Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ferizli'de yayalara öncelik etkinliği

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla Ferizli'de sürücüler ve yayalar bilgilendirildi.

15:36   |   06.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi
 12. Haber Resmi

MEDYABAR.COM-:Ferizli İlçe Emniyet Amirliği trafikte 'yaya farkındalığı' uygulamasını öğrencilere ve sürücülere düzenlediği bir kampanyayla tanıttı.


Merkez ilkokulunun önünde gerçekleştirilen çalışmaya Kaymakam Bahattin Alp Aslanköylü, belediye başkanı Ahmet Soğuk katılarak sürücülere broşür dağıtıp yeni düzenlemeyi anlattılar.


Öğrencilerden temsili olarak görevlendirilen trafik polisleri zaman zaman trafiği durdurarak öğrencilerin geçmesini sağladılar ve sürücülere broşür vererek bilinçlenmelerine çalıştılar. 


Programa bazı yetkililerin yanı sıra İlçe Emniyet amiri Murat Köksal ve emniyet çalışanları da hazır bulundu. Uygulamada polis memurları; öğrencilere ve vatandaşlara çikolata ikramında bulundular.


Düzenlenen kampanyada sürücülere broşür takdim ederek bilinçlendiren Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü, "Trafikte 2019 yılı yaya öncelikli yıl ilan edildi. Kampanya olarak öncelik yayanın, her hangi bir yaya geçidinde yaya görüldüğünde durmak yavaşlamak gerektiği yasal düzenlemeyle kanunlaştı. Zaman zaman yaya zaman zaman da sürücü olarak trafikle iç içeyiz" diyen Aslanköylü sürücülere hayırlı yolculuk dileğinde bundu.    


2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 74'üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle "sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar" hükmü getirilmiştir.


ferizli haber-Mustafa Üstübi

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 115627 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1193 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler