Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Çark Caddesi'nde Timur Acar sürprizi

Bir süre önce kongrsini yapan Sakarya Kartvel Gürcü-Laz Kültür Derneği, ilk yönetim kurulu toplantısını oyuncu Timur Acar'ın katılımıyla gerçekleştirdi.

10:02   |   06.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi
  8. Haber Resmi
 
Türkiye'de Gürcü ve Laz milletlerini bir çatı altında toplayan ilk dernek olan Sakarya Kartvel Gürcü-Laz Kültür Derneği, Sakarya'da yepyeni bir oluşum başlattı.
 
Yaptığı sosyal ve kültürel çalışmalarla şehirde kısa sürede adından söz ettiren dernek, kısa süre önce yapılan kongre sonrası ilk kez toplantı.
Adapazarı Çark Caddesi'nde bir restoranda düzenlenen derneğin ilk yönetim kurulu toplantısına Dernek Başkanı Mustafa Kolat ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Dernek yönetiminde olan ünlü oyuncu ve tiyatrocu Timur Acar da, düzenlenen yemek programına katılarak üye ve yönecilere sürpriz yaptı. Toplantıya katılan herkesle tek tek selamlaşan Acar, dernek yöneticisi olan arkadaşlarıyla yapılan çalışmalar hakkında sohbet etti.
 
Aynı sofrada buluşan yöneticiler, yemeğin ardından dernek adına ürettikleri projeleri ve Gürcü ve Laz kültürünü yaşatmak adına yapılacak çalışmaları konuştu.
 
İlk olarak yönetim kurulunun görev dağılımını açıklayan Dernek Başkanı Mustafa Kolat, kültürlerini yaşatmak için yapılacak projelerle isimlerini Türkiye'ye duyuracaklarını belirterek,"Bu dernek hem Gürcü hem de Lazların Sakarya'da kenetlenerek, birbirlerinden güç alabilmeleri adına kurulmuştu. Gelenek, örf ve adetlerin kaybolmaması ve atalarımızdan bize kalan bu güzel mirası yaşatmak adına elimizden gelen her şey yapacağız. Burada birbirinden değerli yöneticilerimiz var sağolsun Timur Acar da masamızda  yerini alarak bizleri yalnız bırakmamışlardır. Bu bizim için bir başlangıç olacaktır, bundan sonra bu kadroyla bu yolda kol kola  yürüyeceğiz. Allah mahçup etmesin diyorum, katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum." diye konuştu.
 
Daha sonra söz alan oyuncu Timur Acar da, dernek adına yapılacak tüm güzel işlerde pay sahibi olabilmek için özellikle "kültür ve sanat" alanında bu mücadeleye ortak olacağını belirterek,"Aranızda olmaktan büyük mutluluk duydum, bu ülkenin en büyük zenginliği olan kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak adına yapılan çalışmalar her birinize tek tek teşekkür ediyorum" dedi. Toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.
Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 117799 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 14930 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Nuri Bezgen
07.02.2019 11:15
Dernek tüm halkımıza hayırlı olsun, kuran, destek olan, üye olan emeği geçen herkes, güzel bir şeyler yapmaya çalışan herkes sağ olsun! Emeğinize sağlık. Toplantıya katılıp bizleri de gururlandıran Timur Acar, Çetin Kaya ve Yusuf Demircioğlu kardeşlerimize de çok teşekkürler. Sayın dernek yöneticileri; bu üçlüye dikkat, bunlarda çok malzeme ve hüner var. Selamlar....
öğretmen
07.02.2019 09:46
soğuoğlu yerine timur acar m.vekili olsaydı keşke.
emre
06.02.2019 20:03
karasunun gururu
Online Ziyaretçiler