Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kolip: 'Sakarya'yı 40 yıl öncesine döndürmeyeceğiz'

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, çiftçinin ve esnafın adeta bitirildiğini, yerel yönetimlerin de buna sessiz kaldığını belirterek, “Hükümet önce tarımı bitirdi, sonra esnafı. En azından bizler Sakarya'da yapacağımız yerel politikalarda bunun önüne geçeceğiz” diye konuştu.

10:15   |   12.02.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, İYİ Parti Erenler Belediye Başkan adayı Şemsettin Duman ile birlikte Pazartesi pazarında esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Şikayetleri dinleyen Uzm. Dr. Kolip, çiftçinin, esnafın ve vatandaşın durumunun çok kötü olduğunu belirterek, "Her yerde söylüyoruz. Sakarya'da yangın var. Çarşıda, pazarda, vatandaşın evinde yangın var." diye konuştu.


Sakarya tarım ve esnaf kentidir

Hükümetin yanlış politikaları sonucu önce tarımın bitirildiğini, sürekli zarar eden çiftçileri tarlalarını artık ekemeyecek duruma geldiğini ifade eden Uzm. Dr. Kolip, "Tüm uyarılara rağmen önlem almadılar. Çiftçimizi bitirdiler. Sonra fiyatlar yüksek diye, esnafımızı fırsatçılık ve stokçuluk yapmakla suçladılar. Bu da yetmedi Belediyelerine tanzim satış mağazası açtırarak manavcılığa soyundular. Sakarya tarım ve esnaf kentidir. Dolayısıyla hükümetin bu kötü politikalarından en fazla etkilenen il Sakarya olmuştur" dedi.


40 yıl geriye

Sakarya'daki belediyelerin de bunda ciddi etkileri olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, "Şimdi hükümetin manav çadırlarının önünde uzun uzun kuyruklar oluşuyor. Ülkemizde ve Sakarya'da, adeta 40 yıl öncesinin görüntüleri oluşuyor. İnsanlara karneli günlerde olduğu gibi belirli bir miktardan fazla ürün de satmıyorlar. Biz bunlara razı değiliz. İtiraz ediyoruz. En azından biz Sakarya'da Büyükşehir Belediye Başkanı olursak, asla ve asla Sakarya'nın 40 yıl geriye götürülmesine izin vermeyeceğiz. Sakarya'nın son 25 yılı kayıptır diyorduk şimdi bu kaybın 40 yıla çıkmasına razı olamayız. Bir Büyükşehir Belediyesi'nin tarımı nasıl destekleyebileceğini, esnafımıza nasıl katkıda bulunabileceğini, pazaryerlerinde ilk üreticimiz ile halkımızı nasıl buluşturabileceğimizi herkes görecek" şeklinde konuştu.


Kahveciler ve Berberler Odalarını ziyaret

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Altay ve Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu ve yöneticileri ile de bir araya geldi. Uzm. Dr. Kolip, burada da Sakarya'nın esnaf ve tarım kenti hüviyetine yeniden kavuşturmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Siyaset

Medyabar.com bugun 240567 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2751 kere okundu
YORUMLAR 9 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Burhanettin yıldız
14.02.2019 14:43
Sakarya İYİ olacak.
Çomak ibo
13.02.2019 03:47
Yanında kimse kalmamış bu adayın yanında ne oldu acaba? Hdp ve CHP ile olan ittifaktan sonra milliyetçi olmadıklarını mı anlamışlar:) valla aday bey size kolay gelsin böylesi bir partiden aday olmuşsunuz yazık size..
Sakaryalı
12.02.2019 21:42
Ya Cihan Hocam daha Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan, bak kimlerin canını yakmaya başladın. Bir de başkan olsan demek ki sokaklarda ağlaya zırlaya gezecek bunlar. Ama emin ol önce senin kapını yine bunlar aşındırmaya başlar. Kendilerinde ne kadar aşağılık sıfat var, hepsini iftira olarak sana yöneltiyorlar. Baksana 3 dakikada farklı adlarla 3 yorum göndermişler.
Yenicami esnafı
12.02.2019 21:36
Ben de oyumu İyi olandan yana kullanacağım. Trollere tek bir sözüm var megri megri dağılın şimdi :)
Arif
12.02.2019 15:48
ya bırak palavrayı sanki iktida rin başbakanısında atıyorsun... bir şey yapamazsın..sonrada kal kip iktidar şunu vermedi bunu vermedi şunu bunu kıstı deyip halka ağlarsın..onun için en iyi çare iktidara mensup adaylarla yola çıkmak..bu milletin hayrına dır..
Sadettin KIRIM
12.02.2019 15:47
milliyetçi ayaklarını bırak hdp ile ittifakını anlat..
Fazlı Sayın
12.02.2019 15:45
Pkk partisi hdp ve chp ile ittifak yapacan sonra vatan millet SAKARYA hadi ordan ..
Sakaryalı
12.02.2019 11:45
İnşallah Allah bizlere o eski Türkiye'nin yönetimi gibi bir yönetim tekrar göstermesin.
Devrim
12.02.2019 11:20
Başaracağınıza inanıyoruz. Sözlerinizle güven veriyorsunuz. Ben de oyumu size vereceğim yolunuz açık olsun
Online Ziyaretçiler