AFAD ve Sakarya İtfaiyesi "K9" eğitmen ekipleri Adana'da gerçekleştirilen "Enkazda canlı arama" eğitimlerinde nefes kesti.

16:47   |   05.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
 
Sakarya AFAD ve Sakarya İtfaiyesi'ne bağlı eğitimli köpeklerin bulunduğu "K9 Timi" eğitim ve tatbikatlarını aralıksız sürdürüyor.
 
Olası deprem, çökme, heyelan, sel gibi acil durumlarda enkaz altında kalan kazazedeleri arama çalışmalarında etkin rol oynayan Sakaryanın dedektör köpekleri Türkiye'nin dört bir yanında tatbikatlara katılıyor.
 
"Sakarya K9" ekipleri son olarak Adana ekiplerinin düzenlediği "Eknazda canlı arama" tatbikatına katıldı. Burada Adana'daki acil müdahale ekipleriyle birlikte performanslarını test eden Sakarya ekibi, enkaz içinde yürüttükleri canlı arama çalışmasında nefesleri kesti.
 
Bununla beraber kayıp şahıs ve iz sürme eğitimlerine de devam ederek tüm Türkiye'deki deprem ve kayıp vakalarına müdahale için hazır bekleyen ekipler, bu çalışmalar sayesinde tecrübe kazanıyor.
 
Sakarya itfaiyesinin enkaz köpekleri Ares ve Baron ile Sakarya AFAD enkaz köpekleri Hera ve Şiba eğitmenleri ile beraber tüm Türkiye'deki tatbikatlara katılıp koku ve arama duyularını geliştiriyor.
 
Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da iz sürme köpeği Sky birlikte eğitimlere katılan ekipler soğuk hava koşulları ve ormanlık alanlardaki kayıp vakalarına etkin çözüm oluyorlar.
 
Ekipler Adana ilindeki eğitimlerinden sonra İzmir İtfaiyesi'nin K9 ekibiyle bir araya gelerek, acil durumlara müdahale noktasında yapılan hazırlıklar için fikir alışverişinde bulundu. 
Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 111218 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2683 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler