Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Diş Hekimliği Fakültesi Hasta Kabulüne Başladı

Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi yeni kurulan bir fakülte olmasına karşın hızla yapılanmasını tamamlayarak eğitime başladı.

10:45   |   07.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi

Geçtiğimiz günlerde araştırma ve uygulama merkezini faaliyete alan fakülte artık Sakarya ve bölge halkına ağız ve diş sağlığı konusunda da hizmet vermeye başladı.


Kalite ve güven önceliğimiz

Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Akın, yeni kurulan Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ilgili bilgiler verdi. Prof. Dr. Akın, yeni kurulan merkezle öğrencilerin klinik eğitimlerinin yanı sıra Sakarya ve bölge halkına da hizmet vereceklerini söyledi. Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin, eğitimin yanı sıra klinik hizmetlerde de fark yaratacağını kaydeden Akın, şunları söyledi:

"Türkiye'de bir ilki yapıyoruz. İddialı söylüyorum, Türkiye'nin en kaliteli diş hekimliği fakültesini kurduk. Önceliğimiz kalite ve güven. Diş hekimliğinde materyal kalitesi ve kullanımı çok önemlidir. En kaliteli malzemeyi kullanıyoruz. Bunun bir maliyeti var. Türkiye'deki diş hekimliği fakültelerinin aksine SGK ile anlaşmamız yok. Bu bizim için bir tercih, kalite tercihi. Sakarya halkı bunu hak ediyor diye düşünüyorum. 'Bedava olsunda nasıl olursa olsun, kalite önemli değil' anlayışı bizim düşündüğümüz fakülte amacına yakışmıyor. En üst düzey teknolojilerle, en kaliteli malzeme ile hizmet vereceğiz. Özel sektör kalitesinde ama kamu anlayışıyla, toplumsal yararı düşünerek hizmet vereceğiz. Diş hekimliğinde maliyeti yüksek iki alan vardır. Bunlardan birisi implant, diğeri ise zirkonyadır. Her ikisinde de oldukça iddialıyız. "


Sadece hocalar hasta bakıyor

Dekan Prof. Dr. Akın sözlerini şöyle sürdürdü. "Bir şehirde üniversite hastanesi en üst düzey kurumdur. Özel hastanelerde veya devlet hastanelerinde tedavileri yapılamayan hastalar üniversite hastanelerinde tedavi edilir. Biz burada bu düzeni kurduk. En kaliteli hizmeti vereceğiz dedik. Şu an burası 13 koltuklu bir uygulama ve araştırma merkezi. 10 tane hocamız var. Hastalarımıza öğrenciler ya da asistanlar değil bizzat hocalar bakıyor. Bu da bizi diğer hastanelerden ayıran en önemli fark diyebilirim. Sekiz tane bölümümüz var: ağız, diş ve çene radyolojisi, diş ve çene cerrahisi, çocuk diş hekimi, ortodonti, protetik diş tedavisi, periodontoloji, endodonti alanlarında hizmet veriyoruz. Önümüzdeki yıllarda daha fazla hastaya hizmet vermek için, burasını hastaneye dönüştürmeyi planlıyoruz. Bunun için çalışmalarımız başladı. Şu anda Diş Hekimliği Fakültemiz kliniğiyle sorunsuz bir şekilde eğitimine devam ediyor."


Nasıl randevu alınır?

Diş Hekimliği Fakültesi uygulama merkezinde tedavi olmak isteyen hastalar 0264 295 4117 numaralı telefondan randevu alarak tedavi olabiliyorlar. Ayrıca fakülte sayfasında (http://dis.sakarya.edu.tr)  yer alan randevu linkinden de online randevu alınabiliyor. Diş rahatsızlığı olan hastaların önce rahatsızlıkları teşhis ediliyor ve daha ileri tedavi için uygun uzmana yönlendiriliyor. Tedavi masraflarının SGK tarafından karşılanan kısmı istenirse daha sonra SGK'dan talep edilebiliyor.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Kadın-Sağlık

Medyabar.com bugun 68351 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 10868 kere okundu
YORUMLAR 12 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
mevlüt
15.02.2019 22:04
FAKÜLTELER VE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANELERİ MİLLETİN PARASINLA VERGİSİNLE YAPILMAKTA VE KAR AMAÇLI OLMAKTAN ÇIKARILIP ÜCRETSİZ SAĞLIK VERMESİ MECBURİDİR.MİLLET SAĞLIKTA SGK PRİMİ ÖDEDİKLERİ HALDE MİLLETTEN HASTANELERDE MUAYENE PARASI AD ALTINDA ve ECZANELERDE İLAÇTA KATKI PAYI ALINMASI ad altında MİLLETİN SOYULMASINA KARŞI BİRLİK OLALIM MİLLETCE.
ender han
12.02.2019 08:47
Bildiğin özel klinik olduktan sonra zaten var ilimizde bunu yapan özel fiyatları gayet yüksek yerler,onlara bir yenisi daha katılmış Sgk anlaşmasının olması gerekir ki vatandaş gidebilsin.
Ne demeli
11.02.2019 14:15
Dişiniz çekilecek, dolgu olacak vs. demenin bedeli:30 tl. Çok mu uyanıksınız. Bu kafayla sinek avlarsınız.
Misafir
08.02.2019 14:29
Kimse kusura bakmasın ama ben bunu öğetim üyelerinin devlet imkanlarını kullanarak özel muayenehane gibi işletecekler ve kendilerine gelir sağlayacaklar şeklinde anlıyorum.
murat
07.02.2019 15:39
Ne hemen kötülüyorsunuz.Dekan zaten SGK ile anlaşmamız yok diyor.Kaliteden bahsediyor. İsteyen tercih eder. Kimseyi zorlayan yok. Komşu il'e gitmekten kurtuluruz.Klinik Sakarya mıza hayırlı olsun.
OZİ
07.02.2019 15:32
merhabalar , ücret alınması gerçekten beni şaşırttı kocaeli üni. diş hekimliği fakülesinde tamamen herşey ücretsiz yapılıyor. ama burda ücret alınıyor bilgisi var . nedeni ne olabilir ? yüzde 20 indirim falan var diyorlar sadece . ahh be güzel sakaryam da hiç bir sey yolunda gitmez mi !!!
Adalı54
07.02.2019 15:05
Nedir benim ve milletimin dişlerden çektiği.
ÇAĞRI KAYIHAN
07.02.2019 14:37
Üniversitelerin personeline bile indirim yok...Cazip değil... İktidar yeni üniversitelerin üst düzey atamalarını ve çalışmalarını denetlemeli..Liyakat ehliyet. Eş dost dışardakilerde mi?.Kaliteyi para le mi aldılar...
bosnak
07.02.2019 14:26
diş çekimi ne kadar bilen varmi
vatandaş
07.02.2019 11:07
çok pahalı. bu kadar kendi cebini düşünmez insan. kendi kurumundaki personele bile indirim yapmıyorlar yazık para sevdası bürümüş gözleri. özel klinik açmaya cesaret edemeyenler toplanmış bir araya. körler sağırlar birbirini ağırlar
hakan altun
07.02.2019 11:00
hastanelerin gelişmesi çok iyi birşey özellikle kuyrukları filan göz önünde bulundurunca insanlar yararlanabilir
Mbayo
07.02.2019 10:54
Gittikte 30tl muayene ücreti istediler?
Online Ziyaretçiler