Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kültür ve sanatı desteklemeyi görev sayıyoruz

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, “Biz Adapazarı ilçesinde sosyal belediyecilik ile yöneteceğimizi her fırsatta söylüyoruz. İlçemizde kültür sanat faaliyetlerinin artmasını ve bu faaliyetleri desteklemeyi de görev sayıyoruz.” dedi.

09:18   |   12.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

SANATA HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERECEĞİZ

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç kısa adı SAYSAD olan Sakarya Şairler ve Yazarlar Derneği'nin düzenlediği etkinliğe katıldı. Burada Sakaryalı şairlerle buluşan Kılıç, Adapazarı'nda kültür sanat hayatını canlandıracak projelere önem verdiklerini belirtti. Kılıç, "Biz Adapazarı ilçesinde sosyal belediyecilik ile yöneteceğimizi her fırsatta söylüyoruz. İlçemizde kültür sanat faaliyetlerinin artmasını ve bu faaliyetleri desteklemeyi de görev sayıyoruz. İş merkezine çevrilen kültür merkezleri ile Adapazarı'nda bir kültürel iklim yakalamanız imkansız. Biz sanata hak ettiği değeri vermek istiyoruz" dedi.


SANAT SOKAĞI MÜJDESİ

Kılıç ayrıca şunları kaydetti: "Biz, kültür-sanat ve sporu birlikte ele alacağız. Biliyoruz ki gençlerimizin hayata bakışlarını şekillendiren, daha güçlü ve bilinçli yarınla oluşturmamızı sağlayacak olan bu gibi alanların, belediyeler tarafından desteklenmesi her zaman gereklidir. Ufku açılmış, düşünce dünyalarını sanat ile şekillendirmiş gençlerimiz, demokrasi ve özgürlüğümüzü güçlendirecektir. Ülkemizi ileriye götürecek nesiller istiyorsak, bunun yolu kültür sanattan geçer" diye konuştu. Kılıç ayrıca SAYSAD Başkanı Çetin Elveren'in Adapazarı ilçesinde bir sanat sokağı talebini de olumlu bularak, "Biz Sosyal Belediyeciliğimizin içeriğinde Sivil Toplum Kuruluşlarını da bir paydaş olarak göreceğiz. Zaten Adapazarı'nda gerçekleştirilecek kültür sanat projelerimizin arasında böyle bir çalışma olur diye de fikirlerimiz vardı. Değerli başkanımızın da istediği Sanat Sokağı gerçekten güzel bir proje. İlk yapacağımız projelerden biri olacaktır. Bunun yanında Sanat Okulu ve meslek edindirme kurslarını da önemsiyoruz. Bakın ben lisede aldığım yazılım bilgisi ile oyun yazacak kadar program biliyordum. Bu tarz eğitimlere onun için ihtiyacımız var. Devir artık teknoloji, yazılım ve inovasyon devri. Belediye olarak bu süreçleri yakalamak için çalışmalıyız. İnşallah 1 Nisan sabahı göreve geldiğimizde bu projemizi de birlikte hayata geçirmek bizlere nasip olur" şeklinde konuştu.


YENİDEN GÜÇLÜ ADAPAZARI

Kılıç son olarak projeleri ve Yeniden Güçlü Adapazarı hakkında şunları kaydetti: "Adapazarı'nı yeniden şehrin merkezi haline getirmek yeniden cazibe merkezi haline dönmesini istiyoruz. Bu bizim en önemli isteklerimizden biri. Elbette 1999'da yerle bir olan şehrimizin deprem güvenliği yine olmazsa olmazımızdır. Biz Adapazarı'nı depreme hazırlamak zorundayız. Bunun için 3 kat kuralına sonuna kadar sadık kalacağız. Esnafımızın daha çok kazanması, çiftçimizin yüzünün gülmesi bizim en büyük amaçlarımızdan. Bunları hayata geçirmek için de desteklerinizi bekliyoruz."Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 26205 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1673 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Kamikaze
13.02.2019 09:47
Gerek yok sayin kilic derhal aydogan beyin yaninda yer alman gerek.birlikte basarin.
serdar
12.02.2019 15:01
13 kişiylemi seçimi alacakssınız? Nerde İYİ partinin artıkları?
SANAT
12.02.2019 13:31
İsmail beyi tanımıyorum ama anladığım kadarıyla herkesi önemsiyor. Sakaryada şairlerle ilgili bir programa katılan bir siyasi görmemiştim bugüne kadar. herkesimi kucaklayan isimlere ihtiyacımız var bizim.tebrik ederim
Paşalı PAŞA
12.02.2019 12:23
Salonda 10 kişi biri konusuyor dokuzu alkışlıyor..... Etkinlik super. Kültür ve sanatı desteklemeye devam....
Sanat sever
12.02.2019 11:52
Tebrik ediyorum sn Kılıç. Etkinligimizi ziyarete gelerek bizleri mutlu ettiniz. Secim yarisinda size basarilar diliyoruz. Gonlumuz ve destegimiz sizinle.
hasan demir
12.02.2019 10:11
Salon sizin ne kadar oy alacağınızı gösteriyor. Işıksu Hiç çalışma ceketini bulvara koy o propaganda yaapsın
Online Ziyaretçiler