Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Büyükşehir Adayı Bay: 'Yeni bir Sakarya'ya hazır olun'

Saadet Partisi Genel Merkezi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayını Fahrettin Bay olarak açıkladı.

14:16   |   07.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi


Görevin tebliğ edilmesinin ardından hemen çalışmalara başlayan Bay, halkın teveccühü ile göreve geldiğinde yapacağı icraatlar konusunda açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi (SP) haftalardır büyük bir titizlikle sürdürdüğü Büyükşehir Belediye Başkanı Adayını kamuoyuna açıkladı. Partinin deneyimli isimlerinden olan mevcut İl Başkanı Fahrettin Bay Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. 


SÜREÇ NASIL İŞLEDİ 
Saadet Partisi Genel Merkezi bir süredir Sakarya'da aday gösterilecek isim üzerine çalışmalar yaptı. Çok sayıda partili ve vatandaşlar sesli yanıt sistemli telefon anketine tabi tutuldu. Yapılan bu anket sonucunda ise Cihangir İslam, Eyüp Yıldırım, Fahrettin Bay ve İsmet Aksoy isimleri öne çıktı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Genel Merkez Fahrettin Bay'ı aday olarak gösterdi. 


AÇIKLAMA YAPTI 
Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Fahrettin Bay, adaylığı ve göreve gelmesi halinde yapacakları icraatlar konusunda açıklamalarda bulundu. Fahrettin Bay, "Şahsımı göreve layık gördüklerinden ötürü  Genel Merkezimize çok teşekkür ediyorum. Yola çıktık, Allah bizlerin yardımcısı olsun" dedi. 


SORUNLAR BÜYÜK 
Sakarya'nın yıllardır birikmiş sorunları olduğunu kaydeden Bay, çözümün tek adresinin Saadet Partisi olduğunu söyledi. En büyük sorunların başında ulaşım meselesi geldiğini vurgulayan Bay, "Bu şehrin trafik yoğunluğu acilen çözülmeli. Nüfusla birlikte araç sayımız her geçen gün artıyor. Mevcut yönetim ulaşım sorununu yıllardır öteledi ve maalesef bu günlere geldik" dedi. 


RAYLI SİSTEM ŞART 
Fahrettin Bay şöyle konuştu: Bu şehirde ortalama 3 kişiye 1 araç düşüyor. Bunun karşılığında otoparklar yetersiz, yollar yetersiz. Artık toplu taşıma araçları bile yükü kaldıramıyor. Yıllardır söyledik; bu şehre taylı sistemin girmesi gerekir diye..Mevcut yönetim maliyetleri bahane edip konuyu savuşturdu. Raylı sistemler, şehirlerin en modern ve en çok yükü kaldıran toplu taşıma araçlarıdır. Göreve geldiğimizde mutlaka bunu değerlendireceğiz. 


ADA EKSPRESİ 
Ada Ekspresi konusunu da değerlendiren Fahrettin Bay, hususta halkın hassasiyetini çok iyi anladıklarını söyledi. Başkan Adayı Bay, "Ada Treni Gar'a mutlaka gelmeli. Bu konuda TCDD ile yapılacak olan bir çalışma ile bu sorun giderilir. Kaldı ki TCDD yetkilileri bu konuda birçok çözüm yolu getirdi ama maalesef mevcut yönetim buna yanaşmadı. Halkımız bu hizmetten mutlaka yararlanmalı" diye konuştu.


PLANLAR OLUŞTURACAĞIZ 
Şehrin altyapısında eksikler görüldüğünü ifade eden Fahrettin Bay, şöyle devam etti: Sıkıntıların giderilmesi konusunda acilen planlar oluşturacağız. Tüm kesimlerin görüşlerini alıp ortak bir paydada bulacağız. Bütçeyi dengeli, verimli ve israftan uzak bir şekilde yöneteceğiz. Göreve geldiğimizde inşallah bu şehri Türkiye'nin en gözde illeri arasına sokacağız.


 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 18746 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2601 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Şaban
08.02.2019 12:55
Kesin kazanırsınız! Bu kadar insan rüyada...
Şaban
08.02.2019 00:27
Kesin kazanırsınız! Bu kadar insan rüyada...
Şampiyon
07.02.2019 21:49
Saadet her zaman ki gibi genç ve dinamik bir kadro ile geliyor. AKP nin işi zor gerçekten.
Çare var
07.02.2019 14:53
Fahrettin Bay ve ekibine başarılar diliyorum milletimizin milli görüş belediyeciligini çok iyi bilir.
Yusuf ÇAĞRI
07.02.2019 14:47
güzel ve temiz insanlar var ama parti yönetimi artık güven vermiyor sayın bay...AKP DE KİRLENDİ.GÜZEL ŞEYLERDE YAPTI.GEÇMİŞİN EN İYİSİ..ALTERNATİFSİZ YOL YÜRÜMEK İNSANI SAPITIRDA... LÜKSÜ SEVEN NAMAZSIZ SAKALLILAR TÜREDİ..KUTSAL GEZİLERİ BOL MAZLUMA FAKİRE TEPEDEN BAKANLARI TÜRETTİ.KAPİTALİZMİN TAŞERONU OLDULAR... RAHMETLİ ERBAKAN HOCAM ; İLK 8 YILGEÇTİĞİNDE TAYYİBİ DEĞİŞTİRECEĞİM DEMİŞTİ.ÖMRÜ VEFA ETMEDİ...BELKİ DE. AMA SP ÇOK DEĞİŞTİ. AKP NİN ;.İLK 10 YIL TAKİYYE YAPTI DERSEK 2 Cİ 10 YILDA MİLLİ GÖRÜŞE DÖNÜŞÜ ZOR OLACAK.. AMA ALTERNİF SİZDE(SP) OLAMAZSINIZ.... KURTULUŞ İSLAMDA VE ADİL DÜZENİN TESİSİNDE FAİZSİZ , BOL ÜRETEN EKONOMİDE. FATİH ERBAKAN VE YENİDEN REFAH İLE BUNU BECEREBİLECEK İNŞALLAH...ALLAH MÜSLÜMANLARI TEZ UYANDIRSIN..
Online Ziyaretçiler