Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Jandarma havadan ve karadan denetim yapıyor!

İl Jandarma Komutanlığına balığı Trafik ekipleri, Akyazı ve Hendek ilçelerinde helikopter destekli trafik denetimi yaptı.

15:48   |   11.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, vatandaşın güvenli bir şekilde ulaşım imkanından faydalanması için sorumluluk alanlarındaki trafik denetimlerine havadan ve karadan aralıksız devam ediyor.


D-140-01 Devlet Karayolunun Akyazı-Mudurnu ve Hendek-Tuzak Mahallesi kavşağında oluşturulan uygulama noktalarında havadan helikopter destekli, yerden trafik ve asayiş araçları ile eş zamanlı çalışma yapılan denetimlerde 189 araç denerlenirken, 218 şahsın sorgusu yapıldı.
Uygulama esnasında 24 sürücüye çeşitli kural ihlali gerekçesi ile cezai müeyyide uygulandı, 8 araç ise trafikten men edildi. 


Jandarmadan yapılan açıklamada; "Bir kez daha belirtmek isteriz ki! Bu uygulamada ki amacımız; İçişleri Bakanlığının 'Bu Yolda Hep Birlikteyiz Projesi' kapsamında suç ve suçlularla mücadele etmek, bölgede meydana gelen trafik kazalarını azaltmak, vatandaşlarımızı trafik konusunda bilinçlendirmek ve trafik kurallarının insan hayatındaki önemine dikkat çekmektir. Trafik denetimlerinin havadan Helikopter ve Drone, yerden Trafik Araçları ile bundan sonra da devam edecektir" denildi. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 18776 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5049 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler