Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sürücülere sigaranın zararlarını anlattılar

İl Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından sigara kullanımıyla ilgili farkındalık yaratmak için, trafik ekipleriyle birlikte toplu taşıma araçlarına yönelik çalışma yapıldı.

16:49   |   11.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi


İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya Sigarayı Bırakma Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerle sigarayı bırakmayı teşvik için oluşturulan materyallerle farkındalık yaratıldı.


Etkinlikler kapsamında toplu taşıma araçlarına yönelik sigara kullanımının zararlarıyla ilgili çalışma da yapıldı.


İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleriyle birlikte, Atatürk Bulvarı üzerinde yol kontrolü uygulamasına katılan İl Sağlık Müdürlüğü Tütün Birimi tarafından taksi, otobüs ve minibüs şoförlerine 4207 Sayılı Kanun Hükümlerinin Uygulanması ve Sigarayı Bırakma konusunda bilgilendirmeler yapıldı.


Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından sürücülere konuyla ilgili broşür dağıtarak; "Dumansız Hava Sahası" çıkartmaları, araba kokusu ve çikolata ikramında bulundu.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 110179 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1738 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Faruk Cankut
13.02.2019 14:42
İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarını tebrik ediyorum.... ANCAAAAK, şu kafelerde, kapalı yerlerde içilen nargile ve sigaralar için niye bir çalışma yapılmıyor. Şikayet ediyorum sürekli ama sanırım bir cezai uygulama yapılmadığından hiçbir şey olmamış gibi ertesi gün yine SİGARA İÇİLİYOR. Buradan işletmelere sesleniyorum: SİGARAK İÇMEYENLER VE SİGARALI MEKANDAN RAHATSIZ OLANLARIN SAYISI sigara içenlerden daha fazla bunu unutmayın. Müessesenizde sigara içirmezseniz daha fazla müşteriniz olur.
nurettin kartal
12.02.2019 14:49
İl sağlık müdürlüğü çalışanlarını yaptıkları bu etkinlikten dolayı kutlarım, haberi sabah okuduktan sonra acaba kaç kişi buraya yorum yazacak diye bekledim ve yorum yazan çıkmadı. Çünkü bu haber cinayet, sapıklık ve siyaset içermiyor, içerseydi sayfalar dolusu yorum ve reyting puanlamaları görecektik.Bir akademisyen olarak hemen her fırsatta derslerimle bağlantılı olarak gençlerimize sigaranın zararlarını anlatırım ne yazık ki hiçbir öğrencim sigarayı bırakmadı içmeye devam ediyorlar.Buradan bütün sigara içenlere sesleniyorum 1984 yılında ülkemize gelen ve 28 milyon dolar ödediğimiz Amerikan kökenli firmalara bugün milyar dolarlar ödüyoruz niçin ölüme bir adım daha yakın olmak için. Lütfen sigara içmeyin. Öğr.Gör.N.Kartal Sapanca MYO
Online Ziyaretçiler