Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Gıyabi cenaze namazı kılınmıştı..Ölmediği ortaya çıktı

MHP Adapazarı teşkilatı tarafından Orhan Camiinde gıyabi cenaze namazı kılınan, Doğu Türkistan'ın dünyaca ünlü halk ozanı Abdurehim Heyit'in hayatta olduğu iddia edildi

20:30   |   11.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi

Çin hükümeti tarafından yaklaşık iki yıl önce tutuklanan Doğu Türkistan'ın dünyaca ünlü halk ozanı Abdurehim Heyit'in, uğradığı işkenceler sonucunda hayatını kaybettiği iddia edilmişti.

Bu haberin ardından Türk dünyası ayağa kalkmış, Dışişleri Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda taziye mesajı yayınlandı. 

Tepkilerin büyümesinin ardından yeni bir açıklama yapıldı. Çin hükümeti tarafından yaklaşık iki yıl önce tutuklanan hayatını kaybettiği açıklanan Doğu Türkistan'ın dünyaca ünlü halk ozanı Abdurehim Heyit'in hayatta olduğu iddia edildi.

Çin Radyosu CRI'nin yayınladığı videoya göre, Heyit'in hayatta oldupu ve tutukluluğunun devam ettiği belirtiliyor. Videoda, Heyit'in 'ulusal yasaları ihlal ettiği iddiası ile soruşturma altında olduğunu' söylediği görülüyor.

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, yönetim kurulu üyeleri ve MHP'lilerde Abdurehim Heyit için Orhan Camiinde Gıbayi Cenaze Namazı kılmıştı. 

Gıyabi Cenaze Namazı kılınan Heyit'in öldüğü haberinin ardından ölmediği iddiaları kafaları karıştırdı 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 206388 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 7594 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Yusuf bozkurt
12.02.2019 10:35
Ahh basbuğum. Bu günleri görseydin kahrindan bir daha ölürdün herhalde.
İsmet özel
12.02.2019 02:57
Sorgulamayan, düşünmeyen, sadece slogan atmaya yarayan robotik toplum olduk. Kuran'da bir çok ayette "Ne kadar az düşünüyorsunuz" "Akletmez misiniz" yazıyor. Ama kendi inandığı kitaba fersah fersah uzak olan bir toplum meydana çıktı. Sorsan müslüman ve hatta Müslümanlığı kimseye bırakmaz. Ama yaşantısında bundan eser bulamazsınız. Esnafa sorun, Sakaryalı ne kadar dürüst diye. Adliye çalışanlarına sorun bu toplumun ahlâk yapısını. Büyük bir çöküş var ve toplum çöküşün bile farkında değil.Şu haberin içeriğine ve fotoğraflara bakınca sadece cehalet görüyorum. Yazık çok yazık.
Ocak
12.02.2019 01:49
Bu ülkücüler kadar çabuk gaza gelen başka bir topluluk yoktur heralde.
Kizilelma
11.02.2019 20:49
Şaşırdık mi peki hayır Çinli diye Koreli döver,rus konsolosluğu yerine Hollanda konsolosluğunu protesto eder,olmeyene de cenaze namazı kılarak yine tarihe geçer.
Online Ziyaretçiler