Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sendikadan hemşireye darpa tepki!

Türk Sağlık Sen Şubesi, SAÜEAH'ta bir hemşirenin hasta yakınları tarafından darp edilmesine tepki gösterdi

20:34   |   11.02.2019
Haber Resmi


Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli hemşire hasta yakınları tarafından darp edildi. 


Türkiye Kamu Sen'e bağlı Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz da, sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına tepki gösterdi. 


Korkmaz'ın açıklaması şu şekilde: 


SAĞLIK ÇALIŞANINA UZANAN EL KIRILSIN
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi ve Kalp Damar Cerrahi Sorumlu hemşiresi hasta yakınları tarafından darp edilmiştir.
Yaşanan üzücü olayı kınıyoruz.
Olayların son bulması için gereken kanuni düzenlemeleri hayata geçirmeyerek sürüncemede bırakan, tedbirleri almayan yetkilileri kınıyoruz.
Sağlık kuruluşlarında şiddetin (Terör) ivme kazanarak zirveye doğru tırmandığı bir süreci yaşamaktayız. Her alanda görüş belirtilen sağlıktaki şiddet önlenmesi noktasında adeta küçük dillerini yutmuşçasına susmaktadırlar.
Hastanenin içerisinde sağlık çalışanı DARP EDİLİP, TEKME TOKAT DÖVÜLÜYOR ise söylenecek söz bitmiş demektir. Sağlık sorunlarını gidermek için gündüz sağlık kuruluşuna başvurup hizmet alacaksın, gelip hizmet aldığın sağlık çalışanını darp edeceksin.
YOK BÖYLE BİR DÜNYA.
Sağlık çalışanı arkadaşımıza geçmiş olsun. Temennimiz bu ve buna benzer olayların son bulması. Çalışanların can güvenliklerinden emin bir şekilde hizmet üretmesinin sağlanmasıdır. 
 Milletine şifa dağıtan sağlık çalışanlarının şiddet gibi bir beladan kurtulmasıdır. Bunun için sorumluluk taşıyan herkes üzerine düşeni yapmalıdır. 


 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 200063 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3050 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sağlık
12.02.2019 09:09
Tabib odası nerede, Hastane yönetimi nerede, Dr.ler nerede. Yoklar. Çünkü darp edilen Dr deyil.
egitimsiz
12.02.2019 07:57
vay be nereye geldik zaten hemsirenin darp edilmesi baslı basına felaket de asıl felaket bu olaya tepki gostermeyen tum saglık camiası sebep bizim sendikadan değil mantıgıysa bolunmuslugun en guzel ve dehset verici ornegi değilmi nereye gidiyoruz biz
Vatandaş
12.02.2019 00:28
Şu anda bu haberiz 865 kişi okumuş olumlu veya olumsuz bir yorum bile yapılmamış biz, toplum olarak ölmüşüz. Mağdur olan Sağlıkçı arkadaşımıza geçmiş olsun. İnşallah son olur caniler
Kokusmusluk var
11.02.2019 20:58
Malesef hemsire arkadasimiz darbediliyor ve sadece bir sendika tepki gosteriuor yazik saglik sen nerde neden bole seylerde birlik olunmuyor tum hastane basin aciklamasi yapmiyor butun doktorlariyla butun hemsireleriyle ve sekreterleriyle hep beraber yoksa bi yere varamayiz inanin arkadaslar cocugumuz yuzumuzdeki morlugu gormesin diye eve gidemezsin yoksa yasadik yasamayin
Online Ziyaretçiler